S L O V E N Š Č I N A

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

soncius
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: Če Apr 05, 2007 11:09

S L O V E N Š Č I N A

OdgovorNapisal/-a soncius » Po Okt 15, 2007 09:30

Prijatelji forumovci pozdravljeni!
V zadnjem času opažam da je jezik nekaterih članov foruma na ravni polpismenih neandertalcev. Pozivam vse da se pri pisanju prispevkov potrudijo in pripravijo pismen in razumljiv tekst (povejo kdo so ter točno kaj potrebujejo ali želijo izvedeti!!).
Sicer pa forumu nasploh, administratorju, ter večini uporabnikov čestitke ter obenem zahvala za res dobre nasvete!

LP, Soncius
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Okt 15, 2007 17:50

Pozdravljen!

Se zelo strinjam, da je slovenščina pri nekaterih uporabnikih katastrofa. To sem kolikor se je dalo le omejeval, napisla tudi že nekaj postov na to temo, vendar se vedno najde kdo nov, ki začne vse na počez tipkati tako kot govori. Predvsem tukaj apeliram na mlajše člane in jih še enkrat prosim, da uporabijo vsaj razumljivo slovenščino, če že ne pogovorno-knjižno.
Upajmo, da bo kaj zaleglo, sicer pa bom v nasprotnem primoran take prispevke cenzurirati...

Pa hvala za podporo "soncius". :wink:

LP
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Po Okt 15, 2007 21:24

Tudi sam sem opazil, da se dandanes vse vec pise kakor se govori, kar je se posebej zanimivo, ker se v Sloveniji vsi ucimo slovenscine ze v osnovni soli. Zanima me, kako bi napisali prispevek ali e-mail v kaksnem drugem jeziku, oz. ali bi nas tako kdo razumel.
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
bimbus
Kapitan
Prispevkov: 169
Pridružen: Če Apr 05, 2007 12:51
Kraj: OBALA

OdgovorNapisal/-a bimbus » To Okt 16, 2007 19:22

eno vprašanje glede sloveščine na farumu
kaj bo tu potrebno v bodoče uporabljati tudi šumnike, ki jih nekateri ne uporabljajo/-mo, saj brez šumnikov slovenščina ne obstaja :!: :?:
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Okt 16, 2007 20:15

Mislim, da nihče od nas ni tako strog :wink: . Forum je kljub vsemu forum in kakšen pogovorni izraz, narobe črkovana beseda in podobno so njegov sestavni del. Pa saj nismo vsi književniki in slavisti, da bi pisali popolne prispevke... Bi bil pa zelo zadovoljen, če se vsak potrudi po svojih močeh, da ne bomo prevečkrat brali skrapucala, ki so jih nekateri v preteklosti že izdavili...

LP
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Sr Okt 17, 2007 07:04

Se opravicujem za sicnike in sumnike, a imam laptop kupljen v tujini in jih na tipkovnici nimam.
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
zobar
Viceadmiral
Prispevkov: 447
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 08:32

OdgovorNapisal/-a zobar » Sr Okt 17, 2007 08:10

Sičniki in šumniki niti niso takšen problem.
Težava je v tem, da so nekateri prispevki napisani tako, da so komaj berljivi.
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » Sr Okt 17, 2007 14:04

sem zagovornik slovenskega jezika vendar malo pretiravate! recimo sam ne pisem vejic , sumnikov in podobno... me zelo zanima na koga letijo te opazke?
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Okt 17, 2007 23:17

Vsekakor ne letijo na tiste, ki spustijo vejico in podobno.
Tisti, ki redno spremljate forum, pa ste nerazumljive poste že lahko videli. Določene sem moral prebrati tudi po 3x, da sem doumel kaj bi sploh rad povedal.
Tukaj upam, da se bo prijelo tistega, ki je taka "skrapucala" v preteklosti spisal. In to ni nihče od vas, kar sem prepričan da veste...

LP
francelj
Admiral
Prispevkov: 1080
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a francelj » To Dec 11, 2007 15:49

Tudi meni je všeč, če se izražamo razumljivo.

Prejle sem po Slovarju Slovenskega Knjižnega Jezika iskal besedo "JUBULEJNA", ki se bohoti zgoraj v imenu teme;-)

Seveda ne izraža morebitne avtorjeve ignorance do jezika, samo napačno tipko je uporabil, ko bi moral pritisniti "I". Morda bi bilo vseeno vredno črko zamenjati, ko je že ravno v naslovu in to samo dva naslova nad naslovom "SLOVENŠČINA"

Sicer pa čestitke, zdaj verjetno že k trikratnemu jubileju, in nasploh za živahen forum.

LP Francelj
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Dec 11, 2007 17:38

Joj :oops: :oops: :oops: :oops:
Tole je pa res lapsus na kubik, kot pravi Francelj. Le dva naslova stran sem sam naredil traparijo... Je pa res, da sta tipki U in I skupaj in lahko hitro zgrešiš...
Kar pa se tiče števila objav, smo ravno v tem trenutku na natančnem 3.5 kratniku. Le tako naprej... :D

Hvala za opozorilo in LP
Perica
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne Nov 18, 2007 19:15

OdgovorNapisal/-a Perica » To Dec 11, 2007 17:48

Zivjo

Osebno bi pa kar pohvalil "obnasanje in uporabo slovenskega jezika" na tem forumu!!! Redno prebiram se 2 druga foruma in moram reci, da je uporaba slovenskega jezika tam na najnizjem nivoju! Velikokrat se mi zdi, da ljudje se celo slabse pisejo kot pa v resnici govorijo :?

Na tem forumu pa zaenkrat se nisem zasledil kaksnih nejasnih oziroma neberljivih izjav, zato je za moj okus to najboljsi forum kar sem jih kdaj bral :!: :!: :!:

LP, Peter
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » To Dec 11, 2007 22:36

:D :D :D
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
e220cdi
Štabni praporščak
Prispevkov: 41
Pridružen: Ne Apr 29, 2007 18:30

OdgovorNapisal/-a e220cdi » Sr Dec 12, 2007 17:34

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Bravo mi!
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Sr Dec 12, 2007 19:48

Zelo me veseli, da se tukaj na forumu trudimo, da bi pisali v knjizni slovenscini, ker mislim, da naj bi vsak bil ponosen na to, da je drzavljan te majhne drzave, ki je skozi zgodovino uspela ohraniti svoj jezik in s tem tudi svojo identiteto. Sam sem imel priloznost, skozi svoja potovanja s trebuhom za kruhom videti, kako razlicni evropski narodi ponosno pokazejo kam spadajo z svojimi obicaji ali pa narecji. Verjamem, da vecini nas nasa narecja niso tuja, vendar nas vse veze skupni jezik, ki je prezivel stoletja vplivov tujih gospodarjev. Seveda je v danasnjih casih globalizacije in MTV vedno vec tujk in potujcenih besed, ki pa so posledica razvoja in sprememb v okolju v katerem zivimo. Vse to je "no sweat" in "fool cool", vendar smo nasi slovenscini, ki je skoraj nihce v soli ni maral dolzni vsaj toliko spostovanja, da jo vsaj poskusimo pravilno zapisati.
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov