Crew lista

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

boss
Kontraadmiral
Prispevkov: 222
Pridružen: Če Jan 07, 2010 11:10
Kraj: Mali Lošinj

Crew lista

OdgovorNapisal/-a boss » Če Dec 27, 2012 22:10

A makdo kakšne informacije o Crew listi (popis osoba) po 01.07.2013, ko gre hrvaška v unijo (če :)). Po mojih informacijah bi morali biti Hrvaški državljani izenačeni z vsemi ostalimi iz EU, kar pomeni, da če moramo Slovenci imeti Crew listo, bi jo morali imeti tudi tisti z registracijo v HR, ali pa noben! Znotraj EU je prosti pretok blaga in oseb...
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Dec 27, 2012 22:20

No ja, ne bi se jaz preveč hitro veselil... Verjemi, da bodo naši sosedje našli neko unikum "rešitev", tako kot jo "najdejo" vedno...
Poleg tega znotraj EU ni ravno prost pretok oseb, je pa to znotraj šengenskega območja, kamor HR pomoje še veliko let ne bo vstopila...

Diskriminacija gor ali dol, jaz močno upam, da popis umaknejo, čeprav mi logika govori, da bo ostal...
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Dec 27, 2012 23:02

Najverjetneje imaš prav, admin.

Ampak "popis osoba" in Crew lista sta dva popolnoma različna dokumenta. Crew listo uporablja cel svet, popis osoba pa samo hrvati!

Sem se lani v Trogiru skoraj skregal s kapitanom, ko sem želel imeti potrjeno Crew listo. On pa meni:" Toga ne trebate, imate popis osoba." vztrajal sem zaradi otrok, mlajših od 12 let, ki so bili na krovu, zabeleženi pa nikjer. Na koncu mi je la dal prav in z muko vnesel v comp tudi aktualno posadko.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
boss
Kontraadmiral
Prispevkov: 222
Pridružen: Če Jan 07, 2010 11:10
Kraj: Mali Lošinj

OdgovorNapisal/-a boss » Pe Dec 28, 2012 07:50

Ja, crew lista - popis posade in popis osoba sta različni, in kolikor je tudi meni znano je popis osoba hrvaški unukat. Narobe sem napisal - Crew lista, ta je standard v celem svetu, običajno jo izpolnimo pri prečkanju meje,
mislil pa sem izključno na popis osoba, ki nam omejuje peljat kakšnega prijatelja več na izlet.
Je kar zoprno vedno kalkulirat X 2 + 30 %, koga boš dal gor in koga ne...
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Pe Dec 28, 2012 09:10

Si predstavljate, da bi morali hrvatje, ko bi se peljali z avtom skozi Slovenijo, za vsakega potnika na policiji ali DARSU overiti popis potnikov in da bi morali za celo leto vnaprej vpisati v "cestno vinjeto" vse potnike, katere bodo peljali s posameznim avtom, katerih skupno število ne sme presegati 2,5 kratne kapacitete sedežev in vse to pod grožnjo zaplembe vozila, če se tega ne bi držali. :shock:
Točno tak DEBILNI ukrep na hrvaškem velja za nas tuje navtike.

O tem smo debatirali TUKAJ...
LP NT :cry:
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Dec 28, 2012 10:26

Popis osoba je nekaj, o čem ne bi (o njem se najbrž strinjamo, če se o tem razpišem, bi pa popenil).

Crew lista pa je druga reč. Na barki, ki ni jahta (športno-razvedrilno... plovilo) sta verejetno (ko bo kaj časa, bom šel pogledat vire in prilepil :lol: ) minimalno obvezna dokumenta seznam posadke in ladijski dnevnik.

Tudi pri plovilih za razvedrilo - zlasti na oceanski plovbi - ladijski dnevnik ni odveč. Ne gre samo za obujanje spominov čez leta, gre tudi za dokazilo staža na plovbi, ki je lahko pogoj za nekatera šolanja in tako dalje.

In mislim da so - poleg stanja jadrnice in jadrovja, ko so jo našli - zadnji vpisi v Šterkovem dnevniku pomagali ugotavljati, kaj se je zgodilo. Nedvomno so pokazali, da ni bilo nobenih znakov, da bi obupal ali kaj podobnega...
Slika

Za potniška plovila je - podobno kot za letala - pomemben tudi seznam potnikov - oboje skupaj po eni plati omogoči, da svojcem razumno zanesljivo povedo, ali se je komu od njihovih pri kaki nesreči kaj zgodilo, bodisi vedo, koga in približno kje še iskati.

Tudi to vlogo ima na jahti seznam posadke - crew list.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Pe Dec 28, 2012 11:05

Dobro si to napisal NT.
Jaz bi dodal še, vinjeto bi lahko kupili samo letno tudi če gredo samo za en teden na leto v slo :twisted:
Pa takso za semaforje in "kolnike" in obvezno uturit na račun eno karto Slovenije.
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4389
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Pe Dec 28, 2012 11:46

cibro napisal/-a:Dobro si to napisal NT.
Jaz bi dodal še, vinjeto bi lahko kupili samo letno tudi če gredo samo za en teden na leto v slo :twisted:
Pa takso za semaforje in "kolnike" in obvezno uturit na račun eno karto Slovenije.


...pa CD in koledar Damjana Murka :lol:
https://medisken.si
Uporabniški avatar
borh
Viceadmiral
Prispevkov: 398
Pridružen: Ne Dec 27, 2009 14:06
Kraj: PO

OdgovorNapisal/-a borh » Pe Dec 28, 2012 13:34

NT svaka ti čast,si zadel v nulo :P
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Crew lista

OdgovorNapisal/-a Lure » To Jun 19, 2018 17:03

Bom kar tukaj vprašal: a ima kdo obrazec za crew-listo, ki zadošča na MP v Piranu za odjavo/prijavo z barko?
Namreč vsakič ko se prijavljam/odjavljam pišem tam na šalterju, pa bi lahko že prej ko počasi jadram proti MP... :)
Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Prispevkov: 535
Pridružen: So Avg 25, 2012 14:03
Kraj: Žabnica
Kontakt:

Re: Crew lista

OdgovorNapisal/-a heron » Sr Jun 20, 2018 22:38

V veliko državah lahko na obrazec napišeš 'glej prilogo' in priložiš list s podatki. Ponekod pomaga, če ga zigosaš z ladijsko štampiljko.
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je nazaj z druge poti po svetu in že težko čakam na naslednji odhod.
Takrat se bo vrnil tudi dnevnik na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti