Vinjeta Hrvaška

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Jul 07, 2015 07:35

janadino napisal/-a:
igor_k napisal/-a:Hrvati so si očitno izmislili novost. Včeraj sem plačal "naknadu" za naš čoln in po novem ne velja eno leto, ampak samo do konca tega leta.

Ima kdo kakšne informacije glede taga?

Pravi so lopovi.


To ti gre na kozlanje. Prav pasalo je, ko mi je ponavadi poteklo sredi julija in sem lahko maja in junija za 4 dni šel na morje pa nisem imel nobeneh uradniških opravil, sedaj pa bom moral v tistir par dnevih še to rihtati. :evil:
Pa tudi na letnem dopustu nisem rabil takoj prvi dan vse opraviti. Kam gre to vse skup.


Ma ja, sem se "skozlal" na kapitaniji, da so oni skrajšali rok letne naknade, pa naj obračunajo dejanski čas. Nič ni hotel slišat, je pa začel nabijat, da tudi avto vinjeta v SLO velja .....

Jebat ga, takle mamo. Zakaj pa imamo banje. Zato da nas lupijo vsepoprek.

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
klaus
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 75
Pridružen: To Avg 04, 2009 12:25
Kraj: Ljubljana / Rab

OdgovorNapisal/-a klaus » Sr Jul 08, 2015 10:15

DR.E napisal/-a:
klaus napisal/-a:
pajer1 napisal/-a:.

In zakaj bi menjal registracijo?

.

A je to pomembno?



Malo imaš čuden pristop... če ti lahko omenim, člani ki ti tukaj hočejo pomagati so staroste tega portala.. če ne zveš od njih boš enostavno in hitro dobil odgovror le v kakem uradu..če ga bo kdo vedel.

Ma ne vem kdo je čuden... Postavil sem vprašanje, iščem odgovor. Moji osebni detajli so irelevantni in jih nimam namena razgrinjat po forumih. No, in potem sem očitno čuden.

DR.E napisal/-a:Če imaš pa čoln registriran pri nas, potem je itak registriran in ne potrebuješ nobene papirologije. CE certifikat je potreben pri registracij plovil, ki še nimajo EU porekla ali so ga izgubile med daljšim bivanjem izven EU.


Hvala, to je odgovor. Torej se je dalo odgovoriti tudi brez osebnega zasliševanja.
mak
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Apr 01, 2015 13:12

OdgovorNapisal/-a mak » Pe Jul 17, 2015 09:47

Ti bom jaz povedal, zakaj si čuden:
1. Praviš, da si sedaj zadovoljen z odgovorom, ki pa sploh ni odgovor na tvoje vprašanje, ampak prej pojasnilo, da je bilo več kot na mestu odgovoriti na tvoj post z vprašanjem; zakaj bi menjal...
2. Obnašaš se, kot da so člani foruma uradniki, ki so dolžni odgovoriti (še ti velikokrat ne odgovarjajo).
Tovar Saljski
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: To Jun 16, 2015 17:56
Kraj: Sali na Dugem

OdgovorNapisal/-a Tovar Saljski » So Jul 25, 2015 20:04

Tudi jaz sem včeraj plačal "naknadu" za naš čoln in so mi jo izdali kljub pregovarjanju in izgovarjanju da lanska veljala od datima do datuma torej eno leto.. nova pa le do 31.12.2015 eto pa je šlo 202Kn za mesec in pol uporabe oops: :oops: :oops:

nekaj sem iskal po njihovih spletnih straneh a sem očitno to novost spregledal...je sploh kje objavljena ta spremeba.... pravično bi bilo da se obračuna na uporabo...jebemti izgovor o naših vinjeta...sej njihove AC niso tko zastonj...RI-Progomet 266Kn avto in prikolica one way... :evil: :evil: :evil:

Bo kaka uradna pritožba ali podobno...kako je s tem...naće ZM molči in se spreneveda ker jim je Piranegate na vratu :roll: :roll: :roll:
Tud wasu k se skoti v Lipici ni Lipicanc ..
orada21
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: To Jun 30, 2015 21:48

OdgovorNapisal/-a orada21 » Ne Jul 26, 2015 00:07

orada21 napisal/-a:Za moj gumenjak 2.9m.,3.7kW. mi v kapetaniji v Biogradu uslužbenka ni hotela urediti "naknadu" ampak je zahtevala vpisni list čolna, čeprav sem ji priložil orginal račune na moje ime in ji poskušal razložiti da vpisnega lista nimam in ga tudi ne rabim v Sloveniji. Poslal sem vprašanje na hrvaško ministrstvo za pomorstvo in dobil ta odgovor:

S obzirom da je Vaša brodica duža od 2,50 m, podliježete obavezi prijave dolaska, prije početka plovidbe, u lučkoj kapetaniji ili ispostavi i plaćanju naknade, koja za vašu brodicu iznosi 67 kn.
Bez obzira na činjenicu da Vaša brodica nije upisana u Sloveniji,
obavezni ste istu prijaviti u lučkoj kapetaniji ili ispostavi prije plovidbe u Hrvatskoj.
S obzirom na činjenicu da za Vašu brodicu nemate dokument o upisu,
koji u Sloveniji nije obavezan, prilikom prijave u lučkoj kapetaniji ili ispostavi morate predočiti dokaz o vlasništvu brodice i motora (ugovor ili računi) i
dokaze o tehničkim karakteristikama istih (prospekt ili račun na kojem su vidljivi podaci), radi obračuna visine naknade za sigurnost plovidbe.

S poštovanjem,

Samostalna služba za odnose s javnošću
Ministarstvo pomorstva, prometa i infrastrukture


S tem odgovorom hrvaškega ministrstva za pomorstvo sem se po treh tednih zopet vrnil v Biograd na kapetanijo. Uslužbenka se je čudila in izgovarjala da ni ona kriva , ker si izmišljujejo zmeraj nove zakone. Plačal sem naknadu 136,5 kn z istimi dokumenti(računa za motor in gumico z vsemi podatki), ki sem jih priložil junija, ko je zahtevala vpisni list čolna in me odslovila. Seveda nobenega opravičila.
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Ne Jul 26, 2015 07:59

Hoj!

Tudi jaz sem letos v Zadru debelo pogledal, ko so me obrali in to celo za 10 HRK več kot lani, pa še to samo do 31. 12. Malo sem jih povprašal čemu tako, pa niti niso dobro vedeli. Uslužbenec mi je dejal, da se bo po novem letu zadeve lahko urejalo kar preko interneta, točno kako pa niso povedali. Reč je malo nerodna, saj bi teoretično nekdo, ki mu poteče plovno dovoljenje v hrvaških vodah 30. 12. plačal celoletno nadomestilo, kar je pa preveč. Me prav zanima, če bodo natančni Nemci kaj zaropotali in bodo naši južni sosedje morali kaj popraviti na tem področju.

Bomo spremljali in videli kaj bo, upam samo, da ne bo slabše.
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Ne Jul 26, 2015 10:47

Lansko plovno dovoljenje sem plačal 15.decembra, ko sem premaknil barko na Hrvaško. Če prav razumem, mi torej velja samo do konca leta 2014?
Za to leto pa moram kupiti novo in mi bo veljala do konca leta 2015?

Kar pa se tiče raznoraznih pritožb, ne bo nič zaleglo, kot tudi ni nikoli v zgodovini.

Osti jarej
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

OdgovorNapisal/-a jozko » Ne Jul 26, 2015 11:20

Na plovnem dovoljenju piše do kdaj velja. Pripročam, da najprej preveriš kaj piše! Če je bilo izdano lani decembra, verjetno velja do letošnjega decembra. Če je tako, boš novega potreboval šele 15. decembra letos, ki bo veljalo le do konca letošnjega leta, seveda, če boš tiste dni plul, sicer pa naslednje leto, do konca koledarskega leta. Vsaj zaenkrat je tako. Poročaj! Lp
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Ne Jul 26, 2015 17:07

Sem preveril in res velja do 20.12.2015.

Torej sem privarčeval 370 kun!

Hvala za pojasnilo!

Osti jarej
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Po Sep 07, 2015 13:53

Hoj!

Ima kdo kakšne nove informacije, kako bodo Hrvati naslednje leto pobirali nadomestilo za plovbo?

Lep pozdrav.
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

OdgovorNapisal/-a sova » Po Sep 07, 2015 14:02

Po info, ki sem jih dobil Avgusta na Cresu(kapitanija), od tistega dne, ko boš plačal, do konca tekočega leta. Zaenkrat.

lp.
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Po Sep 07, 2015 15:10

sova napisal/-a:Po info, ki sem jih dobil Avgusta na Cresu(kapitanija), od tistega dne, ko boš plačal, do konca tekočega leta. Zaenkrat.

lp.


Hvala za odgovor. Zanimivo bo videti ali bodo odmerili sorazmerni del ali pa bo potrebno plačati kar celoletno. Vsekakor bi veljalo, da imajo možnost tedenskega, mesečnega ali polletnega nadomestila. Še najboljše pa nič.

Lep pozdrav.
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » To Sep 08, 2015 07:06

Meni je vseeno če je kaj za plačati, ker je vedno nekaj za plačati. Bolj me živcira, da moram naslednje leto že prvi dan morja vse urediti. Do sedaj pa sem lahko poljubno nekje do 20.06 v letu, ker mi je ponavadi takrat poteklo.
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Sep 08, 2015 09:51

Wisdom napisal/-a:...
Še najboljše pa nič.
...


Svetlarina in ostali s tem povezani izdatki - če se porabijo namensko - so po mojem nujni.

Brez tega bi ne bilo (delujočih) svetilnikov, oznak plitvin, čeri in plovnih poti, VHF obalnih radijskih postaj in dežurstva na njih, ki sprejme 'mayday', če je kdo na tem, da mora zapusti plovilo.

Letos sem slišal en 'mayday', in obalna radijska postaja je odgovorila v nekaj deset sekundah. Ko so šli na dual channel, postaja na najeti jadrnici ni več dobro sprejemala ladje, ki je bila v težavah, tako da nisem uspel razumeti, kaj je bil problem.

Ampak če bi bilo 'plačati nič', tudi ljudje, ki to počno, ne bi imeli od česa živeti in bi te službe prenehale, pa jih kolikor vem zlasti včasih kruto rabimo.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

OdgovorNapisal/-a Wisdom » To Sep 08, 2015 11:00

Marjan Tomki napisal/-a:
Wisdom napisal/-a:...
Še najboljše pa nič.
...


Svetlarina in ostali s tem povezani izdatki - če se porabijo namensko - so po mojem nujni.

Ampak če bi bilo 'plačati nič', tudi ljudje, ki to počno, ne bi imeli od česa živeti in bi te službe prenehale, pa jih kolikor vem zlasti včasih kruto rabimo.


Mogoče kdo na forumu ve, kako imajo to urejeno v Italiji, Franciji, Nemčiji, Grčiji in ostalih evropskih pomorskih državah (mogoče je bilo to na forumu že kje objavljeno- link).

Službe pa ne bi kar tako prenehale, saj na morju nismo samo turisti ampak je tam mnogo drugih plovil, ki so bolj odvisne od navigacije, saj več ali manj plujejo v vseh meteo pogojih, podnevi in ponoči, mnogo bolj onesnažujejo morje in še kaj. Vsekakor bodo morali naši sosedje to nekako urediti, da bo skladno z evropsko zakonodajo oz. pravili. Veljalo bi tudi, da plačaš sorazmerni del uporabe. To, da sem napisal "Še najboljše nič" pa naj bo razumljeno kot sarkazem.

Lep pozdrav.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov