Vinjeta Hrvaška

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Sr Okt 21, 2015 22:09

Men placilo v tujino pbsnet racuna 80 centov.oznacis valuto drzave in placam v gozdnih zivalih
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Okt 21, 2015 22:14

Ma bi moral potem tam odpreti račun. Grem jutri na pošto pa mir.
al

OdgovorNapisal/-a al » Sr Okt 21, 2015 22:35

a registracija na SLO zastavo se ne izplača sedaj, ko imate plačane EU dajatve (registracija CRO)?
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Okt 21, 2015 22:47

al napisal/-a:a registracija na SLO zastavo se ne izplača sedaj, ko imate plačane EU dajatve (registracija CRO)?

A lahko daš mir s papirji vsaj 5 let. :wink: Dost je bilo sranja v preteklih letih. :roll: :)
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Okt 22, 2015 07:26

Jaz sem letos delal registracijo v Piranu. Možakar je bil korekten sva pa tudi malo kramljala glede CRO registracije. Mi je malo namignil, da naj malo počakamo, pa bojo hrčki kmalu upalili CRO registracijo. Baje se nekaj že šušlja med kapetani :twisted: Tko zdej pa vsi u luft pa panika :)

Kolikor poznamo hrčke je še vsaka stvar, ki je na začetku zagledala super....na koncu smo jo dobili pa po buči.... Tako, da tudi tukaj ne verjamem na zadaj ni neke cake...
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Če Okt 22, 2015 08:19

Evovi, ne razumem kaj bodo hrčki upalili?
mirno morje
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Če Okt 22, 2015 10:51

Do sedaj so palili vse tujce, sedaj pa bojo še svoje upalili. Tak jaz to razumem.
Guma je guma, zaenkrat.
al

OdgovorNapisal/-a al » Če Okt 22, 2015 10:55

Saj jaz sem povsem resno spraševal.
Namreč, če ste se v osnovi (pred vstopom CRO v EU) izognili plačilu DDV-ja in potem uspeli registrirati plovilo v EU (z vstopom CRO v EU) je zdaj najbrž samo formalnost preiti na SLO zastavo ali ne?
Če ni nekih večjih dodatnih stroškov a ni lepo, da ti plapola slovenska zastava?
No, vprašam pač, ker ima kolega tudi na CRO zastavi pa razmišlja o SLO...
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Okt 22, 2015 11:43

Roman 1 napisal/-a:Evovi, ne razumem kaj bodo hrčki upalili?


Zaenkrat še nič. Ampak baje da se šušlja, da ne bo vse zlato kar se sveti... To so čist take informacije rekla kazala. Trenutno so vsi profitirali k so šli na HR zastavo. Ampak sej veš da majo HR vedno kakega asa v žepu.
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Če Okt 22, 2015 12:02

Ja možnosti enakega kot ti samo da tvoj ne velja:)
Še vedno ne štekam kaj bodo upalili
A dajatve kake ali kaj ali kazni..
Mislim vseeno mi je ker imam slo samo firbčen sem..
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če Okt 22, 2015 12:33

.

Tema je neresna za resno tematiko Pravila in zakoni.

Tule se razpravlja o napisanih zakonih uredbah, ....., tolmači napisano in ne rekla kazala.

Je ni države, ki ne bi kasirala, toda sedaj so HR malce ujeti v EU in se je njihov "maneverski" prostor skrčil skoraj na nič.
Dobili so že kar nekaj strogih opominov (zaradi ribolovnih dovolilnic, malega ribolova, profi ribolova nasploh, trajekti in subvencije za njih, ....) s strani evropske komisije in upati je, da bodo zalegli, sicer jih čakajo kazni.

Lahko se pa preselite v rubriko tralala, odprete novo, nehate mešat vodo in ....

pajer1, moderator
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Okt 22, 2015 12:34

Iz HR na SLO verjetno ni brezplačno in se hitro nabere nekaj 100€, izpis, vpis, registracija... Zaenkrat ima HR zastava več prednosti, kot slabosti.
Če bodo kaj upalili, bodo morali po "cijelome narodu" :wink:
Pa saj, a je zdaj zastonj. Saj plačujemo vse, tako kot po drugih državah. Samo v kakšnem mandraču se lažje prešvercam ipd. Davek na luksuz pa plačujem našemu proračunu. Marine pa žal ne in še dolgo ne :wink: In tu je največji denar, ki se steka iz SLO. Če bi imeli spodobne cene v SLO marinah in seveda dovolj prostora, potem bi takoj privezal bliže domu.
A nismo enkrat govorili, da naredimo konzorcij za eno morjeplovsko marino, kjerkoli že. A je že kaj na tem?
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Okt 22, 2015 12:38

Marchi napisal/-a:A nismo enkrat govorili, da naredimo konzorcij za eno morjeplovsko marino, kjerkoli že. A je že kaj na tem?

Marina Novigrad je pred časom bankrotirala... pa mislim, da je marina Portorož tudi naprodaj :wink:
al

OdgovorNapisal/-a al » Če Okt 22, 2015 14:02

H2O napisal/-a:
Marchi napisal/-a:A nismo enkrat govorili, da naredimo konzorcij za eno morjeplovsko marino, kjerkoli že. A je že kaj na tem?

Marina Novigrad je pred časom bankrotirala... pa mislim, da je marina Portorož tudi naprodaj :wink:


Tudi Izola. za 3mio. Pa zadaj je še 12 mio bomba...
Uporabniški avatar
vili
Viceadmiral
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Feb 23, 2009 22:10

OdgovorNapisal/-a vili » Če Okt 22, 2015 19:03

Starejši sosed na pomolu,mi je rekel,da,če hoče odpeljat barko v Nemčijo,da mora plačat dodatni DDV ,saj nemci tega 5% niso in ne priznavajo. Bi bilo dobro vprašanje,kako bi bilo pri nas. Mislim da še nihče ni probal,ali.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov