Nakup plovnega dovoljenja v Umagu - uradne ure

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Gregor80
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Jul 02, 2008 19:28

Nakup plovnega dovoljenja v Umagu - uradne ure

OdgovorNapisal/-a Gregor80 » Sr Jul 02, 2008 23:41

Pozdravljeni,

sem nov član, vendar ta forum redno prebiram. Moram reči da je SUPER. Končno sem se registriral, ker vas prosim za pomoč pri dveh vprašanjih. Tukaj je prvo:

v soboto zjutraj se odpravljam na pot is SLO. Rad bi štartal že čim prej zjutraj, recimo ob 5:30. Na HR bi se prijavil v Umagu. A kdo ve, se da tako zgodaj že kupit plovno dovoljenje, ali naj grem raje en dan prej to urediti z avtom? Policija in carina vem da delata, ne vem pa kako dela kapitanija.

Hvala!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Jul 02, 2008 23:46

Ne vem ure, se mi pa zdi, da v Novigradu delajo od 7:00 do 22:00... Pojdi do tja in takoj pridobiš pol ure...

LP
acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

OdgovorNapisal/-a acrobat » To Jul 15, 2008 21:34

Ta vikend sem bil u Umagu in mi je prijazni g. na kapitaniji rekel zakaj bi sploh kupil plovno dovoljenje,da so sprejeli nek zakon pred 15 dnevi in da slovenci lahko plujemo brez plovnega d. do Poreča.
Kdo ve kako je s tem..?

Sem pa vseeno vstarjal da bi ga kupil;ker ne bom vedno samo v Istri;pa ga nisem mogel.So imeli neke težave s strežniki.
Tako da sem se veselo vozil brez plovnega.

lp
klemzi
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 15:24
Kraj: trzin

OdgovorNapisal/-a klemzi » Sr Jul 16, 2008 17:39

Ja, Hrvaška in Slovenija imata podpisan sporazum že več let, da če pluješ samo do Vrsarja ne potrebuješ plovnega dovoljenja.

LP Klemen

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti