Grki razmisljajo o "cruising taxu"

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Grki razmisljajo o "cruising taxu"

OdgovorNapisal/-a andrejv » Sr Nov 20, 2013 19:48

Grki naj bi razmisljali o uvedbi cruising taxa, 400 Eur letno za barke od 9 do 12 metrov.

http://www.pbo.co.uk/news/535602/yachts ... nnual-tax#

Pa bo Hrvaska naenkrat cenejsa....
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1091
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » Ne Nov 24, 2013 22:30

Uporabniški avatar
bladzo
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: Ne Okt 26, 2008 21:45
Kraj: Lj-Portorož
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bladzo » Ne Nov 24, 2013 23:18

No, pa ste se nad hrvaškimi cenami pritoževali...

Še posebej zanimive so cene nad 12m! 100€ na meter za celo leto! Možno bo plačevati tudi na mesec 10€ na meter!
al

OdgovorNapisal/-a al » To Nov 26, 2013 14:01

Zgodbo sem spremljal od začetka... Je bilo za pričakovati.
Nemške banke in EU so lačne grškega denarja.
Saj gremo vsi počasi tja.

Grke so tudi lepo stisnili z ribičijo, dovoljenji (s tem mislim na profesionalne ribiče).

Berite še naprej v medijih, kaj se dogaja z Grčijo, saj to je scenarij za Slovenijo (v osnovi enak).
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Nov 26, 2013 17:46

Temu smo včasih pri pouku STM (Samoupravljanje s Temelji Marksizma) rekli specialna vojna. Podjarmljanje na ekonomski osnovi. Razlastiti državo na strateških področjih (komunala, infrastruktura, železnice, ceste...) vodi v neizogiben neoliberalizem v katerem človek in vrednote ne pomenijo nič. ŠTEJE LE DENAR.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Nov 26, 2013 18:18

Nikola Tesla napisal/-a:Temu smo včasih pri pouku STM (Samoupravljanje s Temelji Marksizma) rekli specialna vojna. Podjarmljanje na ekonomski osnovi. Razlastiti državo na strateških področjih (komunala, infrastruktura, železnice, ceste...) vodi v neizogiben neoliberalizem v katerem človek in vrednote ne pomenijo nič. ŠTEJE LE DENAR.

Če uporabiš nekaj orodij iz teorije sistemov, se izkaže, da ko šteje le denar, razpade nekaj bistvenih povratnih zvez in praviloma razmeroma kmalu pride do razpada sistemov in kaosa (položaja in dogajanja, v katerem ni mogoče več napovedati, kaj se bo zgodilo).

V živih organizmih to praviloma pomeni, da prizadeti organizem (lahko tudi makrosistem, torej ekosistem, vrsta... ) propade (odmre), kaj ga pa nadomesti, pa tudi ni mogoče vnaprej napovedati.

Ampak za utemeljen pogovor o tem bi se bilo treba zmeniti okrog osnov splošne teorije sistemov... pa kak primer iz zgodovine. Če začnem o tem, bo spet kdo povzdignil glas, da se hočem delati važnega.

Če pa nimamo skupnega jezika, v katerem se je o tem mogoče dovolj jasno 'pogovarjati', se pa ne razumemo (iste besede imajo za dva 'sogovornika' različen pomen'. Dokler pa je tako, nima dosti smisla za ne-sporazumevanje porabiti veliko časa...

Edit: Če bi se šel kdo o tem resno pogovarjat, je za to treba drugo temo. Če ne, pa žal itak nima smisla.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne To Nov 26, 2013 19:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
bats
Kapitan
Prispevkov: 184
Pridružen: To Jun 12, 2012 08:01
Kraj: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a bats » Sr Nov 27, 2013 11:10

@NT
bravo, zadetek v čisto sredico, z drugimi besedami 3. svetovna vojna ni moderna z orožjem¸osvajati ozemlja ampak z kapitalom podjarmljati in ekonomsko podrediti drugega.Zadnja večja širitev EU je bila lep primer.
sasaman
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: Če Nov 17, 2011 20:05
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a sasaman » Če Nov 28, 2013 20:33

Saj, večinoma se vsi strinjamo, da grjo stvari "v maloro". Vprašanje je, kaj, če sploh kaj, lahko naredimo.
Lahko npr. vsak pri sebi vrže denar iz piedistala?(sem prav napisal), lahko npr. bojkotiramo Grčijo, lahko ...?
Lp Saša
mažko
Kapitan
Prispevkov: 195
Pridružen: Po Sep 15, 2008 22:30

OdgovorNapisal/-a mažko » Če Nov 28, 2013 21:09

Lahko npr. vsak pri sebi vrže denar iz piedistala?(sem prav napisal), lahko npr. bojkotiramo Grčijo, lahko ...?
Lp Saša[/quote]

Hehe, Sasaman, pravilno bi bilo "s piedestala".

LpT
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1091
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » So Dec 14, 2013 00:56

Menda plačajo cruising tax samo tisti, ki dvakrat zgrešijo korak pri sirtakiju.

http://www.youtube.com/watch?v=4UV6HVMRmdk

Uči sine, uči....

Bomo videli, kako bo.

Midva greva .
MicTic
Viceadmiral
Prispevkov: 490
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 12:48
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MicTic » To Jan 21, 2014 18:54

Jaz sem za to grozo izvedel šelej danes!
Hrvati se že zahvaljujejo Grkom!
Flying is beautiful.
Sailling is better!
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4389
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » To Jan 21, 2014 20:04

Sigurno se bodo zgledovali po njih :wink: , nč bat
https://medisken.si
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1091
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » To Jan 21, 2014 21:02

Prebrala vseh 96 strani in še vedno se ne ve, na kakšen način bodo tole takso pobirali :roll:
Če se komu da prebijati skozi:

http://www.ybw.com/forums/showthread.ph ... nuary-2014

(tako kot na MP, je tudi tu veliko postov, ki nimajo čisto nič s temo-samo ne sekirajo se preveč zaradi tega :wink:

Tole tudi spremljam:

http://www.cruising.org.uk/node/22634

Pred dvema letoma je po MP forumu vršalo in teoretiziralo o italijanskih taksah, ki so bile približno take kot grške, če ne še višje.
No, pa se je k sreči vse lepo pomirilo. Vsaj za tujce, čez eno leto pa tudi za Italijane.

Najbrž je predlanskoletni sosed v ladjedelnici hudo jezen na Montija, zaradi katerega je odfleksal 10cm čudovite krme.
Sem mu predlagala, da naj preimenuje barko v "Manovra Monti*"
*Manovra Monti je skupek zloglasnih ukrepov prejšnjega it. premijera za izhod iz krize. Privedla je le do obubožanja velikega dela prebivalstva, ki je do takrat še nekako shajal.

Sem videla napis: La crisi e finita ora inizia la miseria*
*Kriza je končana, začenja se revščina.

Podobnost z "drugo Švico" je zgolj naključna in nenamerna :cry:
Nazadnje spremenil od kapitana zena, dne Sr Jan 22, 2014 09:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Jan 21, 2014 22:00

Nič hudega jaz sem pred leti plačal nekaj malega proti osnaževanju morja, m islim da je bilo deset eu na letno zavarovanje.
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1091
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » To Jan 21, 2014 22:20

alesjo napisal/-a:Nič hudega jaz sem pred leti plačal nekaj malega proti osnaževanju morja, m islim da je bilo deset eu na letno zavarovanje.


Nabrž ti tole o Italiji, a ne?

Davki na plovila so bili uvedeni za barke nad 10m.

In še tema:

http://www.morjeplovec.net/forum/viewto ... ht=italija

Grški cruising tax napade :lol: tudi na manjša plovila. Ampak tudi pri tem davku mislim, da bi ti odnesel celo kožo :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov