vinjeta

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

jure1
Kapitan
Prispevkov: 203
Pridružen: Če Okt 07, 2010 13:43

OdgovorNapisal/-a jure1 » Sr Jul 19, 2017 12:15

No sem bil danes na LK Zadar, pa so spet hoteli da registriram čoln.
Ko sem jim končno razložil, da ne želim registracije v HR in sem SLO državljan in pri nas ni potrebno imeti registriran čoln, pa so mi rekli da potem nimajo osnove za izdajo te kao vinjete.
Kapetan pol razloži, da v bistvu sploh ne vedo kaj je prav, in potem mu pokažem kak papir želim:
POTVRDBA U UPLATI NAKADA PO PRIJAVI BRODICE

No potem smo pa skupaj mal pogledal zakonik in piše samo, da za plovila ki niso registirana, in so daljša od 2,5m in ali imajo moč motorja večjo kot 5 KW in ne KM, se opravi prvi pregled v eni od LK, rabiš podatke o lastništvu in original račun, pa predpisano opremo moraš imet, plovilo se vnese v register (ali dobi oznako pa še on ne ve) bo še on malo vprašal in plačaš zavarovanje, svetilnost pa upravna taksa. Pregled je 100 kun, ostalo pa še 133 kun za moj gumenjak.
Potem pa vsako leto plačaš potrdilo o prijavi plovila tko kot za večje čolne.
No sedaj še čakam odgovor ali dobi čoln oznako al ne, al to pomen da je čoln registran pod hrvaško zastavo al je samo zaveden v registru, pol grem pa itak že domov.
Se bodo drugi drug let naprej se s tem ubadal.
lp
jure1
Kapitan
Prispevkov: 203
Pridružen: Če Okt 07, 2010 13:43

OdgovorNapisal/-a jure1 » Pe Jul 21, 2017 09:00

Postopek za pridobitev potrdila za prijavo plovila v Hrvaških vodah za naša plovila, ki so krajša od treh metrov z motorji do 3,7KW in jih pri nas ni potrebno registriati.

Plovila za katera v matični državi ni potrebna registracija, in so daljša od 2,5m in ali imajo moč motorja večjo kot 5 KW, se opravi prvi pregled plovila v eni od LK, rabiš podatke o lastništvu in original račun, pa predpisano opremo moraš imet, plovilo se vnese v register (kot za registrirana plovila, ki jih prvič pripeljemo v HR).
Za plovilo ni potrebno dodatno zavarovanje.
Potem pa vsako leto plačaš potrdilo o prijavi plovila (ta vsebuje zavarovanje, svetilnost pa upravna taksa) tako kot za večje čolne.

Plovilo ni registrirano pod hrvaško zastavo.

V primeru, da nimate urejenga potrdila, se kazen začne pri 3000 kunah.
lp
egon
Višji praporščak
Prispevkov: 35
Pridružen: Po Feb 13, 2017 21:20
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a egon » To Avg 15, 2017 12:15

jozko napisal/-a:Pred kratkim sem nekje zasledil, da bo možno "Naknado..." urediti in plačati preko spleta :roll:

Morda ve kdo kaj o tem :?:
toni8

OdgovorNapisal/-a toni8 » To Avg 15, 2017 13:01

jure1 napisal/-a:Plovila za katera v matični državi ni potrebna registracija, in so daljša od 2,5m in ali imajo moč motorja večjo kot 5 KW, se opravi prvi pregled plovila v eni od LK


Ne bo držalo. Moj znanec Italijan ima 5m in 40KM, ki v Italiji ne potrebuje registracije, je ob prvi plovbi po hrvaških vodah plačal "vinjeto" brez kakršnegakoli pregleda pri LK.
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

OdgovorNapisal/-a Wisdom » To Avg 15, 2017 13:10

Hoj!

Lani smo za 9A plovno dovoljenje plačali 212 HRK (motor 25 KM, 2T), letos pa 195 HRK (motor 40 KM, 4T). Ali upoštevajo popust ali ekologijo, ali pa so se zmotili? Čoln je enak kot lani.

Lep pozdrav.
toni8

OdgovorNapisal/-a toni8 » To Avg 15, 2017 14:16

Meni je kapetan v Tisnem razložil, da so znižali dajatve (ko sem plačal za bratov čoln, moj je itak na HR registraciji).
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

OdgovorNapisal/-a Wisdom » To Avg 15, 2017 15:14

toni8 napisal/-a:Meni je kapetan v Tisnem razložil, da so znižali dajatve


Zanimivo. Pri nas pa samo "gruntajo", kako "lupiti" državljane. Danes berem na MMC RTV, da bo dimnikarska ura 33€, če bodo pa še izpuste iz malih kurilnih naprav merili bo to stalo 4 dimnikarske ure. Adijo pamet.
Glede registracij plovil bi morali vsi lastniki plovil v S5 podpisati peticijo za spremembo zakonodaje, da bi bila manjša plovila trajno registrirana ali pa po vzoru Italije do 5m in 40 km brez registracije. Ne pozabimo, volilno leto je in če ne poizkusimo so 4 leta zamujena.

Lep pozdrav.
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » To Avg 15, 2017 15:36

Wisdom napisal/-a:
toni8 napisal/-a:Meni je kapetan v Tisnem razložil, da so znižali dajatve


Zanimivo. Pri nas pa samo "gruntajo", kako "lupiti" državljane. Danes berem na MMC RTV, da bo dimnikarska ura 33€, če bodo pa še izpuste iz malih kurilnih naprav merili bo to stalo 4 dimnikarske ure. Adijo pamet.
Glede registracij plovil bi morali vsi lastniki plovil v S5 podpisati peticijo za spremembo zakonodaje, da bi bila manjša plovila trajno registrirana ali pa po vzoru Italije do 5m in 40 km brez registracije. Ne pozabimo, volilno leto je in če ne poizkusimo so 4 leta zamujena.

Lep pozdrav.


No way Jose... volilno telo bo zahtevalo še višo "obdavčitev", ker so jahtaši itak polni in jih je potrebno še dodatno otresti. Dokler bo VW Golf ultimativni voz, se mišljenje na sončni strani Alp ne more in ne bo spremenilo.
https://vodovod-rh.si/
igor_k
Viceadmiral
Prispevkov: 355
Pridružen: So Okt 27, 2012 23:07

OdgovorNapisal/-a igor_k » To Avg 15, 2017 16:15

Hrvati so dejasko znižali dajatve. Ko sem na LK nejeverno pogledal je rekel da zato, ker po arbitraži imajo nekaj manj morja in je zato ceneje. :D
egon
Višji praporščak
Prispevkov: 35
Pridružen: Po Feb 13, 2017 21:20
Kraj: Maribor

Re: vinjeta

OdgovorNapisal/-a egon » Ne Sep 03, 2017 11:13

Pred kratkim sem nekje zasledil, da bo možno "Naknado..." urediti in plačati preko spleta :roll:

Morda ve kdo kaj o tem :?:
Navtika je ZAKON
B4h0
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 79
Pridružen: Če Avg 02, 2018 23:38
Kraj: Ljubljana - Poreč

Re: vinjeta

OdgovorNapisal/-a B4h0 » Če Nov 01, 2018 22:23

Velja za vinjeta oz. plovno dovoljenje za koledarsko leto? Ali obdobje enega leta od nakupa? Sem novopečeni lastnik podtrimeterske gumice in bi jo rad stestiral ta vikend.
marez
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: To Jul 20, 2010 21:03
Kraj: novo mesto-vir

Re: vinjeta

OdgovorNapisal/-a marez » Pe Nov 02, 2018 07:24

Koledarsko
astilec
Višji vodnik
Prispevkov: 16
Pridružen: So Apr 06, 2019 19:37

Re: vinjeta

OdgovorNapisal/-a astilec » To Jan 14, 2020 22:56

Ma bolj ko berem manj mi je jasno......
Kaj jaz zdej za moj čoln od 3m in tomos 4 rabim kej vinjete, vpisa, registracije na HR ali ne? Pri nas ne rabim nič razen tamali izpit za voditelja čolna (do 7m in 10km)
Prav noben ne zna točno definirati!?
Ve kdo natančen podatek o tem? Ker se res ne mislem zaj..... z organi pregona, če se bom 500m ven zapeljal ribe lovit.

Hvala za odgovor,
Lp, Anže
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: vinjeta

OdgovorNapisal/-a jozko » To Jan 14, 2020 23:48

Z nikomer se ni potrebno "zaj......" :roll:

Za omenjen čoln (do 3 m) in motor (do 3,7 kw) moraš imeti dokaz o lastništvu kot Slovenec :!:

S temi dokumenti se javiš na izpostavi kapetanije na Hrvaškem (včasih želijo tudi, da predložiš potrdilo o usposobljenosti), kjer kupiš plovno dovoljenje (v HR ga potrebuješ za dolžino čolna nad 2,5 m), za cca 100,00 HRK, ki velja do konca leta, v katerem ga kupiš :idea:

Te dokumente vzameš na čoln in pluješ brez kakršnegakoli strahu, v primerni oddaljenosti od obale, glede na velikost čolna :D
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
astilec
Višji vodnik
Prispevkov: 16
Pridružen: So Apr 06, 2019 19:37

Re: vinjeta

OdgovorNapisal/-a astilec » Sr Jan 15, 2020 06:27

Hvala za odgovor......
Me pa samo zanima ali je kupoprodajna pogodba dovolj za motor ali ne?
Izpit imam, račun za čoln pa tudi.
Ma ta plovnobdovoljenje potem velja samo za rivir, ki ga pokriva kapitanija ali po celi HR?

Lp, Anže

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov