vinjeta

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: vinjeta

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Feb 10, 2020 09:48

jozko napisal/-a:Je kdo že kupil preko tega portala (za v SLO vpisan čoln) in kakšna je bila cena proti lanski :?:

Nekje sem na hitro zasledil da potrebuješ OIB :roll: :?:

joško a je OIB kak bavbav?
popolnoma enako kot naša davčna številka, če hočeš urejat zadeve jo moraš imeti
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: vinjeta

OdgovorNapisal/-a jozko » Po Feb 10, 2020 09:57

MareC napisal/-a:joško a je OIB kak bavbav?

Ni "bavbav", je pa nekateri doslej nismo potrebovali, kljub vsakoletnemu plačilu "naknade" :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: vinjeta

OdgovorNapisal/-a hrošč » Po Feb 10, 2020 16:25

jozko napisal/-a:Je kdo že kupil preko tega portala (za v SLO vpisan čoln) in kakšna je bila cena proti lanski :?:

Nekje sem na hitro zasledil da potrebuješ OIB :roll: :?:

Če prav razumem, naj bi avtentikacija potekala prek našega servisa za potrjevanje spletne identitete, predvidevam da preko SI-PASS. Če obkljukaš, da se prijavljaš kot državljan EU, ti odpre meni, kjer izbereš svojo državo. Zaenkrat sta tam samo Belgija in Luxemburg. Če izbereš eno od njiju, te vrže na njihov sistem za eID. Verjetno bomo potrebovali le naš slovenski certifikat, sigenca, poštarca in podobni..
Uporabniški avatar
BE84
Poročnik fregate
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Sep 22, 2019 21:12
Kraj: Maribor

Re: vinjeta

OdgovorNapisal/-a BE84 » To Mar 17, 2020 17:41

Eno vprašanje ko je že govora o OIB in plovnem dovoljenje. Mogoče sem celo spregledal tale podatek...
Potrebujem OIB tudi v primeru če grem plačat plovno dovoljenje v kapitaniji na Hrvaškem in ne online?
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: vinjeta

OdgovorNapisal/-a jozko » To Mar 17, 2020 18:27

BE84 napisal/-a:Eno vprašanje ko je že govora o OIB in plovnem dovoljenje. Mogoče sem celo spregledal tale podatek...
Potrebujem OIB tudi v primeru če grem plačat plovno dovoljenje v kapitaniji na Hrvaškem in ne online?

Doslej NI BIL POTREBEN :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: vinjeta

OdgovorNapisal/-a MareC » To Mar 17, 2020 18:47

tako kot Joško pravi
NI POTREBNO imeti oib-a pri vplačilu plovnega dovoljenja
Uporabniški avatar
BE84
Poročnik fregate
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Sep 22, 2019 21:12
Kraj: Maribor

Re: vinjeta

OdgovorNapisal/-a BE84 » To Mar 17, 2020 19:58

Hvala, ker mi ni bilo logično da bi potrebovali to
Bartol
Kapitan korvete
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Avg 13, 2015 16:47

Re: vinjeta

OdgovorNapisal/-a Bartol » Po Apr 13, 2020 19:58

MareC napisal/-a:
AEgir napisal/-a:Ja sam nisi v kunah plačal. V evrih je tudi pri meni neka dokaj normalna provizija, v kunah je pa 12€ na položnco.. Banditen!


isto je bilo pri meni BKS in NLB za 500Kun 12€ provizije


Preko spletne banke Revolut je brezplačno, ne glede na valuto.
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: vinjeta

OdgovorNapisal/-a boris1 » To Apr 14, 2020 01:57

Jaz pa plačujem preko hrvaške spletne pošte - epošta.
Plačilo položnic kunah. Plačam z kreditno kartico Mastercard.
Provizija po položnici znaša 2 kuni.
Menjalni tečaj je bolj ugoden kot pri bankah.
LP
Boris
Zanski18
Štabni praporščak
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Avg 31, 2017 10:46

Re: vinjeta

OdgovorNapisal/-a Zanski18 » Če Maj 07, 2020 14:11

Po prebranih dostih temah na to, vendar starejsih, sem se vedno v dilemi.

Se enkrat za vselej, upam da nebo spet kakih sprememb.
Plovila do 3m in 5km, ki jih po nasem zakonu ni treba vpisati, ali potrebujejo vinjeto za hrvasko morje ali ne? In kako se to uredi, se da na daljavo ali je obvezen obisk hr kapetanije? Zavarovanja pa ne potrebujes v to sem preprican, razen ce se je spet kaj spremenilo?
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: vinjeta

OdgovorNapisal/-a jozko » Če Maj 07, 2020 15:03

Čoln dolžine do 3 m in motorjem 5 km, za katerga lahko dokažeš SLO lastništvo, za plovbo po HR vodah potrebuje plovno dovoljenje ("vinjeto"), saj je tam to potrebno za plovila dolžine nad 2,5 m :idea:

Doslej se je to pridobilo na Lučki kapetaniji, ali na kateri od njenih izpostav :!:
Če je že možno to urediti na daljavo nisem prepričan, če pa je že, pa je to nekaj novega :roll:

Zavarovanje odgovornosti, kot si ugotovil že sam, pa za tak čon ni obvezno :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Zanski18
Štabni praporščak
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Avg 31, 2017 10:46

Re: vinjeta

OdgovorNapisal/-a Zanski18 » Če Maj 07, 2020 16:38

jozko napisal/-a:Čoln dolžine do 3 m in motorjem 5 km, za katerga lahko dokažeš SLO lastništvo, za plovbo po HR vodah potrebuje plovno dovoljenje ("vinjeto"), saj je tam to potrebno za plovila dolžine nad 2,5 m :idea:

Doslej se je to pridobilo na Lučki kapetaniji, ali na kateri od njenih izpostav :!:
Če je že možno to urediti na daljavo nisem prepričan, če pa je že, pa je to nekaj novega :roll:

Zavarovanje odgovornosti, kot si ugotovil že sam, pa za tak čon ni obvezno :idea:


Hvala, tocno tak korekten odgovor sem iskal.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: vinjeta

OdgovorNapisal/-a jozko » Če Maj 07, 2020 17:25

Na HR portalu eNautika, kot kaže, Slovenci še veno ne moremo urejati "Prijava dolaska u more Republike Hrvatske" - povezava: https://enautika.pomorstvo.hr/#/public/dashboard

Je tako, ali obstaja še kaka druga povezava :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: vinjeta

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Maj 07, 2020 17:29

jozko napisal/-a:Na HR portalu eNautika, kot kaže, Slovenci še veno ne moremo urejati "Prijava dolaska u more Republike Hrvatske" - povezava: https://enautika.pomorstvo.hr/#/public/dashboard

Je tako, ali obstaja še kaka druga povezava :?:

Kaj pa naj bi omogočal ta portal?
Če prav razumem, bomo še vedno morali pristati na pomolu in se ukvarjati s policajem in še kom.
To je potem brez veze.
Super bi bilo, da se e-pofočkamo, da smo prešli mejo, oni pa potem naključno izbrane kontrolirajo (na morju ali pa z vplutjem v pristan).
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: vinjeta

OdgovorNapisal/-a hrošč » Če Maj 07, 2020 17:47

Kolikor sem zasledil nekaj mesecev nazaj, boš lahko preko tega portala nabavil oz. plačal plovbno dovoljenje, torej ne bi bilo treba na kapetanijo, če imaš čoln ali na prikolici, ali stalno v vodi. Mogoče boš lahko tudi vnaprej plačal, če prideš po morju. Ni pa še omogočena prijava prek našega sistema, s katerim se potrdi identiteta. Za nekatere države je pa že.. Tako da očitno je stran še v delu, mogoče do naslednje sezone :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov