Pomožni motor ?

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

senožejc
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Sep 11, 2014 14:38

Pomožni motor ?

OdgovorNapisal/-a senožejc » Sr Sep 17, 2014 16:09

Zdravo sem nov na forumu in sem si kupil gliser elan gt 400 z 50km motorjem johnson.
Zanima me ali je treba motor tomos 4 kot pomožni motor kaj upisat v plovno ali ni potrebe?
Hvala in lp
nr7120
Poročnik fregate
Prispevkov: 65
Pridružen: So Maj 05, 2012 12:19

OdgovorNapisal/-a nr7120 » Sr Sep 17, 2014 17:16

Citiram iz obvezne opreme:

"dve vesli, s tremi palci ali rogovilami, oz. drugo pomožno pogonsko napravo"

Torej če ga vpišeš ne rabiš poleg tovorit vesel. Mora bit vpisan, ne velja če je zmontiran in ga ni v papirju.

(Čeprav bi pri tomosu vseeno mel vesla zraven :twisted: )
Grašo 20
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

OdgovorNapisal/-a weta » Sr Sep 17, 2014 18:17

Glede na zadnje teme v popravilih, si mislim, da je tomos še najbolj zanesljiv, poleg tega rabiš samo svečko, šraufciger in ključ 10 za ga poštimat. pri ostalih strojih, tudi japonskih pa pomoč vseh morjeplovcev in par mesecev časa:)
Scremer
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Jun 05, 2015 01:58

OdgovorNapisal/-a Scremer » Pe Jun 05, 2015 02:02

Brez zamere ampak zgoraj zapisanega ne razumem najbolje.

Je potrebno vpisat pomožni motor v plovno ali ni potrebno? Dejansko razmišljam o nakupu tomosa.
snezak
Kapitan korvete
Prispevkov: 101
Pridružen: So Nov 23, 2013 21:09

OdgovorNapisal/-a snezak » Pe Jun 05, 2015 14:23

Scramer

Če imaš pomožni motor vgrajen na plovilu potem ga je potrebno vpisati in s plovilom predstavlja celoto.

Če pa razmišljaš, ali ga je nujno potrebno vpisati (uporabljaš ga po potrebi) potem ga ni nujno potrebno vpisati. Lahko ga uporabljaš še kje drugje. A pri sebi imej dokument, iz katerega bo razvidno, da si lastnik.

Sam sem imel v lanskem letu registracijo plovila (5.5m ), kjer ga nisem prijavil in sem za zakonsko zadoščenje pregleda nabavil komplet raket. Lahko pa bi kot pomožno pogonsko napravo pokazal rezervni motor, kjer bi ga pa moral nato vpisati. Prav tako imam VHF radijsko postajo, a prav tako nimam prijavljeno. Imam jo zaradi svoje varnosti.

LP
Snezak


Lepo, da razmišljaš o nakupu rezervnega motorja. Pri tem ne pozabi predvideti, kje boš imel spravljenega, ko (če ga boš) vozil s seboj, saj potebuje veliko skladiščnega prostora.


Kopirano iz pravilnika:

Čoln brez kabine nad 5 m in čoln s kabino do 7 m dolžine

sidro z najmanj 30 m dolgo vrvjo ali verigo za sidranje in tri vrvi za privez, skupne dolžine najmanj 40 m ustrezne jakosti,
pomožno pogonsko napravo (motor ali jadra) ali VHF radijsko postajo ali tri rdeče rakete s padalom,
vedro s korcem ali ročno črpalko,
luči in dnevne oznake po predpisih o izogibanju trčenju na morju,
konkavno ogledalo (za gliserje, ki se uporabljajo za smučanje na vodi),
tri rdeče bakle,
kompas,
rešilni jopiči v tolikšnem številu, kolikor oseb se nahaja na čolnu.
Scremer
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Jun 05, 2015 01:58

OdgovorNapisal/-a Scremer » Pe Jun 05, 2015 14:38

snezak hvala za odgovor.

Sem potihem upal, da bo kupoprodajna dovolj. Motorja na gumici 4,4m nimam kje hranit, razen zmontirat na krmo. Tako da edino kar mi preostane če želim zadevo vozit mirne vesti, je imam kupoprodajno in izpisni list od motorja.
snezak
Kapitan korvete
Prispevkov: 101
Pridružen: So Nov 23, 2013 21:09

OdgovorNapisal/-a snezak » Pe Jun 05, 2015 20:35

Scremer

Če še nisi kupil motorja najprej preveri, če ga boš ob glavnem motorju sploh lahko montiral ( in ob tem tudi uporabljal krmaril levo desno) .Tudi sam imam gumenjaka, ki je nekaj večji a mi ne ostane prav veliko prostora, če imam montiran T4. Ker imam nekaj več skladiščnega prostora ga občasno vozim tudi pospravljenega.

LP

Snezak

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov