Davek na plovila

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Davek na plovila

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Mar 20, 2019 22:15

Z vsem je tko. Smo pač sužnji. Prej kot se s tem sprijazniš, lažje je.

Zelo ironična je tista reklama vklopi razum zahtevaj račun. Namreč če vklopiš razum dojameš marsikaj, kar ni nujno dobro za njih.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Davek na plovila

OdgovorNapisal/-a boris1 » Če Mar 21, 2019 01:26

Geslo se glasi: Izklopi razum, stisni zobe in plačaj davek. Računa pa ti ni treba vzeti :lol: :lol: :lol:
LP
Boris
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Davek na plovila

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Mar 21, 2019 10:15

Nikola T. napisal/-a:
plima napisal/-a:Plovila za prosti čas in starosti nad 20 let bi morala biti neobdavčena :!:
Točno tako, za nas ki jih imamo pa starejše kot 30 bi mogli pa še kaj nazaj dobit :D
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Davek na plovila

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Če Mar 21, 2019 12:56

Ja tako je to v -MADE IN SLOVENIJA-, naš žakelj ima na dnu luknjo, ki pušča v DURS debeluhe.
mašinfirer
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

Re: Davek na plovila

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Če Mar 21, 2019 20:59

Tole je res ena žalostno nekorektna zgodba, ki bi jo morali nekako izpostaviti in izničiti.
A meni se ne da, ker mi gre na bruhanje ko samo pomislim na tole vse skupaj...
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

Re: Davek na plovila

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Pe Mar 22, 2019 11:09

Prvo plovilo sem prodal pred 4 leti, vsako leto mi pošljejo odločbo, da plačam davek. Pritožim se, potem moram izpolniti njihove obrazce, dokumentirati... vseskupaj 28 strani. Potem mi pošljejo novo odločbo brez tega prvega plovila. Nekako sem razumel dokler je bila "moja" registracija še prosta. Od lanskega leta je nekdaj moj KP-215 prevzel nekdo drug, še vedno pa sem dobil odločbo, da plačam tudi davek za to in se pritožil s staro pritožbo.

No drugo plovilo pa sem lani spravil iz SLO na HR registracijo, davek sem po moje še vedno dolžan plačati ker sem (še vedno) rezident v RS, ampak zaveden je pod registrsko oznako PI kar pa že od lani ni. Ali moram tudi FURS o temu obvestiti oz. če ima kdo kaj izkušenj s tem?
Wellcraft 2600 Martinique
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Davek na plovila

OdgovorNapisal/-a boris1 » Pe Mar 22, 2019 12:47

Ne glede kje jeplovilo registrirano in si ti lastnik plovila, fursu moraš plačati davek na plovila.
Če si plovilo prodal, ni nobenih obveznosti.
LP
Boris
plima
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 87
Pridružen: Pe Jul 16, 2010 19:37

Re: Davek na plovila

OdgovorNapisal/-a plima » Pe Mar 22, 2019 21:31

Glejte, par postov nazaj sem zopet dregnil v to temo davkov na plovila. Sploh mi ne gre za znesek 18EUR-ov. Gre za princip.
Sem povprečen državljan z povprečno plačo, vozim se z 19 let starom avtom, imam 35 let staro barko. To je ljubezen do morja, plovbe, barke kot je verjetno pri večina vas ostalih. Moti me to, da naša država oz. politiki, davkarija mislijo, da smo mi, ki se ukvarjamo z navtiko neki kapitalisti, bogataši ali kaj vem kaj. Za to jih je potrebno obdavčiti. Da država preživi mora pobirati davke, se strinjam, vendar logično in pravično. Tu pa gre za obdavčevanje kar tako, ker smo pač navtiki in državno blagajno je potrebno napolniti. Če bi imel svoje letalo verjetno ne bi bil obdavčen.
Tisti, ki o tem odločajo pač nimajo dovolj "soli" v glavi, Bog jim pomagaj, saj si sami ne morejo.
bilo
Kapitan korvete
Prispevkov: 91
Pridružen: To Jun 27, 2017 18:51
Kraj: Podkum - Bilo

Re: Davek na plovila

OdgovorNapisal/-a bilo » So Avg 24, 2019 14:37

Dve leti nazaj sem plovilo (6,5 m + 150 HP) odjavil iz Slo registra ter ga registriral pod Hr zastavo. Lani in letos sem dobil odločbo Ministrstva za finance RS za plačilo davka na vodna plovila (48 €). Vse ok, ... pred mesecem dni pa sem dobil "Porezno rešenje za porez na plovila za godinu 2019" (400 kn) ter opomin za leto 2018 (430 kn). Da bi odločbo lani dobil ... ne vem!?
Prepričan pa sem, da se za eno in isto plovilo ne plačuje dvojni davek. Po logiki bi se davek naj plačeval tam kjer je plovilo registrirano, kjer se plovilo uporablja, onesnažuje morje, ... to je v HR vodah! Vendar, ker sem lastnik plovila in rezident Slo moram vseeno plačati davek na vodna plovila, čeprav sem odjavljen iz registra plovil v Slo.
Na davčni v SLO so mi pojasnili, da naj na davčno v HR dostavim odločbo in potrdilo o plačilu davka v Slo in zahtevam povračilo že plačanega davka ... malo čudno, ne!?
Kako je tovrstne težave reševal kdorkoli od vas?
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Davek na plovila

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » So Avg 24, 2019 16:10

Davek na plovilo se plača pri nas(kot si že omenil), da se osvobodiš HR plačevanja, greš na davčno in zahtevaš -Potrdilo o rezidenstvu, ga ispolniš in pošlješ na kapetanijo od koder si dobil pošto o plačilu.Greš na- Finančno upravo republike Slovenije-Davčna ul.i Ljubljana.
mašinfirer
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Davek na plovila

OdgovorNapisal/-a pajer1 » So Avg 24, 2019 21:12

bilo napisal/-a:Dve leti nazaj sem plovilo (6,5 m + 150 HP) odjavil iz Slo registra ter ga registriral pod Hr zastavo. Lani in letos sem dobil odločbo Ministrstva za finance RS za plačilo davka na vodna plovila (48 €). Vse ok, ... pred mesecem dni pa sem dobil "Porezno rešenje za porez na plovila za godinu 2019" (400 kn) ter opomin za leto 2018 (430 kn). Da bi odločbo lani dobil ... ne vem!?
Prepričan pa sem, da se za eno in isto plovilo ne plačuje dvojni davek. Po logiki bi se davek naj plačeval tam kjer je plovilo registrirano, kjer se plovilo uporablja, onesnažuje morje, ... to je v HR vodah! Vendar, ker sem lastnik plovila in rezident Slo moram vseeno plačati davek na vodna plovila, čeprav sem odjavljen iz registra plovil v Slo.
Na davčni v SLO so mi pojasnili, da naj na davčno v HR dostavim odločbo in potrdilo o plačilu davka v Slo in zahtevam povračilo že plačanega davka ... malo čudno, ne!?
Kako je tovrstne težave reševal kdorkoli od vas?


Zopet objavljam eno in isto!

Davek od vodnih plovil in dodatni davek od plovil se plačuje od:

-plovil daljših od petih metrov, ki so vpisana v evidencah, vzpostavljenih na podlagi zakonov, ki urejajo plovbo po morju in celinskih vodah, razen plovil v gradnji,
-plovil daljših od petih metrov, katerih lastniki oziroma lastnice so rezidenti Republike Slovenije in izpolnjujejo tehnične pogoje za vpis v evidence plovil iz prejšnje alineje, vendar v njih niso vpisana ter
-plovil daljših od petih metrov, katerih lastniki so rezidenti Republike Slovenije in izpolnjujejo tehnične pogoje za vpis v evidence plovil, vendar v njih niso vpisana, ker so registrirana v tujini.


Prečitaj Davek na plovila!
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
bilo
Kapitan korvete
Prispevkov: 91
Pridružen: To Jun 27, 2017 18:51
Kraj: Podkum - Bilo

Re: Davek na plovila

OdgovorNapisal/-a bilo » So Avg 24, 2019 22:08

pajer1 napisal/-a:
bilo napisal/-a:Dve leti nazaj sem plovilo (6,5 m + 150 HP) odjavil iz Slo registra ter ga registriral pod Hr zastavo. Lani in letos sem dobil odločbo Ministrstva za finance RS za plačilo davka na vodna plovila (48 €). Vse ok, ... pred mesecem dni pa sem dobil "Porezno rešenje za porez na plovila za godinu 2019" (400 kn) ter opomin za leto 2018 (430 kn). Da bi odločbo lani dobil ... ne vem!?
Prepričan pa sem, da se za eno in isto plovilo ne plačuje dvojni davek. Po logiki bi se davek naj plačeval tam kjer je plovilo registrirano, kjer se plovilo uporablja, onesnažuje morje, ... to je v HR vodah! Vendar, ker sem lastnik plovila in rezident Slo moram vseeno plačati davek na vodna plovila, čeprav sem odjavljen iz registra plovil v Slo.
Na davčni v SLO so mi pojasnili, da naj na davčno v HR dostavim odločbo in potrdilo o plačilu davka v Slo in zahtevam povračilo že plačanega davka ... malo čudno, ne!?
Kako je tovrstne težave reševal kdorkoli od vas?


Zopet objavljam eno in isto!

Davek od vodnih plovil in dodatni davek od plovil se plačuje od:

-plovil daljših od petih metrov, ki so vpisana v evidencah, vzpostavljenih na podlagi zakonov, ki urejajo plovbo po morju in celinskih vodah, razen plovil v gradnji,
-plovil daljših od petih metrov, katerih lastniki oziroma lastnice so rezidenti Republike Slovenije in izpolnjujejo tehnične pogoje za vpis v evidence plovil iz prejšnje alineje, vendar v njih niso vpisana ter
-plovil daljših od petih metrov, katerih lastniki so rezidenti Republike Slovenije in izpolnjujejo tehnične pogoje za vpis v evidence plovil, vendar v njih niso vpisana, ker so registrirana v tujini.


Prečitaj Davek na plovila!


Ti kar objavljaj eno in isto ... vendar ne meni v informacijo! Če nisi prebral moj post v celoti ... kristalno mi je jasno, da plačujem davek na plovilo v Slo,sem pač rezident. Ni mi pa jasno, da ga moram tudi v Hr.
Habibi VII je podal informacijo, katero bom preveril in upošteval. Vseeno hvala tudi tebi za odgovor!
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Davek na plovila

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Ne Avg 25, 2019 08:05

test
Nazadnje spremenil habibi Vll, dne Ne Avg 25, 2019 08:59, skupaj popravljeno 1 krat.
mašinfirer
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Davek na plovila

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Ne Avg 25, 2019 08:26

bilo napisal/-a:Na davčni v SLO so mi pojasnili, da naj na davčno v HR dostavim odločbo in potrdilo o plačilu davka v Slo in zahtevam povračilo že plačanega davka ... malo čudno, ne!?
Kako je tovrstne težave reševal kdorkoli od vas?



"Ti kar objavljaj eno in isto ... vendar ne meni v informacijo! Če nisi prebral moj post v celoti ... kristalno mi je jasno, da plačujem davek na plovilo v Slo,sem pač rezident. Ni mi pa jasno, da ga moram tudi v Hr.
Habibi VII je podal informacijo, katero bom preveril in upošteval. Vseeno hvala tudi tebi za odgovor!"

Praviš, da ne potrebuješ informacije. OK, zakaj pa potem sprašuješ, če ti je kristalno jasno? Potem ti pa ni jasno, zakaj na HR ....

Najprej sam preberi kaj si napisal in šele potem drezaj v druge.
Sicer pa , če bi prečital kakšen post v vezi tega, kar je že zgoraj obrazloženo, sploh ne bi bilo dileme kaj in kako.

Pa lep dan ti želim in mirno plovbo!

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

Re: Davek na plovila

OdgovorNapisal/-a Tex » Ne Avg 25, 2019 09:51

pajer1 napisal/-a:Zopet objavljam eno in isto!

Davek od vodnih plovil in dodatni davek od plovil se plačuje od:


-plovil daljših od petih metrov, katerih lastniki so rezidenti Republike Slovenije in izpolnjujejo tehnične pogoje za vpis v evidence plovil, vendar v njih niso vpisana, ker so registrirana v tujini.


Prečitaj Davek na plovila!



Ok, kaj pa ČE NE IZPOLNJUJEJO tehničnih pogojev za vpis ?
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov