Davek na plovila

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Popeye
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe Mar 19, 2010 11:45
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a Popeye » Če Apr 29, 2010 15:31

Mike, to sem bil pripravljen napravit za repliko :) Ravnokar sem dobil naročen 1950 20' Chris Craft Riviera Runabout plan v 1:10 velikosti tak da krajšanje odpade! :D
PS: dobil sem ga zastonj, samo poštnino sem plačal
Uporabniški avatar
Mike
Admiral
Prispevkov: 1373
Pridružen: To Jul 01, 2008 11:01
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Mike » Če Apr 29, 2010 16:11

Aja, potem se pa posipam s pepelom. Sem mislil da delaš 1:1.
danny
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 44
Pridružen: Ne Mar 09, 2008 12:03

OdgovorNapisal/-a danny » Po Jul 19, 2010 10:53

Torej če prav razumem, davka ni potrebno plačati če je vozilo dolgo 4,99m - neglede na to kako moč ima motor?
Glede na to da imam v planu samogradnjo 200hp - 17ft dolgega čolna, se mi bolj splača zaškrtarit pri dolžini, kot pa da za teh 7cm plačujem 1x letno 100€


Davka ni potreno plačati, če je plovilo dolgo vključno do 5,00 metra, saj se davek po "črki zakona" plačuje za plovila daljša od 5 metrov. Tudi v 5. členu zakona o davku na vodna plovila - lestvica, jasno piše razred "nad 5 metrov in do 8 metrov..." in NE "od 5,00 metrov do 8,00 metrov". Ali drugače povedano, točno 5,00 metrov ni nikoli in nikoli ne bo večje oziroma nad 5,00 metrov!!!!.

LP, D.
Uporabniški avatar
Fojki
Viceadmiral
Prispevkov: 447
Pridružen: So Okt 20, 2007 11:23
Kraj: Ljubljana - Barbariga

OdgovorNapisal/-a Fojki » Pe Jan 07, 2011 11:52

Ojla fantje

Bom letos tudi sam padel v plačilo davka kot fizična oseba pač tako je .Če hočemo imeti bance moramo pač plačati. :evil:

KDO in KDAJ vloži prijavo

Prijavo so dolžni vložiti rezidenti Republike Slovenije, lastniki plovil, ki so daljša od petih metrov (razen plovil v gradnji), ki izpolnjujejo tehnične pogoje za vpis v evidence plovil, vzpostavljene na podlagi zakonov, ki urejajo plovbo po morju in celinskih vodah, vendar v njih niso vpisana, ter rezidenti Republike Slovenije, lastniki plovil, daljših od petih metrov, ki izpolnjujejo tehnične pogoje za vpis v evidence plovil, vendar v njih niso vpisana, ker so registrirana v tujini.

Prijavo vloži oseba, ki je lastnik, solastnik, skupni lastnik oz. uporabnik plovila, ki je kot tak evidentiran v davčni evidenci vodnih plovil. Če plovilo izpolnjuje pogoje za vpis v evidenco plovil, pa v tej evidenci ni vpisano, v roku tridesetih dni po nabavi plovila.

V roku tridesetih dni od datuma nastale spremembe mora davčnemu uradu prijaviti tudi vsako spremembo v povezavi s plovilom, zaradi katere se spremeni davčna obveznost po tem zakonu, kot tudi spremembe vseh drugih podatkov iz davčne evidence za davek od plovil, če jih ni prej sporočil organu oziroma organizaciji, ki vodi evidenco plovil.////če se dela prodaja ali menjava motorja itd..oz

Kdorkoli prodaja plovilo in slučajno še ni uradno naredil prepisa naj raje javi spremembo lastništva drugače bo plačal davek sam.

Iz navedenega izhaja, da prijave NE vložijo rezidenti – lastniki plovil, ki so že vpisana v registru plovil pri Upravi za pomorstvo (natančneje luški kapitaniji Koper, Izola in Piran) ali pristojni Upravni enoti za plovila namenjena plovbi po celinskih vodah. Podatke bo iz navedenih evidenc pridobil davčni organ po uradni dolžnosti.

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpis ... m_plovilu/
_________________
Lp Fojki
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Pe Jan 07, 2011 12:16

So me kar po telefonu klicali, če sem jaz jaz in če imam ta in ta čoln (sovaščanka na DURSU) in sem za dva dni že imel položnico doma za tiste kur... 4cm. Ampak ni prehudo.
Ni pa mi jasno, fojki, če si že lani bil lastnik plovila, da še nisi dobil za sorazmerni del položnice za lansko leto.
Guma je guma, zaenkrat.
blze
Admiral
Prispevkov: 941
Pridružen: Ne Maj 02, 2010 17:41
Kraj: Il. Bistrica-Selce
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a blze » Pe Jan 07, 2011 12:20

Kakšen pa se vrti ta davek? Jaz imam 5.1m gumico a bi mogu kej javit na davčno al bojo že sami poslali položnico?
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Pe Jan 07, 2011 12:38

Jaz sem ravno sedaj spet prebral zakon, sicer sta dva člena malo kontradiktorna, ampak piše, da si davčna pridobi podatke iz uradnih evidenc.
Jaz sem za mojo jahto plačal, oziroma izpolnil položnico za 31 EUR. Moram pa še preveriti, če je tak dobro, čeprav sma po telefonu ugotovila, da vsi podatki štimajo.
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2206
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

OdgovorNapisal/-a Piki » Pe Jan 07, 2011 17:28

Fojki napisal/-a:Iz navedenega izhaja, da prijave NE vložijo rezidenti – lastniki plovil, ki so že vpisana v registru plovil pri Upravi za pomorstvo (natančneje luški kapitaniji Koper, Izola in Piran) ali pristojni Upravni enoti za plovila namenjena plovbi po celinskih vodah. Podatke bo iz navedenih evidenc pridobil davčni organ po uradni dolžnosti.

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpis ... m_plovilu/


Točno tako. To drži. Jaz nisem nič prijavljal, so me sami izvohali v evidenci.
Uporabniški avatar
Mike
Admiral
Prispevkov: 1373
Pridružen: To Jul 01, 2008 11:01
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Mike » Pe Jan 07, 2011 17:32

Janadino, malo se v pomol zalet, bo hitro pod 5m.
V8 + Jet drive
bsc46
Admiral
Prispevkov: 736
Pridružen: To Dec 08, 2009 11:39
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a bsc46 » Pe Jan 07, 2011 23:27

[quote="Mike"]Janadino, malo se v pomol zalet, bo hitro pod 5m.[/quote

Z gumico?
Ljubitelj narave
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Po Jan 10, 2011 07:45

bsc46 napisal/-a:
Mike napisal/-a:Janadino, malo se v pomol zalet, bo hitro pod 5m.[/quote

Z gumico?


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ta je pa dobra.


Mike, ni glih z rožicami postlano, samo samomor pa ne pride v poštev. Raje bom nabavil kaj daljšega da bom vedel za kaj plačujem. Samo ne vem kdaj. :cry:
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
Mike
Admiral
Prispevkov: 1373
Pridružen: To Jul 01, 2008 11:01
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Mike » Po Jan 10, 2011 08:28

bsc46 napisal/-a:
Mike napisal/-a:Janadino, malo se v pomol zalet, bo hitro pod 5m.[/quote

Z gumico?


Če je volja in dovolj brzine se vse da naredit.
V8 + Jet drive
Jape
Viceadmiral
Prispevkov: 529
Pridružen: So Sep 13, 2008 10:41
Kraj: Stranska vas - Pag

OdgovorNapisal/-a Jape » Ne Okt 09, 2011 07:31

Če prav razumem tale zakon o davku na plovila , mi za plovilo dolžine 5,00m ni potrebno plačati davka, oziroma ga prijaviti davčni. Ali se mogoče motim?
Saj v zakonu piše "za plovila daljša od petih metrov" .

LP, Pero
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Ne Okt 09, 2011 08:24

Jape napisal/-a:Če prav razumem tale zakon o davku na plovila , mi za plovilo dolžine 5,00m ni potrebno plačati davka, oziroma ga prijaviti davčni. Ali se mogoče motim?
Saj v zakonu piše "za plovila daljša od petih metrov" .

LP, Pero


Ja fino!!

Nekajkrat je zgoraj obrazloženo tisto, kar sedaj pri tebi pozvroča dvom.

Pojdi še enkrat čez poste in boš videl, da za 5m dolga plovila in manj, ni zakonske osnove za izdajo odločbe o odmeri davka na plovila daljša od 5m.

LP

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Sr Mar 07, 2012 18:16

Dacarji spet delajo :evil: danes dobil položnico :(
Ure dnevi leta tečejo....

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov