Opozorilo! Poravnane obveznosti do marine

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
Pozejdon
Admiral
Prispevkov: 902
Pridružen: To Feb 12, 2008 17:55
Kraj: Ljubljana

Opozorilo! Poravnane obveznosti do marine

OdgovorNapisal/-a Pozejdon » Ne Dec 14, 2014 22:16

Mogoče opozorlo vsem, ki prodajamo, menjamo-menjate plovilo!.

Celo poletje sem gledal 8m potovalni gliser v eni od marin pri sosedih, ki se mu že takoj vidi, da je že nekaj časa na suhem depoju. Reg. je hrvaška in po raznih telefonskih klicih sem prišel tudi do lastnika, ki je slovenec. Omenil sem mu, da se zanimam za njegov čoln in ker plovilo že nekaj časa ni v uporabi ali ga mogoče celo proda. In kaj mi je povedal. Prejšnji lastnik čolna je pooblastil uporabnika, da lahko v njegovem imenu proda plovilo kar je tudi storil. On kot kupec je takoj dvignil čoln ga temeljito uredil, zaščitil in celo vgradil nov motor. Ko ga je hotel spustiti nazaj v vodo pa mu iz marine pomolijo papir, da prejšnji lastnik oz. uporabnik že nekaj sezon zamuja z plačilom priveza. Izdana je bila tudi že odločba za dvig plovila iz vode in prestavitev v suho marino a jih je on kot kupec prehitel. Sedaj pa mu ga ne dovolijo odpeljati oz. mu ga ne spustijo v vodo dokler bivši lastnik ali on ne poračuna zapadlih obveznosti. Tu nastane problem ker uporabnik trdi, da je privez plačeval lastnik, lastnik pa obratno. No plačal ga ni nihče tako lastnik kot uporabnik pa sta "sumljiva" prijatelja. Prepisa do tistega trenutka še ni naredil. Ta dolg pa letos že krepko znaša več kot je samo plovilo vredno.

Delno je kriv tudi kupec a kaj ko takrat vidiš le čoln in sebe z ohlajeno pijačo na njem.
Bi pa rad poudaril, da sem šel pogledat kar nekaj plovil, ki se nahajajo in prodajajo v marini pa tudi pomislil nisem, da bi bil pozoren tudi na to, če so vse obveznosti lastnika do marine poravnane.
V tem primeru tožba že teče nekaj časa in ni videti, da bo v kratkem rešena.

Toliko v opozorilo pred neljubimi zapleti pri nakupu.
Pozejdon,
Grem spet na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ...
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Po Dec 15, 2014 00:30

ja žal, se dogaja tudi to.
je pa frajar, da mu je uspelo par sezon neplačat !

PS: imam potovalni gliser cca 8m za prodat, z poravnanimi obveznostmi ;)
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
Pozejdon
Admiral
Prispevkov: 902
Pridružen: To Feb 12, 2008 17:55
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pozejdon » Po Dec 15, 2014 07:36

Tex!
Trenutno sem dal menjavo na stranski tir. Vsaj do februarja/marca. Kupit se kar nekaj da a kaj, ko prodaja stoji. Moj zdajšnji je še pri hiši in nič mu ne manjka razen kak meter zato se oziram po večjem max. do 8m. Mogoče bom šel v kakšno menjavo z doplačilom a za to morata bit oba za. Če me zdaj vprašaš bom kar na tem ostal. Moj je kompletno urejen in z njim praktično nimam nobenih stroškov, razen tistih obveznih in goriva pa še tu je šparovec. Saj ga poznaš Alfa Romeo 3.0. V6.
Pozejdon,
Grem spet na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ...
dušan
Viceadmiral
Prispevkov: 431
Pridružen: So Apr 24, 2010 22:32
Kraj: Krško

OdgovorNapisal/-a dušan » To Dec 16, 2014 15:47

tako sem jaz kupil čoln, in ga potem ko se mi ni dalo več pregovarjat z njimi, in info da bojo moj čoln dvignili ven, dobesedno ponoči ukradel čoln ven iz marine.
Morje je od vseh opojnosti,največji opij
Uporabniški avatar
Pozejdon
Admiral
Prispevkov: 902
Pridružen: To Feb 12, 2008 17:55
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pozejdon » To Dec 16, 2014 21:01

Potem si imel srečo. V tem primeru je čoln na stojalu in ni nobene druge opcije. Brez dvigala žal ne gre.
Pozejdon,
Grem spet na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ...
Bavarko
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Ne Maj 01, 2011 18:46

OdgovorNapisal/-a Bavarko » To Dec 16, 2014 23:27

V naših marinah se ti tudi lahko zgodi, da moreš najprej plačat usluge in ti šele nato spustijo čoln v vodo. Lastniki plovil se s tem ne obremenjujejo in plačajo. Po zakonu pa je to nedopustno. Ne morejo ti zadržat tvoje imovine, ker nisi plačal usluge, čoln je tvoj. Za neporavnana plačila obstajajo drugi zakonski prijemi.

L.p.
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Sr Dec 17, 2014 06:12

Bavarko napisal/-a:V naših marinah se ti tudi lahko zgodi, da moreš najprej plačat usluge in ti šele nato spustijo čoln v vodo. Lastniki plovil se s tem ne obremenjujejo in plačajo. Po zakonu pa je to nedopustno. Ne morejo ti zadržat tvoje imovine, ker nisi plačal usluge, čoln je tvoj. Za neporavnana plačila obstajajo drugi zakonski prijemi.

L.p.


Mnja, na koncu teh "drugih prijemov" so slovenska sodišča. Zaradi njihove učinkovitosti, je razumeti, da se lastniki marin poslužijo vseh možnosti, da do tja ne pride.

Je potrebno priznati, da smo na sončni strani Alp, "pogruntali" en kup načinov, kako izigrati tistega, ki je izvedel servis, po drugi strani pa ne pozabimo na nobeno pravico, ki nam ali tudi ne pripada.
https://vodovod-rh.si/
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » Sr Dec 17, 2014 08:52

ja saj če ti zadržijo imovino tudi obstoja zakonska pot - čolna ti pač ne pustijo dat v vodo ne odpeljat iz marine - ti jih pa tožiš... ha ha
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Dec 17, 2014 10:16

Bavarko napisal/-a:Ne morejo ti zadržat tvoje imovine, ker nisi plačal usluge, čoln je tvoj.

Ljubljanska parkirišča tudi ne pustijo odpeljati s pajkom odstranjenega vozila, dokler ne plačaš odvoza s pajkom.
dušan
Viceadmiral
Prispevkov: 431
Pridružen: So Apr 24, 2010 22:32
Kraj: Krško

OdgovorNapisal/-a dušan » Sr Dec 17, 2014 14:08

Pustijo ne . Vendar nobene pravice nimajo zadržati tvoje vozilo.
1000 % . Žal.
Mi ne smemo zadržati vozilo pa vseeno če je naš motor ,menjalnik v avtu.
Obstaja obilizacijski zakon ki načeloma govori da lahko , samo pravno pade!!!!
In tudi ta ki zadržuje tvoje vozilo,plovilo....je v kaznivem dejanju!

Taka država smo
Morje je od vseh opojnosti,največji opij
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » Če Dec 18, 2014 13:51

mogoče celo drži, vendar če že gre za kaznivo dejanje se le-to preganja na predlog oškodovanca, nato pa odloča sodišče - 2,3,5 let?
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Če Dec 18, 2014 15:01

ja, ali pa da se tožakaš, pa so na koncu stroški hrambe višji od vrednosti plovila.
acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

OdgovorNapisal/-a acrobat » Pe Dec 19, 2014 21:10

Pozejdon napisal/-a:Potem si imel srečo. V tem primeru je čoln na stojalu in ni nobene druge opcije. Brez dvigala žal ne gre.


Razen s helikopterjem ga lahko odpelješ, sam kaj ko bi bil heli dražje od barke ..verjetno.
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DR.E » To Mar 17, 2015 22:21

Bavarko napisal/-a:V naših marinah se ti tudi lahko zgodi, da moreš najprej plačat usluge in ti šele nato spustijo čoln v vodo. Lastniki plovil se s tem ne obremenjujejo in plačajo. Po zakonu pa je to nedopustno. Ne morejo ti zadržat tvoje imovine, ker nisi plačal usluge, čoln je tvoj. Za neporavnana plačila obstajajo drugi zakonski prijemi.

L.p.



Točno tako!!! In sodišče je že večkat prikimalo temu, blago so morali sprostit in plačat stroške nastale zaradi nedovoljenega zadržanja blaga
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011
POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov