Plačilo luški kapetaniji zapadlih obveznosti.

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

matej_
Poddesetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Dec 31, 2014 11:42

Plačilo luški kapetaniji zapadlih obveznosti.

OdgovorNapisal/-a matej_ » Sr Dec 31, 2014 11:50

Pozdravljeni, zanima me ena stvar, če je kdo dobil kaj podobnega:

Oče je pred več kot 30leti imel čoln, s katerim je plul po srednji dalmaciji.
Pred cca.31leti (nekje leta 1981, 1982 ali 1983), ga je prodal (kupoprodajne pogodbe več nimamo) v sloveniji. kaj se je potem dogajalo z čolnom ne vemo več. prav tako se ne spomenmo ali je naredil prepis v kapetaniji ali jih je na kakšen drugačen način obvestil, da ne poseduje več čolna.

Oče je umrl pred 9leti in sedaj je po 31letih mama (zakoniti dedič) dobila od luške kapatanije položnico za plačilo cca. 140kun za pristojbine.
Dopis je v hrvaškem jeziku poslan z navadno pošto.

Radi bi rešili zaplet vendar ne bomo plačevali nekaj kar že 31let ni v naši lasti.

Prosim, če mi lahko svetujete kako postopat?

hvala in lp matej

Lepe praznike in Srečno 2015!
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » Sr Dec 31, 2014 13:18

če je mama dobila obračun naknade za upotrebu pomorskog dobra na svoje ime, pomeni da je po zapuščinskem postopku plovilo postalo njena last itd. in bi najmanj takrat morala ustrezno ukrepat - sprožit postopek izbrisa plovila, je pa zanimivo da ima hr ministrstvo podatek o dedovanju...

... ali pa je bila vendarle pošta naslovljena na pokojnega očeta in ne na mamo?
matej_
Poddesetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Dec 31, 2014 11:42

OdgovorNapisal/-a matej_ » Sr Dec 31, 2014 15:14

slabo sem se izrazil...

Pošta je bila naslovljena na pokojnega očeta(umru prej 9leti). Mama je odprla pošto iz radovednosti, kaj pač prihaja iz B/n/M ker imamo kolege dol.

Čoln ni več bil v lasti očeta od leta 1982. Prodal se je slovencu v sloveniji(s prikolico). se pravi v očetovi lasti je zapustil Hrvaško leta 1982 in se (če se je) vrnil v lasti kupca.

Kako je bilo s papirji takrat je velika uganka, kolker se mama spomne je bila kupoprodajna pogodba narejena, kje je pa pomojem noben ne ve, če se sploh obstaja.

Zaenkrat se bo napisal dopis, da je pač naslovnik umru in priložil mrliški list. prav tako se bo zapisalo, da ni imel več v posesti nobenega čolna od leta 1982.

lp
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

OdgovorNapisal/-a andrejv » Sr Dec 31, 2014 16:06

Kje pa je imel coln tvoj oce registriran? Jaz bi najprej preveril, ce je bil prepis sploh narejen v registru.
Uporabniški avatar
bladzo
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: Ne Okt 26, 2008 21:45
Kraj: Lj-Portorož
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bladzo » Sr Dec 31, 2014 17:35

Vrzi v kanto in pozabi...
marez
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: To Jul 20, 2010 21:03
Kraj: novo mesto-vir

OdgovorNapisal/-a marez » Pe Jan 02, 2015 15:20

Eh ti hrčki imajo vse pobrkano.Jaz sem danes dobil položnico za koriščenje pomorskega dobra.Sedaj ne vem kako to oni računajo?Ali se plačuje za naprej ali nazaj?Po zakonodaji naj bi se za nazaj ampak,jaz sem novembra preregistriral iz Slo na Hr ,in v naslabšem primeru bi moral plačati samo dva meseca.Ker pa sem v avgustu 2014 plačal, kao njihovo vinjeto,katera velja eno leto bi morali to upoštevati.Potrdilo o vplačilu so zadržali na kapetaniji in priložili k ostali dokumentaciji plovila.Največji hec pa je ,ker enostavno ne vem na koga se obrniti.Pošto so poslali iz ZG(ministerstvo),davek pa moram plačati na občino Zadar.In komu naj se sedaj človek pritoži?
marez
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: To Jul 20, 2010 21:03
Kraj: novo mesto-vir

OdgovorNapisal/-a marez » To Jan 13, 2015 15:53

Evo,danes me je presenetil mail iz ministerstva za pomorstvo RH, v katerem se opravičujejo za napako,do katere je prišlo pri prepisovanju podatkov.Tako,da mi ni potrebno ponovno plačat pristojbine.Pa sem že mislil,da ne berejo mailov,ker po telefonu jih nisem mogel priklicati.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Jan 13, 2015 16:15

Jaz sem tudi lani barko prepisal na sebe in je blo za leto 2014 vse plačano,pa so mi tudi položnico poslali za 280 kn..Ne vem kaj čem,se kregat al?
matej_
Poddesetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Dec 31, 2014 11:42

OdgovorNapisal/-a matej_ » Sr Mar 04, 2015 17:31

andrejv napisal/-a:Kje pa je imel coln tvoj oce registriran? Jaz bi najprej preveril, ce je bil prepis sploh narejen v registru.


Zdravo!
Čoln je bil registriran v Biograd na Moru.

Zopet se oglašam, sedaj je mama dobila priporočeno iz lučke kapetanije, da je prema e-upisnika utvrđeno da je upisana kao lastnik brodice.

Čoln ni bil nikoli predmet zapuščinske razprave, prepis v registru leta 82 verjetno ni bil narejen pri prodaji čolna naprej. Prav tako je napisano, da je čoln registriran.

Dobila je tudi zahtevo za brisanje brodice, kjer pa je potrebno priložiti tudi kopiji dovoljenja za plovbo, katere nimamo, in kopijo kupoprodajne pogodbe, ki je pa prav tako po 31letih ni več.

Mogoče kdo ve kakšen je postopek naprej?

Kakšen je zakonski rok hranjenja dokumentov? pri nas je 10let.

Me zanima kakšna je zakonska podlaga, da so na mamo kar prepisali lastništvo čolna, ker leta 2006 ko smo imeli zapuščinsko ni bil čoln nikjer omenjen, prav tako ne več v lasti očeta cc. 25let. Zgleda, da so si kar izmislili novega lastnika, brez vsake podlage.

prosim za pomoč!

Hvala in lp matej_
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Mar 04, 2015 18:45

Še nekaj časa bodo rabili, da bodo uredili slabe evidence iz preteklosti, ki so jih zdaj digitalizirali in z njimi gnajvijo ljudi, kot je tvoja mama.

Ignoriraj zadevo ali pa naj mama napiše izjavo, da nikoli ni bila lastnica tega ali kateregakoli čolna.
Naj potrdi svoj podpis na upravni enoti, ker zgleda bolj fensi in pošlji nazaj.


----------------

Zadeva: napiši šifro in naslov zadeve, kot so ti jo poslali iz kapetanije

Izjava

Spodaj podpisana ........., nisem in nikoli nisem bila lastnica plovila ......


Lep pozdrav,
........

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov