Davek na plovilo z tujo zastavo plovba po sredozemju

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

alc
Naddesetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Jul 06, 2015 23:33

Davek na plovilo z tujo zastavo plovba po sredozemju

OdgovorNapisal/-a alc » Po Jul 06, 2015 23:41

Pozdrav vsem
Imam eno konkretno vprašanje (verjetno je kje že opisano kaj podobnega vendar je materjala preveč tako da se vam vnaprej zahvaljujem za info)
In sicer
sem slovenski državljan v lasti imam jadrnico ki se nahaja večinoma na Sardeniji in nimam namena z njo pluti po Jadranu Jadrnica ima Nizozemsko zastavo sama Jadrnica je oldtimer letnik 63.
Zanima me pa ali sem kot lastnik jadrnice plačat kakšen letni davek v Sloveniji in še kakšna druga praktična informacija je dobrodošla ker je to prva jadrnica v moji lasti čeprav že nekaj let obnavljam le te.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Jul 07, 2015 07:19

.


Zakon o davku na vodna plovila je TUKAJ!

2. člen

(predmet obdavčitve)

Davek od plovil se plačuje od:

- plovil daljših od petih metrov, ki so vpisana v evidencah, vzpostavljenih na podlagi zakonov, ki urejajo plovbo po morju in celinskih vodah, (v nadaljnjem besedilu: evidence plovil), razen plovil v gradnji,

- plovil daljših od petih metrov, katerih lastniki oziroma lastnice (v nadaljnjem besedilu: lastniki) so rezidenti Republike Slovenije in izpolnjujejo tehnične pogoje za vpis v evidence plovil iz prejšnje alineje, vendar v njih niso vpisana ter

- plovil daljših od petih metrov, katerih lastniki so rezidenti Republike Slovenije in izpolnjujejo tehnične pogoje za vpis v evidence plovil iz prve alineje tega člena, vendar v njih niso vpisana, ker so registrirana v tujini.


.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
alc
Naddesetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Jul 06, 2015 23:33

OdgovorNapisal/-a alc » To Jul 07, 2015 22:26

pajer hvala ti je vse zelo jasno.
sicer bo treba itak prej se ogromno postorit preden bo gospa naštimana sam dobro je pa prej vse vedet
:)
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » Sr Jul 08, 2015 06:39

ta davek bi moral letno plačevat že od trenutka pridobitve lastninske pravice... in ne šele ko boš plul po jadranu
alc
Naddesetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Jul 06, 2015 23:33

OdgovorNapisal/-a alc » Sr Jul 08, 2015 08:45

kondor88 napisal/-a:ta davek bi moral letno plačevat že od trenutka pridobitve lastninske pravice... in ne šele ko boš plul po jadranu

To pomeni od trenutka podpisa pogodbe ali vpisa v register?
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Jul 08, 2015 08:56

.

Ko boš še enkrat prebral 2. člen , ti bo jasno.

kondor88 napisal/-a:ta davek bi moral letno plačevat že od trenutka pridobitve lastninske pravice... in ne šele ko boš plul po jadranu


Tole ne pije vode.

Ko je barka v gradnji, na večjem popravilu-remontu, ko nima pogojev za vpis v register nisi dolžan plačevat davka.
Ko dosežeš nivo, da bi jo lahko vpisal v register, pa si dolžan obvestiti davčni organ, da ti odmeri davek.
Samo lastništvo še ne pomeni obveznosti plačevanja.

-
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Sr Jul 08, 2015 10:00

Vsekakor si preberi tudi 6. člen zakona o dohodnini, tam je opisano, kdo je rezident Slovenije. Da ne brcamo v temo.
__________________
lp
motorni
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » Sr Jul 08, 2015 13:34

v gradnji je lahko samo pred prvo "usposobitvijo" za plovbo

"remont" kakršnegakoli obsega, razen če plovilo ne izpolnjuje pogojev za vpis (to mora biti dokazljivo!), pa ni "zajet" v 2. čl.

po mojem mnenju je omenjen primer vsekakor "zavezanec" za davek
alc
Naddesetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Jul 06, 2015 23:33

OdgovorNapisal/-a alc » Sr Jul 08, 2015 15:01

motorni napisal/-a:Vsekakor si preberi tudi 6. člen zakona o dohodnini, tam je opisano, kdo je rezident Slovenije. Da ne brcamo v temo.


dobra poanta no sam v mojem primeru sem od rojstva rezident in nikoli ne bil res pa je da sem malo v Sloveniji kolikor pa zgleda zadnje case pa prakticno ce pridem kao na dopust je ze vredu :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov