Podaljšanje registracije

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

zupy
Višji vodnik
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Sep 10, 2014 09:50

Podaljšanje registracije

OdgovorNapisal/-a zupy » Sr Feb 24, 2016 09:04

Tole sem našel na Sportmarjevi strani! Sem jih tudi kontaktiral, pa niso popolnoma sigurni če to drži! Ve kdo kaj o tem!
Hvala
zupy
Novosti, ki jih prinaša nov zakon o registraciji plovil

Velja nov zakon o registraciji plovil, ki narekuje ponovni fizični novega tehnični pregled plovila, ko je to staro 10 let, kar pomeni, da boste vsi, ki ste kupili novo plovilo leta 2006 (in mlajša plovila) letos na registracijo vaše plovila prinesli samo dokumente. Plovilo lahko ostane doma. Sicer ostaja vse po starem: registracija plovila velja 5 let in vsakoletno plačilo zavarovalne premije za odgovornost proti tretji osebi, ne glede ali plovilo uporabljate ali ne in kje ga uporabljate. Velja za vsa plovila, ki so registrirana pod Slovensko zastavo s pogonskim agregatom, ki je močnejši od 4,5 KS
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Feb 24, 2016 09:45

Kak nov zakon pa naj bi to bil :?:

To velja že kar nekaj let, vendar ni čisto tako, kot si opisal. Izpolnjen mora biti pogoj, da je bil čoln prvič vpisan v SLO vpisnik, preden je preteklo 1 leto od njegove izdelave, kar je razvidno iz njegove serijske številke :roll:

Po 1. izteku veljavnosti vpisnega lista (5 let), se v kolikor se čoln uporablja za osebne namene, v vpisnem listu podaljša veljavnost za naslednjih 5 let, brez pregleda čolna. Prvi pregled je torej ob prvem vpisu in nato po 10. letih, ter nato vsakih 5 let :!:

Po petih letih od prvega vpisa pod temi pogoji, se na Upravo za pomorstvo, oziroma njeni izpostavi, po pošti pošlje vpisni list in kopija zavarovalne police. Ko vpisni list podaljšajo, ga pošljejo po povzetju :D
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
zupy
Višji vodnik
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Sep 10, 2014 09:50

OdgovorNapisal/-a zupy » Sr Feb 24, 2016 10:32

Hvala!
Jasno, po desetih letih je potreben fizični pregled!
zupy
Bartol
Kapitan korvete
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Avg 13, 2015 16:47

Re: Podaljšanje registracije

OdgovorNapisal/-a Bartol » Sr Avg 12, 2020 10:36

Ali so stroški za takšno podaljšanje dovoljenja za plovbo enaki ali manjši kot pri 'običajnem' podaljšanju, saj gre le za administrativno podaljšanje?
Ravno sem poslal papirje in me zanima.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Podaljšanje registracije

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Avg 12, 2020 13:43

Stroški "podaljšanja" so enaki, postavka pregled čolna pa se ne plača, če le ta ni (potreben) opravljen :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Bartol
Kapitan korvete
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Avg 13, 2015 16:47

Re: Podaljšanje registracije

OdgovorNapisal/-a Bartol » To Avg 18, 2020 10:11

Kot rečeno, stroški takšnega podaljšanja so Taksa vloge 4,5€, Taksa 28/4a 5,00€ in OVP (za mojo mega jahto 3,4m 45,00€).

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov