NP Kornati

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

gornik
Kapitan fregate
Prispevkov: 122
Pridružen: Pe Jun 22, 2007 17:17
Kraj: Kranj

NP Kornati

OdgovorNapisal/-a gornik » Pe Jun 22, 2007 17:34

Pozdrav vsem!

Moje prvo vprašanje na tem forumu.
Konec septembra ali v začetku oktobra bomo dan ali dva v Kornatih in me zanima, kako je s plačevanjem "vstopnine" in sidranjem. Poznam uradne podatke, vendar, kako je to v praksi. Pred par leti smo v septembru že jadrali skozi in se popoldne zasidrali pri Velem Rašipu, kjer uradno sidranje ni dovoljeno. Ko smo čez dve uri ravno izpluli, je (kako minuto zatem, ko smo dvignili sidro) izza rta priplul čoln NP, vendar se ni zapodil za nami, hehe, le mrko je gledal naše mahanje. Prenočili smo na muringu gostilne v Opatu, v kateri smo pustili manjše premoženje, tako da priveza itak nismo plačali...
Skratka, ali vstopnino plačaš le, če se znajdeš v Piškeri, v Telaščici, na Ravnem Žakanu ali te lovijo po vsem otočju?? Prenočiti nameravam v Kravljačici - ali nam bodo zaračunali tudi naslednji dan, čeprav bomo odpluli ven? Še to, kako striktna je prepoved sidranja po zalivčkih - velja to samo za prenočevanje ali tudi za nekaj uric podnevi, ko se želiš okopati ali če želiš, na primer, do ostankov kulis na Mani?
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Pe Jun 22, 2007 22:41

Vstop v "nacionalni park Kornati" se plača :?: Ampak praksa je takšna, če boš se vezal npr. v Piškeri, če boš vplul v Telaščico, te bodo skoraj verjetno oglobili. Drugače pa je zelo malo verjetno, da boš kje plačal, mogoče vas bodo "našli" v kakšnem zalivu, recimo Lavsi, ko se bodo vračali iz gostilne, drugače pa skoraj ni bojazni. Če se pojavijo, se delajte neumne,....... stara Cro praksa.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Jun 22, 2007 23:33

Ja to je tako, da praktično nikoli nisi v prekršku. Dokler karte prodajajo z bark bo še super. Ko pa bodo zahtevali, da karto kupiš že dan prej in bo na morju le kontrola, potem bomo vsi zagotovo plačali. Tako pa pač pluješ, sidraš, zelo drago papcaš in če se slučajno pripeljejo do tebe tudi plačaš. Ponavadi boš plačal zvečer, čez dan pa se uradne osebe poskrijejo v senco. Če pa boš prespal, nujno plačaš 2 dneva. To je njihova podražitev iz pred nekaj let. Pred tem je karta veljala 24 ur, sedaj pa velja od polnoči do polnoči. Torej, če jo kupiš ob šestih zvečer, ti velja samo do polnoči, proti jutru pa moraš plačati še cel naslednji dan...

V Telaščici pa plačaš noč. No vsaj upam da je še tako, saj lanjsko sezono tam nisem vplul, sem pa nazadnje predlanjskim...

LP
orlando
Poročnik korvete
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 08:30

OdgovorNapisal/-a orlando » Po Jul 16, 2007 22:06

Prejšni teden sem bil na Kornatih in karta velja za 24 ur, tako da ni potrebno plačevati za vsak dan posebej. Sem to natančno vprašal dečka - inkasanta in je to potrdil.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jul 16, 2007 23:19

Super, če so to spremenili nazaj na stari način trajanja karte!!! Bil je že skrajni čas! Lahko potrdi še kdo, kajti jaz bom tam šele čez kakšnih 14 dni...

LP

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov