problem pri izplačilu škode na plovilu.

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

miranK
Kapitan
Prispevkov: 181
Pridružen: Ne Nov 09, 2008 20:28
Kraj: Trebnje-Cres

OdgovorNapisal/-a miranK » So Dec 03, 2016 09:11

morosito napisal/-a:Glej jaz te ne žalim. Resnica je taka da je "improviziran" privez (če ni boje ali mooringe) zato v takšnih primerih zavarovalnice same ne bodo ti nikoli odobrile izplačilo poškodbe.

Zavarovalnica bi ti samo upoštevala če bi ti bil na plovilu in imel kako lepo pupo in bi te pol ta čoln udaril da bi ti ona pristala na ... in bi imel pol priče, lahko bi naredil zapisnik, itd.

Drugače meni so mi rekli na adriatic točno kdaj ne morem uporabiti kasko:
- kraja izvenkvrnega mitorja (dokazat morem da je z ključavnico bil potrjen in da je to razbito, če pa ni pol adijo);
- poškodba na plovilo če se je zgodila izven mojega stalnega priveza (komunalni ali v marini);
- obvezna uporaba bokobranov (1 za vsak meter);
- na odprtem morju če pride do trka brez da bi to prijavil in dobil zapisnik od uradnega organa;
- če nimam zapisnika;
- itd.

Zato sem jaz na mojem trupu ker sem ga kupoval rabljenega brez motorja se zmenil da na pogodbi napiše da sem barko plačal manj (500€). Ker pol ko sem naredil kasko sem bolj šel z namenom da bi zavaroval motor. Ker zame trup je trup, plastika, pač če se poškoduje sam opravim popravilo in kitam.


Če nisi prebral jaz imam tam stalni vez že 10 let, privezna boja težine cca 800 kg.
Prišlek kot je ta privezuje čoln na ta način.
Tukaj se ne pogovarjamo o kasku.
itd.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » So Dec 03, 2016 12:52

Dobro preberite kaj piše, človek bi rad kril iz rednega zavarovanja proti tretji osebi. Enako kot pri vozilih če ti ga nekdo rukne, zato se tako otepajo izplačila. Če bi uveljavljal svoj kasko ne bi kompliciral.
miranK
Kapitan
Prispevkov: 181
Pridružen: Ne Nov 09, 2008 20:28
Kraj: Trebnje-Cres

OdgovorNapisal/-a miranK » So Dec 03, 2016 16:05

Predlagate katerega dobrega odvetnika ,ki se spozna za pomorsko pravo ali ima nekaj pojma o morjeplovstvu,da mu ne razlagam na dolgo in široko o
privezovanju čolnov,roži vetrov ...
Da ni povezan z zavarovalnico. (Sava) :evil:
navtik_borut
Admiral
Prispevkov: 701
Pridružen: Ne Maj 05, 2013 20:46

OdgovorNapisal/-a navtik_borut » Ne Dec 04, 2016 11:51

Sam sem že več let v Gavzi in sem si enkrat iz dolgčasa z masko ogledal te korpo morte. Od vseh sta večjih dimenzij, mislim da, le dve, največja je pa ravno Miranova. Ostalo je bolj žalost.

O primernosti njegovega veza je škoda izgubljati besed. Verjamem, da je čoln bil dobro vezan. Žal pa nimaš vpliva na tiste okoli sebe. Reši te samo začasni premik ali pa en kup bokobranov, če imaš srečo.

Argumenti zavarovalnice so pa res mimo. Čolni so vezani na sever, torej bi burja soseda tiščala od Miranovega čolna....

Miran, upam, da ugodno rešiš zadevo.

Lp.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Dec 04, 2016 11:57

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 15:25, skupaj popravljeno 1 krat.
miranK
Kapitan
Prispevkov: 181
Pridružen: Ne Nov 09, 2008 20:28
Kraj: Trebnje-Cres

OdgovorNapisal/-a miranK » Ne Dec 04, 2016 12:08

navtik_borut napisal/-a:Sam sem že več let v Gavzi in sem si enkrat iz dolgčasa z masko ogledal te korpo morte. Od vseh sta večjih dimenzij, mislim da, le dve, največja je pa ravno Miranova. Ostalo je bolj žalost.

O primernosti njegovega veza je škoda izgubljati besed. Verjamem, da je čoln bil dobro vezan. Žal pa nimaš vpliva na tiste okoli sebe. Reši te samo začasni premik ali pa en kup bokobranov, če imaš srečo.

Argumenti zavarovalnice so pa res mimo. Čolni so vezani na sever, torej bi burja soseda tiščala od Miranovega čolna....

Miran, upam, da ugodno rešiš zadevo.

Lp.



No eden ,ki je seznanjem z realnim stanjem.
Burja ,pa v tem zalivu sploh ne piha kot veš.

Hvala
lp
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Ne Dec 04, 2016 13:32

Kot ti je H2O napisal. Grožnja s tožbo s strani odvetnika bo sigurno premaknila kolesje. Tako pisarniško napisana obrazložitev je smešna in tudi pri tako "zabitem" pravniškem sistemu kot je pri nas verjetno ne bo obveljala kot pravična.

Je tole s privezi čolna ob čoln res problem. Ko se enkrat sosednja barka postavi počez in te počoha s krmo noben bokobran ne pomaga. Jaz vedno ko je štala letim pogledat kaj se dogaja. Velikokrat sem že popravil privez svojih sosedov. Čoln imam na komunalcu, imam papir s strani občine - torej uradno vezan. V primeru škode pričakujem, da me v tem oziru nebi zajebavali s strani zavarovalnice. Vedno ko je napoved zelo slaba, že preventivno naredim "sreen shote" aladina da so takoj na razpolago če je treba dokazovat vremenske zadeve.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Dec 04, 2016 14:29

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 15:25, skupaj popravljeno 1 krat.
miranK
Kapitan
Prispevkov: 181
Pridružen: Ne Nov 09, 2008 20:28
Kraj: Trebnje-Cres

OdgovorNapisal/-a miranK » Ne Dec 04, 2016 14:36

Sem sestavil samo osnutek za pritožbo ,da tudi drugi vidite za kaj se gre.

Itak pa po odvetnik napisal pritožbo(pravno).

lp
Doomeen
Poročnik korvete
Prispevkov: 51
Pridružen: Pe Sep 16, 2016 15:26

OdgovorNapisal/-a Doomeen » Ne Dec 04, 2016 14:38

Zdravo
a svoj kako imas?
miranK
Kapitan
Prispevkov: 181
Pridružen: Ne Nov 09, 2008 20:28
Kraj: Trebnje-Cres

OdgovorNapisal/-a miranK » Ne Dec 04, 2016 14:47

Doomeen napisal/-a:Zdravo
a svoj kako imas?


Če misliš kasko.
Imam.
Vendar ga nisem uveljavljal.
Tudi nisem prijavil škode na moji zavarovalnici. (allianz)
Izgubim bonus.
Odbitek % pri popravilu zaradi starosti čolna...
Uporabniški avatar
donato
Kontraadmiral
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe Nov 22, 2013 20:06

OdgovorNapisal/-a donato » Ne Dec 04, 2016 14:51

Kakor je že H2O povedal, takšna "domača" pritožba za sodišče nikakor ni dovolj. Lahko pa vendarle poizkusiš "dokaj odločno" sam pri zavarovalnici.
Namreč, kadar se zavedajo, da bodo težko speljali na sodišču in vidijo, da boš "tečen" se včasih vendarle lahko premislijo. Pritožba na prvo odločitev zavarovalnice je praviloma nujna, ker šele takrat zadevo kolikor toliko resno obravnavajo.
Pa srečno
kalužni mali
Doomeen
Poročnik korvete
Prispevkov: 51
Pridružen: Pe Sep 16, 2016 15:26

OdgovorNapisal/-a Doomeen » Ne Dec 04, 2016 17:27

Naj enostavnejše na svoji zavarovalnici prijavi kasko in opiši kaj se je zgodilo ter napiši povzročitečja in kje ima zavarovano. Pa bo tvoja zavarovalnica poslala zahtevek na njegovo ko bo ugotovila odgovornost povzročitelja. in boš dobil vrnjeno franšizo ter nazaj bonus.
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » Ne Dec 04, 2016 17:53

kasaudio napisal/-a:"sreen shote"


screenshot
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Ne Dec 04, 2016 19:52

mišljena je bila množina (pogovorno poslovenjena), ker je več zaslonov o vremenu. A se ti hecaš?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti