Sveta Katarina, Ankaran

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Sveta Katarina, Ankaran

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Apr 04, 2017 19:13

.

Zaradi napetosti, ki počasi dobiva pridih politike sem temo zaklenil!

Če ima kdo kaj konkretnega za objavit, jo bom rade volje odklenil.

Naj me kontaktira na ZS!


.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » To Apr 04, 2017 20:04

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 12:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » To Apr 04, 2017 20:26

Včasih je bila v temi najprej slika, nato s(m)o ugibali, na koncu pa se je lokacijo dodalo v naslov.
Ja nč, pa dam sliko.

Slika
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Sr Apr 05, 2017 11:35

Kje so babe
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Apr 05, 2017 12:17

.

No pa imamo nekaj bolj konkretnega za objavit.

Dobil tale text na ZS in ga v celoti objavljam.

Pa hvala Weta!





Prejeto :: Sporočilo
Od: weta
Za: pajer1
Objavljeno: Sre Apr 05, 2017 08:36
Naslov sporočila: spust katarina


Pozdravljen,

Vem, da je kar nekaj hude krvi z različnih strani, kar se tiče te naše Katarine.
Mogoče bi vseeno obveljalo objaviti naslednje. Včeraj sem malce preverjal zadeve in sem na spletni strani društva dobil tudi zapisnik občnega zbora z dne 4.6.2016 v katerem piše naslednje:

Predsednik: Suha marina, ali bo možno še naprej popravljati plovila?
Župan: Na tem prostoru ne bo več možno. Tu se srečujemo s strupenimi sestavinami in to ne
spada v ta prostor. Poiskati bo potrebno primerne rešitve za zadovoljitev zakonskih in ekoloških
standardov.
Predsednik: Spust plovil, kako bo to urejeno?
3
Župan: cilj občine je spust obdržati. To bo urejeno v Odloku. Kdo in kako bo upravljal, bo znano po
tehtnem premisleku.
Predsednik: ali lahko časovno opredelite koliko časa bomo še lahko uporabljali objekt in prostore
na tej lokaciji ob morju?
Župan: časovno se ne da opredeliti. Ko bo urejena ploščad z vsemi priključki, bodo sledile selitve.
Predsedujoči občnega zbora se zahvali predsedniku PDA g. Maučecu za postavljena vprašanja in
pozove ostale člane, prisotne na občnem zboru, da postavijo vprašanja s tem, ta se član pred
predstavitvijo predstavi z imenom in priimkom ter postavi vprašanje.
Branko Križmančič: Zanima me spust barke, kako bo in režim parkiranja?
Župan. Drča bo, spust tudi, parkiranje bo omogočeno.

Iz tega sledi, da zadeva kar se tiče spusta verjetno tudi danes ni dokončno urejena in visi nekje v luftu.
Ne bom pa špekuliral ali društvo upravičeno dovoljuje ali ne dovoljuje spusta preko tiste rampe, ker ne poznam morebitnih drugih aktov, ki to urejajo (najemne pogodbe, koncesije itd....) Definitvno pa ostaja dvom o upravičenosti "upravljanja" s spustom.

Lep pozdrav, Weta
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » To Apr 11, 2017 10:10

Kolikor je meni znano, je včasih Sveta Katarina spadala pod občino Koper, sedaj pa že nekaj časa spada pod občino Ankaran in očitno še ni urejena vsa dokumentacija.

Drugače imam pa jaz z njimi dobre izkušnje. Lansko leto smo šli za eno uro preizkusit dva čolna, pa za noben spust nismo plačali nič. Očitno lepa beseda lepo mesto najde.
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: Sveta Katarina, Ankaran

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Sr Apr 24, 2019 10:15

Malce stara tema ma vseeno lih sem bil pred par dnevi na Katarini oz sem dal čoln noter po novo se zapira rampo takoj ko umakneš avtomobil. Sedaj izven sezone se lahko parkira ob robu kjer je potem una brežina. Ob sezoni pa bo potrebno peljati prikolico na eno drugo parkirišče avto pa pustiti tam pred klančino. Aja ura zaprtja rampe naj bi bila 19:00. se pa je članarina v pomorsko društvo Ankaran malce povečala na 45 Eur. Lih tako za info.
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 261
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: Sveta Katarina, Ankaran

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » Sr Apr 24, 2019 11:23

primorc84 napisal/-a:Malce stara tema ma vseeno lih sem bil pred par dnevi na Katarini oz sem dal čoln noter po novo se zapira rampo takoj ko umakneš avtomobil. Sedaj izven sezone se lahko parkira ob robu kjer je potem una brežina. Ob sezoni pa bo potrebno peljati prikolico na eno drugo parkirišče avto pa pustiti tam pred klančino. Aja ura zaprtja rampe naj bi bila 19:00. se pa je članarina v pomorsko društvo Ankaran malce povečala na 45 Eur. Lih tako za info.


In še najpomembnejši podatek: ni več piknika :D oz. vsaj vabila ni bilo poleg položnice za članarino 2019
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: Sveta Katarina, Ankaran

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Sr Apr 24, 2019 12:16

Bo piknik in so ga prestavili na poletni čas enkrat junija bo
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 261
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: Sveta Katarina, Ankaran

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » So Jul 18, 2020 08:37

Nezanemarljivi stroški parkiranja za avte tudi pri PD Ankaran (vsaka ura 2€). Ko vidiš tako lepo urejeno, zavarovano, v senci in asfaltirano parkirišče ( :shock: ) ti res ni problem zapraviti še tistih cca 20€ več za dan na Slo obali.

Vsaj prikolice se bo lahko dalo še vedno na brezplačno parkirišče.
brane1
Kapitan korvete
Prispevkov: 97
Pridružen: Po Okt 05, 2015 22:21
Kraj: okolica Kopra

Re: Sveta Katarina, Ankaran

OdgovorNapisal/-a brane1 » So Jul 18, 2020 18:53

Saj bi člouk še kej potrpel...tudi to, da med tednom moraš iskat po 19 uri drugje rampe, pa to vlačenje prikolic na roke malo sem, pa malo tam..., pa čakanje na vrsto za barko notri, pa ven... Samo s temi parkirninami so pa dosegli dno. Kukr da je to plaža v montekarlu al kje v švici in ne na enem zjebanem preddverju luke koper. 2 eura najemnine za 4 metre kvadratne na šodru, brez črt, brez sence, brez varovanja. Se še kdo počuti nategnjen? E, občina Ankaran... Pa baje ste polni penezov od luške koncesnine... Tista 2 evra na šodru na uro bosta najbrž res pripomogla, da boste mogoče korone ob cesti pokosili, pa mogoče malo cesto poflikali... Tisto društvo katarina pa vam je trn v peti, namesto se dogovorit kaj in kako zrihtat... Sem domačin, ma me je malo dosti sram, da se greste tak turizem...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Sveta Katarina, Ankaran

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Jul 18, 2020 19:45

In potem kritiziramo hrvate, tu je še slabše :twisted:
Uporabniški avatar
borh
Viceadmiral
Prispevkov: 398
Pridružen: Ne Dec 27, 2009 14:06
Kraj: PO

Re: Sveta Katarina, Ankaran

OdgovorNapisal/-a borh » So Jul 18, 2020 20:30

brane1 napisal/-a:Saj bi člouk še kej potrpel...tudi to, da med tednom moraš iskat po 19 uri drugje rampe, pa to vlačenje prikolic na roke malo sem, pa malo tam..., pa čakanje na vrsto za barko notri, pa ven... Samo s temi parkirninami so pa dosegli dno. Kukr da je to plaža v montekarlu al kje v švici in ne na enem zjebanem preddverju luke koper. 2 eura najemnine za 4 metre kvadratne na šodru, brez črt, brez sence, brez varovanja. Se še kdo počuti nategnjen? E, občina Ankaran... Pa baje ste polni penezov od luške koncesnine... Tista 2 evra na šodru na uro bosta najbrž res pripomogla, da boste mogoče korone ob cesti pokosili, pa mogoče malo cesto poflikali... Tisto društvo katarina pa vam je trn v peti, namesto se dogovorit kaj in kako zrihtat... Sem domačin, ma me je malo dosti sram, da se greste tak turizem...


Odlično napisano Brane,res so ponoreli.
brane1
Kapitan korvete
Prispevkov: 97
Pridružen: Po Okt 05, 2015 22:21
Kraj: okolica Kopra

Re: Sveta Katarina, Ankaran

OdgovorNapisal/-a brane1 » So Jul 18, 2020 23:25

Bi še nekaj skromno dodal: plačujemo neki kurčev davek, občinski in državni. Je kj od tega? En velik nič!!!
batana
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Če Sep 15, 2011 13:13

Re: Sveta Katarina, Ankaran

OdgovorNapisal/-a batana » Po Avg 03, 2020 12:49

Da dodam še moje... kot uporabnik komunalnega priveza(30 let +) v Sv. Katerini sem bil naravnost presenečen... brez obvestila uporabnikom, so namestili parkomate po 2 Eur / uro oz. mesečni Abomnma v višini 30 eur / mesec, katerega lahko koristim samo v Občini Ankaran - > za primerjavo.. letni abonament za Koper je 15 eur / mesec ampak ti nudi parkih za veliko število parkirišč..

Za privez plačujem 35 eur / mesec, kar je ok, glede na to da ni nič zavarovano, otežen dostop do plovila... ampak tole s parkingom je doseglo dno, kot je že nekdo napisal.

Mislim ej ali res tole Župan potrdil ? Saj za Občane je fanj… se strinjam, da se mora stvar urediti, ker za vikend je kaos dol na Sv. Katerini... ampak ne tako... pa še v centru Ljubljane ne daš 2 Eur / h za parkig. Oz daš ja toliko za parking, ampak imaš urejen parkig, varovan, vozilo je pod streho itd... tukaj ti še dajo rampo s ključavnico da ne moreš prit dokaj blizu barke in moraš zjutraj gonit opremo za ribolov 3x gor in dol.... Pa še kar se tiče nove rampe... dali so ključe kajakašom in ostalim veslačom, da lahko oni lepo v miru pijejo pivo pod pergolo ? Kje pa smo mi uporabniki plovil, ki nas je cca. 150 ?

Upam, da se bo tole kmalu rešlo, ker menim da smo uporabniki privezov(tisti ki nismo iz občine Ankaran) oškodovani oz. v nepravičnem položaju.

Ali morda ve kdo, če je že kdo poslal kak protest na Občino Ankaran, oz se bo podpisala kakšna peticija ?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov