Turistična taksa - pavšal

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

covak999
Višji vodnik
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Apr 24, 2019 11:42

Re: Turistična taksa - pavšal

OdgovorNapisal/-a covak999 » To Jan 14, 2020 12:11

drago.puksic napisal/-a:https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2019_05_52_992.html



Kaj je to sedaj drugače od tistega, kar smo že prebrali? Pa ne me narobe razumeti, ampak še vedno ne vemo ali lahko preko eVisitor plačujemo dnevno TT in pa ali bo ta enaka kot za vse ostale na kopnem?
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

Re: Turistična taksa - pavšal

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Če Jan 16, 2020 20:30

Jaz sem lansko leto plačal več krajših pavšalov. Nisem vplačal za celo leto ali tri mesece. Vsakokrat sem na kapetaniji vprašal, če lahko takso plačam le za en dan, vendar je bil odgovor vedno : tri dni je minimum. Tudi na vprašanja, če lahko takso plačam v kakšni drugi agenciji, ali online, je bil vedno odgovor negativen. To je bilo v luški kapitaniji Mali Lošinj in Cres.
Jadranje je odklop
Uporabniški avatar
sslavc
Poročnik fregate
Prispevkov: 71
Pridružen: So Maj 12, 2018 08:57
Kraj: Ljubljana

Re: Turistična taksa - pavšal

OdgovorNapisal/-a sslavc » Če Jan 16, 2020 21:10

Seveda, lahko plačaš takso za tri dni, en teden ali en mesec. Toda to ni največji problem. Problem je, da takso ne plačaš na osebo, marveč na barko. Cena je enaka, ali je en sam na barki ali pa je več ljudi.
covak999
Višji vodnik
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Apr 24, 2019 11:42

Re: Turistična taksa - pavšal

OdgovorNapisal/-a covak999 » Če Jan 16, 2020 22:14

Včasih se mi zdi, da malo mlatimo prazno slamo...Pa brez zamere. Veliko pisanja in malo informacij.

Vračam se na vprašanje - imamo zakon, ki tolmači X, v praksi pa je Y. Tudi sam sem plačal takso na Malem Losinju, ampak vprašanje je: ali se je po 1.1.2020 kaj spremenilo? Oziroma kaj bo letos? Pavšal, na ‘dan’, enako kot ‘kopenski turisti’, etc. Bi vprasal prijatelje na Losinju, ampak njim dol visi za ta zakon, ker domačine ne zadane ...

Lahko poklicem na kapetanijo ML - slutim pa, da bo odgovor v stilu, nista nismo dobili iz ZG, ali pa isto ko proslu godinu...
Uporabniški avatar
mirante
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 21:07
Kontakt:

Re: Turistična taksa - pavšal

OdgovorNapisal/-a mirante » So Jan 18, 2020 14:14

Pred dvema tednoma sem se za tri dni prijavil na kapitaniji v Poreču in je bilo s pavšalom in tarifo za turistično takso enako kot lani. Enaka je tudi cena plovnega dovoljenja oz. vinjete.
covak999
Višji vodnik
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Apr 24, 2019 11:42

Re: Turistična taksa - pavšal

OdgovorNapisal/-a covak999 » Sr Jan 29, 2020 12:58

Pozdravljeni,


kot obljubljeno - poslal sem kolega na kapitanijo Mali Lošinj. Odgovor predvidljiv - ostaja enako 'ko prošlu godinu'. :)

Tako da … lahko upamo na kaj drugega.

LP Miha
BosKo
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 132
Pridružen: Sr Maj 14, 2014 08:26

Re: Turistična taksa - pavšal

OdgovorNapisal/-a BosKo » Če Jan 30, 2020 10:43

Danes sem klical na kapetanijo Punat za podaljšanje plovnega dovoljena. Barko imam registriano na hrvaškem.
pravijo da ni potrebno plovno dovoljenje če pluješ po hrvaškem morju.
A to drži?
covak999
Višji vodnik
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Apr 24, 2019 11:42

Re: Turistična taksa - pavšal

OdgovorNapisal/-a covak999 » Če Jan 30, 2020 10:50

BosKo napisal/-a:Danes sem klical na kapetanijo Punat za podaljšanje plovnega dovoljena. Barko imam registriano na hrvaškem.
pravijo da ni potrebno plovno dovoljenje če pluješ po hrvaškem morju.
A to drži?



Kaj pa je 'plovno dovoljenje'?
Za plovbo rabiš (poleg plovila :) ), plovni list, kjer se vidijo podatki plovila, lastnik, kje lahko plovilo pluje in pa do kdaj je plovilo registrirano. Zraven tega je osnovno zavarovanje plovila. Le-ta je pogoj, da sploh imaš veljaven prvi del.

Če ima barka vpisana v plovnem listu ležišča, in ne po , kar je govora v tej temi. Sedaj kaj počnemo okoli tega, ali je plačana ali ne, kako si tolmačimo zakone - druga zgodba.

Poleg tega imaš še letno 'plovno nadomestilo', ki ga prejemaš na HR naslov, ki si ga navedel ob prepisu na kapitaniji.

Me pa žal skrbi, da bo potrebno spet odkartati tiste pol tanka bencina, da bomo lahko brez skrbi 3m spali na vodi :). Nič novega.

LP Miha
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Turistična taksa - pavšal

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če Jan 30, 2020 11:49

BosKo napisal/-a:Danes sem klical na kapetanijo Punat za podaljšanje plovnega dovoljena. Barko imam registriano na hrvaškem.
pravijo da ni potrebno plovno dovoljenje če pluješ po hrvaškem morju.
A to drži?



Kaj pa je 'plovno dovoljenje'?=Potvrda o uplati naknada po prijavi jahte ili brodice

Za plovbo rabiš (poleg plovila :) ), plovni list, kjer se vidijo podatki plovila, lastnik, kje lahko plovilo pluje=območje plovbe in pa do kdaj je plovilo registrirano. Zraven tega je osnovno zavarovanje plovila. Le-ta je pogoj, da sploh imaš veljaven prvi del.

Če ima barka vpisana v plovnem listu ležišča,= barka nima vpisanih ležišč, zakon govori o vgrajenih ležiščih seveda rabiš tudi plačano turistično takso= taxa se plačuje od dolžine barke in ne po ležiščih ali dejanskih osebah, ki prenočujejo na barki in ne po , kar je govora v tej temi. Sedaj kaj počnemo okoli tega, ali je plačana ali ne, kako si tolmačimo zakone - druga zgodba.

Poleg tega imaš še letno 'plovno nadomestilo', ki ga prejemaš na HR naslov, ki si ga navedel ob prepisu na kapitaniji.

Me pa žal skrbi, da bo potrebno spet odkartati tiste pol tanka bencina, da bomo lahko brez skrbi 3m spali na vodi :). Nič novega.

LP Miha


Miha, tole sem malo uredil, da bo manj nejasnosti.

Dodal bi še to.

Zakon so spisali na dveh ministrstvih-sklepam, ker ga niso uskladili. In sicer definicijo, kdaj mora biti plačana taxa.
V enem členu piše, da mora biti plačana pred izplutjem.
V drugem členu pa piše, da mora biti plačana, ko se na čolnu prenočuje.

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
covak999
Višji vodnik
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Apr 24, 2019 11:42

Re: Turistična taksa - pavšal

OdgovorNapisal/-a covak999 » Če Jan 30, 2020 14:38

pajer1 napisal/-a:
BosKo napisal/-a:Danes sem klical na kapetanijo Punat za podaljšanje plovnega dovoljena. Barko imam registriano na hrvaškem.
pravijo da ni potrebno plovno dovoljenje če pluješ po hrvaškem morju.
A to drži?



Kaj pa je 'plovno dovoljenje'?=Potvrda o uplati naknada po prijavi jahte ili brodice

Za plovbo rabiš (poleg plovila :) ), plovni list, kjer se vidijo podatki plovila, lastnik, kje lahko plovilo pluje=območje plovbe in pa do kdaj je plovilo registrirano. Zraven tega je osnovno zavarovanje plovila. Le-ta je pogoj, da sploh imaš veljaven prvi del.

Če ima barka vpisana v plovnem listu ležišča,= barka nima vpisanih ležišč, zakon govori o vgrajenih ležiščih seveda rabiš tudi plačano turistično takso= taxa se plačuje od dolžine barke in ne po ležiščih ali dejanskih osebah, ki prenočujejo na barki in ne po , kar je govora v tej temi. Sedaj kaj počnemo okoli tega, ali je plačana ali ne, kako si tolmačimo zakone - druga zgodba.

Poleg tega imaš še letno 'plovno nadomestilo', ki ga prejemaš na HR naslov, ki si ga navedel ob prepisu na kapitaniji.

Me pa žal skrbi, da bo potrebno spet odkartati tiste pol tanka bencina, da bomo lahko brez skrbi 3m spali na vodi :). Nič novega.

LP Miha


Miha, tole sem malo uredil, da bo manj nejasnosti.

Dodal bi še to.

Zakon so spisali na dveh ministrstvih-sklepam, ker ga niso uskladili. In sicer definicijo, kdaj mora biti plačana taxa.
V enem členu piše, da mora biti plačana pred izplutjem.
V drugem členu pa piše, da mora biti plačana, ko se na čolnu prenočuje.

.



Hvala za dodatek in popravek. :) Res je, ležišč ni vpisanih - napaka.

Mislim pa, da bomo morali počakati sezono - ne verjamem pa, da bo karkoli drugače od lani.
Uporabniški avatar
rado
Kontraadmiral
Prispevkov: 252
Pridružen: So Okt 26, 2019 10:09

Re: Turistična taksa - pavšal

OdgovorNapisal/-a rado » Če Jan 30, 2020 17:38

Živijo,
prosim za linke omenjenih zakonov,
hvala.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Turistična taksa - pavšal

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če Jan 30, 2020 20:22

.

rado napisal/-a:Živijo,
prosim za linke omenjenih zakonov,
hvala.


A sam se pa ne bi potrudil in guglal?

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Turistična taksa - pavšal

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Jan 30, 2020 20:27

pajer1 napisal/-a:.

rado napisal/-a:Živijo,
prosim za linke omenjenih zakonov,
hvala.


A sam se pa ne bi potrudil in guglal?

.


Pajer se boš pa ja žrtvoval za njega :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
Mornar pohorc
Kapitan
Prispevkov: 189
Pridružen: Če Nov 08, 2018 18:53

Re: Turistična taksa - pavšal

OdgovorNapisal/-a Mornar pohorc » Pe Jan 31, 2020 10:50

Kaj to pomeni? Ce barka nima vpisanih lezisc, potem ne rabis placat takse? Imam 8m barko, seveda je tudi lezisce, vendar ni posebaj napisano. Pise samo, da je registrirano za 6 oseb! Rabim placat takso ali ne?
Lp!
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Turistična taksa - pavšal

OdgovorNapisal/-a EDO » Pe Jan 31, 2020 11:19

:roll: :roll: :roll: :roll:
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov