Turistična taksa - pavšal

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Turistična taksa - pavšal

OdgovorNapisal/-a Marchi » Ne Apr 30, 2017 12:11

Kje urejate HR pavšalno turistično takso za barko?
Še kje drugje kot v kapetaniji?
Je kdo uredil na turističnem uradu tudi za barko, ne apartma?
Kje najbližje meji (Istra)?
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a fakinx » Po Maj 01, 2017 08:07

Jaz vedno do sedaj v Kapetaniji. Za celo leto in za št. ležišč po vpisnem listu. Baje je spanje na barki potem brez omejitev (z upoštevanjem št. ležišč). Tako mi vsaj vsako leto zatrjujejo na Kapetaniji v Poreču.
McKenzy
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 137
Pridružen: So Feb 08, 2014 20:17

Re: Turistična taksa - pavšal

OdgovorNapisal/-a McKenzy » Po Maj 01, 2017 13:13

Marchi napisal/-a:Kje urejate HR pavšalno turistično takso za barko?
Še kje drugje kot v kapetaniji?
Je kdo uredil na turističnem uradu tudi za barko, ne apartma?
Kje najbližje meji (Istra)?

Meni je v Malinski na turističnem uradu lani delavka rekla,da za barke oni niso pristojni in da moram na kapetanijo-da imajo po novem ločeno plačevanje turistične takse.Od kdaj je to po njihovem novo in ali dejansko to še velja ,pa ne vem.
Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Prispevkov: 534
Pridružen: So Avg 25, 2012 14:03
Kraj: Žabnica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a heron » Po Maj 01, 2017 14:50

fakinx napisal/-a:Jaz vedno do sedaj v Kapetaniji. Za celo leto in za št. ležišč po vpisnem listu. Baje je spanje na barki potem brez omejitev (z upoštevanjem št. ležišč). Tako mi vsaj vsako leto zatrjujejo na Kapetaniji v Poreču.


Ne vem, kako obračunavajo lokalni šerifi, a turistična taksa za plovila daljša od 5 metrov se plačuje glede na dolžino plovila in ne glede na število postelj.
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluz ... _1446.html

Na primer za 12 do 15 m je za eno leto znesek 1300 hrk in toliko sem jaz plačal zadnjih nekaj let.

Pavšal pokriva celotno hrvaško obalo - za spanje na plovilu seveda.
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je nazaj z druge poti po svetu in že težko čakam na naslednji odhod.
Takrat se bo vrnil tudi dnevnik na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a fakinx » Po Maj 01, 2017 19:38

Ja, seveda. Pavšal za TT(znesek) je določen po dolžini plovila, št. oseb na barki ki spijo pa s št. oseb v registraciji. Sam imam za B območje registracijo za 8 oseb zato je tudi toliko ljudi lahko prisotnih na barki. Pa kolikor vem to velja tudi za priobalno plovbo, kjer bi bilo lahko po certifikatu prisotnih več oseb na plovilu, vendar to (baje) ni dovoljeno. Pa sem z osmimi itak čisto zadovoljen, že za dnevne izlete je gužva na barki...
Uporabniški avatar
Splav
Viceadmiral
Prispevkov: 359
Pridružen: To Jun 10, 2008 09:46

Re: Turistična taksa - pavšal

OdgovorNapisal/-a Splav » Ne Maj 21, 2017 22:44

McKenzy napisal/-a:
Meni je v Malinski na turističnem uradu lani delavka rekla,da za barke oni niso pristojni in da moram na kapetanijo-da imajo po novem ločeno plačevanje turistične takse.Od kdaj je to po njihovem novo in ali dejansko to še velja ,pa ne vem.


Tudi meni so letos konec marca na turističnem uradu v Senju rekli, da za navtiko niso pristojni.
Mirno morje in široko obzorje.
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Po Maj 22, 2017 09:59

Že par let so za plačilo TT pristojne lučke kapetanije. In tu je ravno problem, ker tudi Hrvati šparajo, lučke kapetanije (manjši kraji) delajo še samo pon-pet dopoldne in še takrat je dostikrat vprašanje, če boš koga našel. Iz tega razloga že dve leti TT nisem plačal, ker se mi enostavno ne da čakat in hodit okrog, da bi jim podaril dobrih 150E.
Do danes me še v teh letih na barki nihče nikoli ni vprašal za TT, so nam pa v hiši dostikrat težili. Kdo pa je sploh pristojen za nadzor TT, kapetanija, ali turistična inšpekcija???
A so že komu kdaj na barki težili za TT???
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Po Maj 22, 2017 17:45

Tudi meni je muka skakat po LU za to takso. Ampak !
Lani pristanem v Supetar na Braču, tako na hitro, samo za nabavo svežega kruha. Pristopi uniformiran carinik in zahteva papirje. Od vsega kupa, ki sem mu ga potisnil v roke, ga je zanimala le TT :!: Ko je začuden prebral, da je bila plačana v Novigradu, me presenečeno vpraša :"Vi ste stigli iz Istre?"
Ko mu pritrdim, se mi zahvali, vrne papirje in odide.
To je moje srečanje s tem vprašanjem. Od takrat prvo plačam TT. In ja, carina me je ligitimirala. Ne policija, niti lučka uprava. Očitno je tudi TT kot vse trošarine pod njihovim nadzorom. Ali pa je bil to edini dokument, na katerega se je uni spoznal. Kdo ve. :wink:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
kekeck
Kontraadmiral
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 26, 2009 18:39

OdgovorNapisal/-a kekeck » Po Maj 22, 2017 17:55

Lani za 1. maja sem bil z čarter jadrnico na Rabu v samotnem zalivu, kjer dobim obisk carine. Neki so težili okoli nafte pa sem jim obrazložil da dobim poln tank in da dotočim ko se vrnem tako da pojma nimam kaj so predhodniki tankali.
Vsem je pobral vse dokumente + skiperska + VHF, najbolj pa se je zapičil v plačilo TT. Ker nisem dovolj hitro našel papirja o plačilu (sem ga malo založil) je vmes kar preko računalnika preveril da smo res plačali oz. je naše plačilo naprej posredovala charter firma. In to za vsako osebo posebej.
Cariniki pa so bili iz Rijeke.
... potovanj ne štejem po prejadranih miljah ampak po krajih ki jih obiščem in ljudeh ki jih srečam ...
Uporabniški avatar
jandrej
Viceadmiral
Prispevkov: 432
Pridružen: Če Jul 28, 2011 15:56

OdgovorNapisal/-a jandrej » Po Maj 22, 2017 22:50

Še moja izkušnja

Ko sem želel plačati TT v Kraljevici mi kapetan odgovori da ni "pristojan" ali nekaj temu primerljivega ?...
Dobim kontrolo kapetanije na Iloviku, pokažem vse papirje, plačilo TT jih ne zanima, naj "kontroliraju oni- pristojni"... (jebiga kdo...)
Tako da razlage so različne, vendar če želiš imeti miren spanec moraš TT plačati, ker nikoli ne veš na koga boš naletel oz. kako si "kontrolorji" tolmačijo zakon. :?:
polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Maj 22, 2017 23:10

Mene je lani pršu na bojo v Umagu policaj zjutri vprašat imam li boravišnu taksu plačenu,pa 2 let nazaj me je isto vprašala v Umaški marini,ko sem barko dvignil ven in tud jo je zanimalo če bom sam delal.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » To Maj 23, 2017 12:50

Kako pa je če imaš prikolico ali apartma in tam plačan pavšal za TT?.....zakaj bi moral še 1x plačat nekaj kar je že plačano?......
....prej , ko še ni bil v veljavi zakon o TT na plovilih so me ob kontroli vedno vprašali kje sem prijavljen, o TT za plovilo me ni pa še nihče vprašal.....imam vedno sabo potrdilo o plačanem pavšalu TT ......če pali pali, če ne bom pa še za nazaj plačal....
mirno morje
Markoz
Kontraadmiral
Prispevkov: 252
Pridružen: Ne Nov 25, 2012 11:54
Kraj: Hraše Medvode-Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a Markoz » To Maj 23, 2017 12:51

Jaz jo plačam na kapetaniji v Puli in za 9 m pride letna taksa 1000 HRK in velja za vse osebe na plovilu, oz. za toliko oseb kot je plovilo registrirano.
Pri njih se pa to imenuje boravanje na brodu.
McKenzy
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 137
Pridružen: So Feb 08, 2014 20:17

OdgovorNapisal/-a McKenzy » To Maj 23, 2017 22:31

Roman 1 napisal/-a:Kako pa je če imaš prikolico ali apartma in tam plačan pavšal za TT?.....zakaj bi moral še 1x plačat nekaj kar je že plačano?......
....prej , ko še ni bil v veljavi zakon o TT na plovilih so me ob kontroli vedno vprašali kje sem prijavljen, o TT za plovilo me ni pa še nihče vprašal.....imam vedno sabo potrdilo o plačanem pavšalu TT ......če pali pali, če ne bom pa še za nazaj plačal....


Če si prijavljen v kampu,apartmaju, ti ni treba plačevat še za plovilo,razen če tudi bivaš na njem in ga nimaš le za dnevne izlete-to je meni povedal šerif na krku.
AS
Admiral
Prispevkov: 614
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 23:20

OdgovorNapisal/-a AS » To Maj 23, 2017 22:32

Kaj če imaš HR zastavo tudi moraš plačati takso ?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov