Prenos lastnistva plovila registriranega na hrvaskem

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator, moderator2, pajer1

toni8

Re: Prenos lastnistva plovila registriranega na hrvaskem

OdgovorNapisal/-a toni8 » Pe Sep 22, 2017 19:47

Največja sitnost je to, da na položnicah piše da je "platitelj" (plačnik) tisti ki prejme pošto, torej "opunomočenik" - Hrvat, kar je za vsakega neprijetno...

V skrajnem primeru se lahko zgodi, da plačaš, finančna uprava pa prejeto plačilo knjiži za pokritje najstarejšega dolga, ki ga ima "platitelj" do države, obveznost za predmetni čoln pa s tem ostane odprta - neplačana!
polanc
Admiral
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Sep 25, 2017 17:24

Ne vem kok to.Jaz sem 4 leta nazaj kupil barko z hrvaško zastavo ZD...v zadru sem naredil prenos lastništva in NISEM rabu nobenga hrvata de bi pošto prejemal.Oni majo moj naslov in dobim vse položnice domov.Tko da ne vem ka to čarate???
Matejc
Admiral
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Po Sep 25, 2017 18:11

polanc napisal/-a:Ne vem kok to.Jaz sem 4 leta nazaj kupil barko z hrvaško zastavo ZD...v zadru sem naredil prenos lastništva in NISEM rabu nobenga hrvata de bi pošto prejemal.Oni majo moj naslov in dobim vse položnice domov.Tko da ne vem ka to čarate???

Prjatu kaj se je vse spremenil v 4 letih... V ZD je zdej ena kobra za papirje urejat.... KATASTROFA!!!
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
polanc
Admiral
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Sep 25, 2017 21:13

Ojej jaz mam pa tehničnga drug let...bom moru drugje nardit.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Sep 26, 2017 19:01

toni8 napisal/-a:Največja sitnost je to, da na položnicah piše da je "platitelj" (plačnik) tisti ki prejme pošto, torej "opunomočenik" - Hrvat, kar je za vsakega neprijetno...

V skrajnem primeru se lahko zgodi, da plačaš, finančna uprava pa prejeto plačilo knjiži za pokritje najstarejšega dolga, ki ga ima "platitelj" do države, obveznost za predmetni čoln pa s tem ostane odprta - neplačana!

To ni res, plačnik na položnicah je lastnik plovila, v teh naših primerih slovenec, tudi naslov na položnici je samo tvoj in nič od tistega hrvata na katerega pride pošta!
V zgornjem delu je ta pooblaščena oseba izpisana SAMO na desni strani glave, kar potem prepognejo, da na kuverti preko prozornega okenčka gleda ven in pride na pravi naslov... Vse ostalo v odločbi tako za proračun, kot za županijo pa je na tvoje ime (ime lastnika)!

Pred leti res nisi rabil osebe za prejemanje pošte, so ti poslali tudi v SLO, potem pa so se odločili, da je znamka predraga... haha

Še enkrat:

1. Pooblastiš lahko katerega koli klošarja, lahko si izmisliš naslov, lahko delaš karkoli!!!
2. Ta dokument overjaš TI in ne tisti, ki si si ga izmislil...
3. V tem primeru bo pač pošta šla na ime izmišljene osebe, ta je seveda tebi ne bo predala in ti boš ob naslednjem prestopu meje davčni dolžnik!
4. Pooblaščenec, ki ga napišeš gor mora biti SAMO zaupanja vredna oseba s tvoje strani, da ti bo to pošto tudi predal in ne vrgel v smeti, ker v tem primeru boš ti v dreku!!!
5. Pooblaščenec ne nosi nobene odgovornosti, nihče ga ne bo nič vprašal, če ne bo plačano!!!
toni8

OdgovorNapisal/-a toni8 » To Sep 26, 2017 19:12

Pa še kako je res. Na položnici piše da je plačnik Hrvat - moj pooblaščenec in ne jaz.
Ravno zato, da lažje izterjajo, so verjetno to tudi izumili. Za čoln, ki sem ga registriral 2014, dobim položnice (z odločbo) na svoje ime in naslov v Slovenijo. Za čoln, ki sem ga registriral 2016 pa dobim na naslov pooblaščenca - Hrvata, na položnici izrecno piše, da je "platitelj" on - njegovo ime in naslov.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Sep 26, 2017 19:36

toni8 napisal/-a:Pa še kako je res. Na položnici piše da je plačnik Hrvat - moj pooblaščenec in ne jaz.
Ravno zato, da lažje izterjajo, so verjetno to tudi izumili. Za čoln, ki sem ga registriral 2014, dobim položnice (z odločbo) na svoje ime in naslov v Slovenijo. Za čoln, ki sem ga registriral 2016 pa dobim na naslov pooblaščenca - Hrvata, na položnici izrecno piše, da je "platitelj" on - njegovo ime in naslov.

No to bi pa res rad videl. Moja je pooblaščenec za dve plovili, se pravi za 4 položnice, v kratkem bo še za eno plovilo in so vse položnice na lastnika, nikjer ni njenega imena... Pokliči ti malo na kapitanijo in preveri kaj tukaj ne štima!
Poleg tega sta plovili registrirani na različnih koncih, eno v Crikvenici, drugo pa v Zadru, pri obeh je enako!

In ja, če je tvoja trditev resnična, potem bomo vsi napisali pooblaščenca enega glupega hrvata, ki te je enrat razjezil in kar na enkrat bo on obvezan plačati davke za naše barke... A misliš da je res tolk blesavo??
toni8

OdgovorNapisal/-a toni8 » To Sep 26, 2017 20:09

Naj se oglasijo tisti, ki imajo HR registracijo in dobijo položnice na pooblaščenca, ter povejo kdo je napisan kot plačnik.
toni8

OdgovorNapisal/-a toni8 » To Sep 26, 2017 20:11

admin napisal/-a:In ja, če je tvoja trditev resnična, potem bomo vsi napisali pooblaščenca enega glupega hrvata, ki te je enrat razjezil in kar na enkrat bo on obvezan plačati davke za naše barke... A misliš da je res tolk blesavo??

Ta bo pa težka, saj rabiš njegov OIB in št. osebne ter mesto izdaje, kot to zahteva obrazec pooblastila...
Matejc
Admiral
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Pe Sep 29, 2017 14:55

Kakor pravi admin...
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
Mindek
Poročnik korvete

OdgovorNapisal/-a Mindek » Pe Jan 26, 2018 22:31

toni8 napisal/-a:Naj se oglasijo tisti, ki imajo HR registracijo in dobijo položnice na pooblaščenca, ter povejo kdo je napisan kot plačnik.

točno tako je, kot je napisal admin.
Hrvat je samo naslovnik pri prejemu obračunov, na položnici pa je naveden samo lastnik (Slovenec). Preverjeno. Plovilo registrirano v Biogradu na moru.
Me pa zanimata dve novi dajatvi:
1. porez na plovilo (http://www.porezna-uprava.hr/Gradani/St ... ovila.aspx)
2. boravištna taksa (http://www.sea-help.eu/hr/povecanje-izn ... nauticare/)

ali se to za plovilo pod HR zastavo in v lastništvu tujca izključujeta?
mi zna to kdo pojasniti?
hvala, Mitja
Uporabniški avatar
Savo1953
Admiral
Kraj: Škofljica - Kvarner (Duga uvala)

OdgovorNapisal/-a Savo1953 » So Jan 27, 2018 13:41

Plovilo, ki sem ga kupil lani julija je registrirano v Rabcu, kjer sem uredil tudi papirje. Položnice so prišle v oktobru na osebo, ki sem jo pooblastil, vendar je tako, kot je napisal admin, napisane so na moje ime. Ker pa sva prijatelja, jih kar on plača, jaz pa mu potem nakažem sredstva na njegov račun.
V Rabcu je tudi pooblaščenec na kapitaniji (moral je biti navzoč) podpisal neko izjavo, kapetan je nato fotokopiral še njegovo osebno in vse skupaj pripel k pooblastilu. Menda drugje ni potrebno, da je pooblaščene prisoten na kapitaniji.
Kdor hoče, najde pot, kdor noče, najde izgovor.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MareC » So Jan 27, 2018 17:04

enako
plačnik in ime na položnici je moje
eno plovilo reg v Jelsa Hvar eno v M.Lošinju
Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

OdgovorNapisal/-a widmann » Sr Mar 07, 2018 17:56

polanc napisal/-a:Ne vem kok to.Jaz sem 4 leta nazaj kupil barko z hrvaško zastavo ZD...v zadru sem naredil prenos lastništva in NISEM rabu nobenga hrvata de bi pošto prejemal.Oni majo moj naslov in dobim vse položnice domov.Tko da ne vem ka to čarate???

Šefe to si dobro napisal. :lol: :lol: :lol:
Das Ist Valter
Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

OdgovorNapisal/-a widmann » Sr Mar 07, 2018 18:00

Mene pa mimogrede zanima kako je,če kupim čamac na hrvaškem pa ga bi rad reg. pri nas?
Kakšen je postopek :?:
Das Ist Valter

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost