Transfer barke iz HR v Slo (ITA)-takse

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Mindek
Poročnik fregate
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 10:55

Transfer barke iz HR v Slo (ITA)-takse

OdgovorNapisal/-a Mindek » Po Jan 29, 2018 19:31

Pozdravljeni,
rad bi prestavil barko iz hrvaške luke v Slovenijo oziroma v Italijo. Imam sicer najetega skiperja. Barka je na pravno osebo pod HR zastavo.
Ali ima kdo izkušnje, kakšno pooblastilo naj pripravim skiperju, da bo vse OK? Ali je potrebno za transfer plačati turistično takso? Kje je potrebno narediti odjavo, že v "bivši matični" luki ali v Umagu? Mene ne bo na barki.

hvala. M.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Transfer barke iz HR v Slo (ITA)-takse

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Jan 29, 2018 20:40

Jaz sem mojo švedico, ki se zdaj imenuje alesea odpeljal iz opatije v ribiško vas, bez ništa i nikome ništa, pa more je naše :lol: :lol: :lol: ja, barka je šla iz HR v IT in kaj potem :D
Malo heca :lol: nič kaj posebnega , zavarovanje je bilo urejeno vsi dokumenti ok in nekih odjav in prijav nisem delal, sem pa lepo jadral na tafrišni 8) 8) 8) 8)
Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Prispevkov: 535
Pridružen: So Avg 25, 2012 14:03
Kraj: Žabnica
Kontakt:

Re: Transfer barke iz HR v Slo (ITA)-takse

OdgovorNapisal/-a heron » Po Jan 29, 2018 22:25

alesjo napisal/-a:Jaz sem mojo švedico, ki se zdaj imenuje alesea odpeljal iz opatije v ribiško vas, bez ništa i nikome ništa, pa more je naše :lol: :lol: :lol: ja, barka je šla iz HR v IT in kaj potem :D
Malo heca :lol: nič kaj posebnega , zavarovanje je bilo urejeno vsi dokumenti ok in nekih odjav in prijav nisem delal, sem pa lepo jadral na tafrišni 8) 8) 8) 8)

Morda nisi delal odjav in prijav, a to pomeni ilegalen prehod meje. Upam, da ne boš imel problemov če greš spet na Hrvaško.
Imajo računalniško podporo prijav in odjav in po njihovi evidenci si očitno še pri njih. . . .
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je nazaj z druge poti po svetu in že težko čakam na naslednji odhod.
Takrat se bo vrnil tudi dnevnik na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Transfer barke iz HR v Slo (ITA)-takse

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Jan 29, 2018 22:34

heron napisal/-a:
alesjo napisal/-a:Jaz sem mojo švedico, ki se zdaj imenuje alesea odpeljal iz opatije v ribiško vas, bez ništa i nikome ništa, pa more je naše :lol: :lol: :lol: ja, barka je šla iz HR v IT in kaj potem :D
Malo heca :lol: nič kaj posebnega , zavarovanje je bilo urejeno vsi dokumenti ok in nekih odjav in prijav nisem delal, sem pa lepo jadral na tafrišni 8) 8) 8) 8)

Morda nisi delal odjav in prijav, a to pomeni ilegalen prehod meje. Upam, da ne boš imel problemov če greš spet na Hrvaško.
Imajo računalniško podporo prijav in odjav in po njihovi evidenci si očitno še pri njih. . . .

Morda imaš prav, sem pa še šel tja in nazaj pa tudi prijavil sem se na dopustu ko sem bil na lastovu pa je vse ok. l.p.alesjo
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Transfer barke iz HR v Slo (ITA)-takse

OdgovorNapisal/-a EDO » Po Jan 29, 2018 22:40

Pomembno je, da imaš urejeno zavarovanje in plovno dovoljenje, začasno ali stalno. Jaz sem lani novo barko transferiral iz SLO na HR in ni bilo nikakršnih problemov. Dobro se je prej pozanimat kaj potrebuješ in po možnosti prej uredit zadeve. Jaz sem dan prej za avtom šel na obe kapitaniji, da so pripravili vse papirje in je na dan prehoda sledil samo še obvezni pregled barke (na obeh straneh meje) ter odjava/prijava. Me je pa tudi skrbelo kaj vse me čaka....
Glede pooblastila je tako, da ga moraš overovit pri notarju in po možnosti v obeh oz. treh jezikih. Jaz sem ga sam napisal v obeh brez kakšnega sodnega tolmača pa je bilo vse o.k.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Prispevkov: 535
Pridružen: So Avg 25, 2012 14:03
Kraj: Žabnica
Kontakt:

Re: Transfer barke iz HR v Slo (ITA)-takse

OdgovorNapisal/-a heron » Po Jan 29, 2018 22:52

Mindek napisal/-a:Pozdravljeni,
rad bi prestavil barko iz hrvaške luke v Slovenijo oziroma v Italijo. Imam sicer najetega skiperja. Barka je na pravno osebo pod HR zastavo.
Ali ima kdo izkušnje, kakšno pooblastilo naj pripravim skiperju, da bo vse OK? Ali je potrebno za transfer plačati turistično takso? Kje je potrebno narediti odjavo, že v "bivši matični" luki ali v Umagu? Mene ne bo na barki.

hvala. M.

Z barkami na pravno osebo nimam izkušenj, če bi bila od fizične osebe bi rabil skiper pooblastilo (tekst je bil objavljen na morjeplovcu) . Verjetno je za pravno enako. (če je čarter je drugače).
Glede turistične takse je moje razumevanje zakona tako, da je ne rabi plačat, če ne bo prenočil na barki v hrvaških vodah.
Me pa zanima praktičen izid tega, ker si lokalni šerifi razlagajo zakone vsak po svoje.
Odjavo delaš kjer hočeš, a po odjavi moraš na odprto in ne smeš več pluti znotraj temeljne črte.
Meni je pri odjavi iz Splita rekel naj grem naravnost skozi Splitska vrata (po najbližji poti na odprto) in ne med Šolto in Drvenikom. . . .
Primer: Če se odjaviš v Splitu moraš pluti po zunanji strani Kornatov, Dugega, zahodno od Suska, ...
Sicer smeš biti znotraj teritorialnih voda a le na način "neškodljkivega prehoda".
Da te ne bi recimo dobili, da kje sidraš ali pluješ med otoki, ker si potem v prekršku. Povsem legalno pa je, če pluješ relativno blizu recimo ob Dugem, ali ob Istri na sever (samo ne med Brijoni in celino !.
Če misli skiper pluti med otoki mora odjavo delati v Umagu, ali blizu Umaga. Jaz sem recimo uporabil Rovinj. Seveda se potem ne smeš ustaviti med Rovinjem in mejo.
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je nazaj z druge poti po svetu in že težko čakam na naslednji odhod.
Takrat se bo vrnil tudi dnevnik na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/
Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Prispevkov: 535
Pridružen: So Avg 25, 2012 14:03
Kraj: Žabnica
Kontakt:

Re: Transfer barke iz HR v Slo (ITA)-takse

OdgovorNapisal/-a heron » Po Jan 29, 2018 22:54

EDO napisal/-a:Pomembno je, da imaš urejeno zavarovanje in plovno dovoljenje, začasno ali stalno. Jaz sem lani novo barko transferiral iz SLO na HR in ni bilo nikakršnih problemov. Dobro se je prej pozanimat kaj potrebuješ in po možnosti prej uredit zadeve. Jaz sem dan prej za avtom šel na obe kapitaniji, da so pripravili vse papirje in je na dan prehoda sledil samo še obvezni pregled barke (na obeh straneh meje) ter odjava/prijava. Me je pa tudi skrbelo kaj vse me čaka....
Glede pooblastila je tako, da ga moraš overovit pri notarju in po možnosti v obeh oz. treh jezikih. Jaz sem ga sam napisal v obeh brez kakšnega sodnega tolmača pa je bilo vse o.k.

Hint: Overi na upravni enoti. Stane le 2 € ali nekaj takega. Pri notarju je dražje.
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je nazaj z druge poti po svetu in že težko čakam na naslednji odhod.
Takrat se bo vrnil tudi dnevnik na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/
mato
Admiral
Prispevkov: 817
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

Re: Transfer barke iz HR v Slo (ITA)-takse

OdgovorNapisal/-a mato » Sr Jan 31, 2018 22:58

EDO napisal/-a:Pomembno je, da imaš urejeno zavarovanje in plovno dovoljenje, začasno ali stalno. Jaz sem lani novo barko transferiral iz SLO na HR in ni bilo nikakršnih problemov. Dobro se je prej pozanimat kaj potrebuješ in po možnosti prej uredit zadeve. Jaz sem dan prej za avtom šel na obe kapitaniji, da so pripravili vse papirje in je na dan prehoda sledil samo še obvezni pregled barke (na obeh straneh meje) ter odjava/prijava. Me je pa tudi skrbelo kaj vse me čaka....
Glede pooblastila je tako, da ga moraš overovit pri notarju in po možnosti v obeh oz. treh jezikih. Jaz sem ga sam napisal v obeh brez kakšnega sodnega tolmača pa je bilo vse o.k.


Kako prideš do začasnega plovnega dovoljenja? In kje Slo ali Cro, če pelješ barko iz Slo v CRO.

Hvala za info.
Mato :wink:
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Transfer barke iz HR v Slo (ITA)-takse

OdgovorNapisal/-a EDO » Če Feb 01, 2018 08:21

Začasno plovno dovoljenje sem jaz uredil na kapitanijah v Piranu in v Umagu. Odneseš vse papirje (zavarovanje, račun, kupoprodjana pogodba, osebni dokumenti lastnika...) vsaj en dan prej na obe kapitaniji, da vse pripravijo in ko prideš te papirji že čakajo. Seveda plačaš nekaj taks. V Piranu kar na kapitaniji, v Umagu moraš kupiti koleke v trafiki.
Ko prideš naslednji dan s plovilom na carinski pomol v Piran pregledajo plovilo, izdajo ti začasno plovno dovoljenje, opraviš mejne formalnosti na policiji in lahko odpluješ v Umag in ponoviš vajo.
Living well is the best revenge

https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov