Zavarovanje plovila na Hrvškem

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Zavarovanje plovila na Hrvškem

OdgovorNapisal/-a fakinx » So Maj 26, 2018 23:07

Še nikoli me ni nihče vprašal za zavarovalno polico v času med dvema registracijama. Je pa res, da ob vsakem podaljšanju pokažem Banu na vpogled zavarovalno polico.
kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

Re: Zavarovanje plovila na Hrvškem

OdgovorNapisal/-a kotulc » Ne Maj 27, 2018 09:24

No in ravno to je nehalo veljati, torej ob vpisu ni treba pokazati zavarovanja, niti to ne rabi biti sklenjeno za celotno obdobje (npr. 5 let). Seveda pa še vedno velja odstavek, da moraši imeti ob plovbi zraven potrdilo o sklenjenem zavarovanju.

Torej če prav razumem, če imaš npr. gumenjaka, s katerim se voziš izključno po HRV, pri nas ne rabiš zavarovati, ampak lahko skleneš zavarovanje na HRV. In če kakšno leto ne pluješ pač ne zavaruješ (kar je nekako logično).

piko napisal/-a:Nič nisem dobil.
Lani marca sem kupil motor, aprila sem kupil coln. Poslal papirje v Piran, od tam so mi jih poslali nazaj in zadeva je bila urejena. Za "ziher" sem mesec kasneje coln zavaroval pri hrvaški zavarovalnici, čeprav v CRO do 15 kw le- to ni potrebno.
P


BTW piko, koliko si dal za zavarovanje na HRV?
piko
Kontraadmiral
Prispevkov: 232
Pridružen: Sr Maj 26, 2010 09:23

Re: Zavarovanje plovila na Hrvškem

OdgovorNapisal/-a piko » Ne Maj 27, 2018 19:28

kotulc napisal/-a:No in ravno to je nehalo veljati, torej ob vpisu ni treba pokazati zavarovanja, niti to ne rabi biti sklenjeno za celotno obdobje (npr. 5 let). Seveda pa še vedno velja odstavek, da moraši imeti ob plovbi zraven potrdilo o sklenjenem zavarovanju.

Torej če prav razumem, če imaš npr. gumenjaka, s katerim se voziš izključno po HRV, pri nas ne rabiš zavarovati, ampak lahko skleneš zavarovanje na HRV. In če kakšno leto ne pluješ pač ne zavaruješ (kar je nekako logično).



piko napisal/-a:Nič nisem dobil.
Lani marca sem kupil motor, aprila sem kupil coln. Poslal papirje v Piran, od tam so mi jih poslali nazaj in zadeva je bila urejena. Za "ziher" sem mesec kasneje coln zavaroval pri hrvaški zavarovalnici, čeprav v CRO do 15 kw le- to ni potrebno.
P


BTW piko, koliko si dal za zavarovanje na HRV?


Živijo,

Bil sem pri Triglavu in sklenil osnovno zavarovanje. 56,00 eur.
Prijazna gospa mi je povedala- Nihče nikogar več ne obvešča. Niti kapetanija zavarovalnico niti obratno. Ni več obveznih pet let zavarovanja. Nihče ne kontrolira ali imaš zavarovanje ali ne. Ko pa si na morju zavarovanje moraš imeti. Če pa imaš kako sezono čoln v garaži ne potrebuješ zavarovanja. Brez posledic.
To pa načeloma velja le za slovensko morje. Klical sem namreč tudi na našo kapetanijo. Možakar je povedal, da bi jaz lani, če bi prišlo do kakega sranja in bi bil brez slovenskega zavarovanja MORDA lahko potegnil krajši konec. Hrvati bi me lahko privili, ker coln ni imel vseh papirjev(po naših zakonih) ali pa jih to morda ne bi zanimalo. Pravo kot pravo pač.

Lani pa sem pri Allinzu za"osiguranje od odgovornosti" plačal 55,00 eur.

Mirno morje,
Piko
Bartol
Kapitan korvete
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Avg 13, 2015 16:47

Re: Zavarovanje plovila na Hrvškem

OdgovorNapisal/-a Bartol » To Maj 29, 2018 02:38

Ali katera od zavarovalnic za obvezno zavarovanje ponuja kaj krajšega od enoletnega?
Načeloma bi se dalo znotraj odpovednega roka (3 ali 6 mesecev, glede na trajanje pogodbe), sedaj vsako leto to prekiniti.
piko
Kontraadmiral
Prispevkov: 232
Pridružen: Sr Maj 26, 2010 09:23

Re: Zavarovanje plovila na Hrvškem

OdgovorNapisal/-a piko » To Maj 29, 2018 08:01

Bartol napisal/-a:Ali katera od zavarovalnic za obvezno zavarovanje ponuja kaj krajšega od enoletnega?
Načeloma bi se dalo znotraj odpovednega roka (3 ali 6 mesecev, glede na trajanje pogodbe), sedaj vsako leto to prekiniti.


Triglav sigurno. Zelo verjetno tudi ostale.
Lahko plačaš le za mesec dni. Če pa boš hotel uporabljati čoln npr. julija in nato morda še septembra se bodo stroški za ta dva meseca močno približali letni premiji.

P
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

Re: Zavarovanje plovila na Hrvškem

OdgovorNapisal/-a cibro » To Maj 29, 2018 13:11

Obvezno zavarovanje lahko prekineš edino,če boš vsakič, ko končaš sezono izbrisal motor in ga potem ko je začetek druge sezone spet vpisal.
Strošek kompleta je cca 40 eur se mi zdi 2x 20.
Če imaš plovno dovoljenje veljavno in sta vpisana motor in čoln moraš imeti obvezno zavarovanje pa tudi če čoln morja je bo videl in bo nekje zapakiran.
LP
piko
Kontraadmiral
Prispevkov: 232
Pridružen: Sr Maj 26, 2010 09:23

Re: Zavarovanje plovila na Hrvškem

OdgovorNapisal/-a piko » To Maj 29, 2018 16:09

cibro napisal/-a:Obvezno zavarovanje lahko prekineš edino,če boš vsakič, ko končaš sezono izbrisal motor in ga potem ko je začetek druge sezone spet vpisal.
Strošek kompleta je cca 40 eur se mi zdi 2x 20.
Če imaš plovno dovoljenje veljavno in sta vpisana motor in čoln moraš imeti obvezno zavarovanje pa tudi če čoln morja je bo videl in bo nekje zapakiran.
LP


Cibro,
Tako je bilo včasih.
Zdaj pa je tako, da zavarovanje potrebuješ le na morju(dobesedno).
Zato me lani tudi ni nihče pozival naj zavarujem.
In prejšnji teden ni od mene nihče zahteval naj plačam še za lani.

P
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

Re: Zavarovanje plovila na Hrvškem

OdgovorNapisal/-a cibro » To Maj 29, 2018 23:21

Cudno meni ni slo skozi
piko
Kontraadmiral
Prispevkov: 232
Pridružen: Sr Maj 26, 2010 09:23

Re: Zavarovanje plovila na Hrvškem

OdgovorNapisal/-a piko » Sr Maj 30, 2018 10:44

cibro napisal/-a:Cudno meni ni slo skozi


Nič nenavadnega.
pomisli v kateri državi živiš :)

ž

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov