Pomoc hr.registracija

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Jun 08, 2018 22:16

Pajer nisem zasledu ,da s mu flašo prnesu, jer malo mito uvjek dobro dođe...verjam mi .
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Jun 08, 2018 22:26

Roman 1 napisal/-a:Mislim da gre do 7m trajna registracija.....pajer nočem nič rečt,....se pa tako izogneš tako našim kot njihovim birokratom...če se m prav razumel, so bili arogantni oboji....
...je pa absurd, da naši zahtevajo pregled, sosedi,ki imajo malooooo več morja in plovil, pa ne......že zaradi tega bi jaz preregistriral pa magari na D, če komu šahovnica ne paše
Jebiga, Kren jaz jaz to pišem za nas tamale,......tavelki mate pač drugačen režim....

Moja jadrnica dolžine 8,50 m je imela trajno reg. v hr.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a evovii » Po Jun 11, 2018 08:15

Ne dam barke na HR zastavo, da me bodo pol jebal. Že ko greš sam po "Vinjeto" in plačat turistično takso so pametni, da me bodo pa jebal ko vola še z registracijo pa no go.
Barka je na SLO zastavi (Piran). Jaz imam zelo pozitivno izkušnjo z registracijo, ki sem jo delal dve leti nazaj. Sem prej poklical dobil termin, barko pripeljal iz Umaga v Piran in bil v dobri uri fertik z novo registracijo. Nobenega kompliciranja in vse skupaj zelo korektno. Uglavnem sami +++.
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a mrdaco » To Jun 26, 2018 11:54

Matejc napisal/-a:
zlatko83 napisal/-a:sem šel v Zadar, kjer so še kar prijazni.


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
A se hecaš? prijazni??? Tok jebanja kot sem ga doživel na ZD kapetaniji pa še u lajfu nisem!!!! Tako da moje izkušnje bejž stran od ZD kapetanije


Jaz bom v kratkem šel v Novaljo probat srečo. Ko sem se pred kratkim tam oglasil in povprašal, kako dolgo traja registracija in če bom to uredil v enem dnevu, sem dobil odgovor "Ako se zvijezde sklope, onda da".... Mislim, kak je to odgovor. Reči da če bo gužva, bo malo za počakat, predlagaj termin, zini karkoli koristnega. Povej kaka je praksa, kako se v povpreču to izvede ne pa volovski pogled, in tak odgovor.
Ma kaj češ, Rvati so nadrasa, hkrati pa nam svojo inteligenco izkazujejo na vsakem koraku.
nac
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Jul 02, 2009 22:18

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a nac » To Jun 26, 2018 16:54

Pa pojdi v Portorož dopustovat,zakaj rineš dol pa še stroške si delaš!!?? :roll:
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a mrdaco » To Jun 26, 2018 21:19

A nebi bilo bolje otroke kar popoldne enkrat na Ptujske toplice peljat :twisted:
Najmanj stroškov z dopustovanjem :lol:
zobar
Viceadmiral
Prispevkov: 447
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 08:32

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a zobar » Če Jul 05, 2018 15:08

Evo ,v ponedeljek registriral barko v Biogradu.
Barka je bila15 let registrirana pod SLO in je sedaj šla pod HR zastavo.
Razlogi so sledeči:
Znano je,da HR kapitani zelo neradi delajo prglede plovil,ki bodo kasneje registrirane v SLO in si izmišljujejo vse mogoče,da jim tega nebi bilo treba opraviti.
Zato je alternativa,da odpljujemo domov(kar je iz srednje dalmacije kar zamudno),ali pa da pooblaščeno osebo pripelješ na barko in ti on naredi pregled na licu mesta.Kar je pa seveda predrago.Kapitani namreč niso edini,ki lahko pregledajo barko.
Pri meni se je zadnjih 15 let zadeva odvijala na sledeči način
Z uradno osebo sva se dobila na parkirišču na obali jaz njemu 350 EUR va v žep on pa meni poštmpljan zapisnik o pregledu.
(Podatke je seveda imel že od prej shranjene v svojem računalniku)Nato je sledilo še zavarovanje okrog 400EUR ,ki sicer velja tudi za italijo,kar mi je pa vseeno,ker tja itak ne nameravam pluti.Potem še nekakšne takse na kapetaniji in če računam še potne stroške ter kosilo je bila nazadnje regiistracija 1000EUR .Prihranjeno mi je bilo edino imate to,imate ono pri pregledu.
V Biogradu gre na sledeči način:
Kapetan je sicer res bolj počasne sorte ampak je prijazen.Še bolj pa so prijazne tiste ženske v pisarni.
Zahteva,da je oprema,ki je predpisana prisotna na barki.Ampak ni dlakocepski.Sicer pa mora biti oprema zaradi nas uporabnikov in varnosti plovbe in ne zaradi kapetana.Čeprav si bolj težko predstavljam koga izmed nas ,da bi preveč vneto na dopustu prebiral Popis svetionika na Jadranu.
Dogovoriš se za pregled,ki je v ponedeljek ali sredo in plačaš 400 KUN
Natisnejo ti na list kaj moraš imeti od opreme za svojo dolžino in področje plovbe.
Z barko se privežeš pri bencinski črpalki skoraj direktno pred kapitanijo,on opravi pregled 5 minut in gotovo.
Zavarovalnica je takoj vrata zraven,plačaš(v mojem primeru 600 KUN)in zadeva je opravljena
Čisto,profesionalno in hitro,predvsem pa poceni.
V mojem primeru 1000KUN proti 1000 evrom
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Jul 05, 2018 16:08

Zavarovanje 1000 kun.to je osnovno zavarovanje 180 kun je blo zame..tu pazi oni zavarujejo sam če koga poškoduješ,nimajo pa materialne odgovornosti.torej če razbiješ sosedovo barko jo plačaš sam.Zato pa majo pol ugoden kasko kjer je pa tud ta materialna ugodnost v paketu.
lisjak
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Apr 20, 2017 21:30

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a lisjak » Pe Jul 06, 2018 08:45

Pozdravljeni morjeplovci, bom vprašal tukaj da ne odpiram nove teme. In sicer rabim nasvet...kupil bi 5,5m jadrnico, ki ima trajno registracijo na HR. Jadrnica je na prikolici, hranjeno bi jo imel doma. Uporabljal bi jo predvsem v IT ker sem razmeroma blizu ribiškega naselja kjer je klancina za spust, občasno bi šel tudi na Slo obalo. Na HR pa samo kakšen teden v času dopusta. Kaj mi svetujete, naj jo pustim pod HR zastavo, samo potem ne vem kako je z plutjem v IT in SLO vodah ali je bolje da jo dam pod SLO zastavo ( trenutno se nagibam k temu). Hvala vsem za nasvet. Lp
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Jul 06, 2018 09:07

lisjak napisal/-a:Pozdravljeni morjeplovci, bom vprašal tukaj da ne odpiram nove teme. In sicer rabim nasvet...kupil bi 5,5m jadrnico, ki ima trajno registracijo na HR. Jadrnica je na prikolici, hranjeno bi jo imel doma. Uporabljal bi jo predvsem v IT ker sem razmeroma blizu ribiškega naselja kjer je klancina za spust, občasno bi šel tudi na Slo obalo. Na HR pa samo kakšen teden v času dopusta. Kaj mi svetujete, naj jo pustim pod HR zastavo, samo potem ne vem kako je z plutjem v IT in SLO vodah ali je bolje da jo dam pod SLO zastavo ( trenutno se nagibam k temu). Hvala vsem za nasvet. Lp

Če ima trajno reg. v hr. ne smeš nikjer plut razen v hr. vodah, jaz sem imel isti primer in sem jo potem registriral pod slo. zastavo. l.p. alesjo
lisjak
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Apr 20, 2017 21:30

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a lisjak » Pe Jul 06, 2018 09:32

Hvala za hiter in zelo uporaben odgovor. Lp Iztok
AS
Admiral
Prispevkov: 614
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 23:20

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a AS » Pe Jul 06, 2018 12:20

alesjo napisal/-a:
lisjak napisal/-a:Pozdravljeni morjeplovci, bom vprašal tukaj da ne odpiram nove teme. In sicer rabim nasvet...kupil bi 5,5m jadrnico, ki ima trajno registracijo na HR. Jadrnica je na prikolici, hranjeno bi jo imel doma. Uporabljal bi jo predvsem v IT ker sem razmeroma blizu ribiškega naselja kjer je klancina za spust, občasno bi šel tudi na Slo obalo. Na HR pa samo kakšen teden v času dopusta. Kaj mi svetujete, naj jo pustim pod HR zastavo, samo potem ne vem kako je z plutjem v IT in SLO vodah ali je bolje da jo dam pod SLO zastavo ( trenutno se nagibam k temu). Hvala vsem za nasvet. Lp

Če ima trajno reg. v hr. ne smeš nikjer plut razen v hr. vodah, jaz sem imel isti primer in sem jo potem registriral pod slo. zastavo. l.p. alesjo



A to pa ne bo držalo. Z trajno hrvaško sem priplul in izplul v Slo.
piko
Kontraadmiral
Prispevkov: 232
Pridružen: Sr Maj 26, 2010 09:23

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a piko » Pe Jul 06, 2018 12:34

[/quote]
Če ima trajno reg. v hr. ne smeš nikjer plut razen v hr. vodah, jaz sem imel isti primer in sem jo potem registriral pod slo. zastavo. l.p. alesjo[/quote]

Popolnoma resno.
Zakaj pa ne bi smel s CRO registracijo v tujino?
P
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Jul 06, 2018 13:05

AS napisal/-a:
alesjo napisal/-a:
lisjak napisal/-a:Pozdravljeni morjeplovci, bom vprašal tukaj da ne odpiram nove teme. In sicer rabim nasvet...kupil bi 5,5m jadrnico, ki ima trajno registracijo na HR. Jadrnica je na prikolici, hranjeno bi jo imel doma. Uporabljal bi jo predvsem v IT ker sem razmeroma blizu ribiškega naselja kjer je klancina za spust, občasno bi šel tudi na Slo obalo. Na HR pa samo kakšen teden v času dopusta. Kaj mi svetujete, naj jo pustim pod HR zastavo, samo potem ne vem kako je z plutjem v IT in SLO vodah ali je bolje da jo dam pod SLO zastavo ( trenutno se nagibam k temu). Hvala vsem za nasvet. Lp

Če ima trajno reg. v hr. ne smeš nikjer plut razen v hr. vodah, jaz sem imel isti primer in sem jo potem registriral pod slo. zastavo. l.p. alesjo



A to pa ne bo držalo. Z trajno hrvaško sem priplul in izplul v Slo.

To bo še kako držalo, tudi jaz sem eno leto plul v it. in slo. vodah in bil vedno v prekršku, ko mi je za prvomajske povedal kapetan v umagu, da plovilo z trajno hr. registracijo ne sme pluti v slo. in niti v it. vodah, jebiga, nihče me ni nikoli ustavil. Ko sem barko izbrisal iz hr. registra in vpisal pod slo. zastavo in v piranu povedal zakaj sem to storil so mi tudi oni potrdili, da sem bil v prekršku ko sem plul v slo. vodah z trajno hr. registracijo.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Jul 06, 2018 13:07

piko napisal/-a:

Če ima trajno reg. v hr. ne smeš nikjer plut razen v hr. vodah, jaz sem imel isti primer in sem jo potem registriral pod slo. zastavo. l.p. alesjo[/quote]

Popolnoma resno.
Zakaj pa ne bi smel s CRO registracijo v tujino?
P[/quote]
Z CRO registracijo lahko pluješ kjerkoli, če pa je trajna registracija ne smeš izven hr. voda.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov