Pomoc hr.registracija

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

bilo
Kapitan korvete
Prispevkov: 91
Pridružen: To Jun 27, 2017 18:51
Kraj: Podkum - Bilo

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a bilo » Pe Nov 16, 2018 15:45

AEgir napisal/-a:Kako je pa s tem? Če prav razumem moram enega hrvata prepričat, da bom k njemu pošto dobival pol ga moram pa na pošto pelat kjer podpiše pogodbo s hudičem in pol je treba to vsak let ponavlat? :lol: Pa te niso normalni.

viewtopic.php?f=25&t=23828
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a jozko » Pe Nov 16, 2018 16:36

AEgir napisal/-a:Kako je pa s tem? Če prav razumem moram enega hrvata prepričat, da bom k njemu pošto dobival pol ga moram pa na pošto pelat kjer podpiše pogodbo s hudičem in pol je treba to vsak let ponavlat? :lol: Pa te niso normalni.

Kdo te pa sili, da tam vpišeš čoln :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Nov 16, 2018 20:03

Mati me silijo. Jožko težko je če mati so razočarani.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a jozko » Pe Nov 16, 2018 21:26

Mater pa je treba ubogat :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Ne Nov 18, 2018 22:23

jozko napisal/-a:
AEgir napisal/-a:Kako je pa s tem? Če prav razumem moram enega hrvata prepričat, da bom k njemu pošto dobival pol ga moram pa na pošto pelat kjer podpiše pogodbo s hudičem in pol je treba to vsak let ponavlat? :lol: Pa te niso normalni.

Kdo te pa sili, da tam vpišeš čoln :?:


Sicer prvič slišim da je treba pooblaščenca vsako leto navajat, ampak mogoče pa res. Samo v tvojem članku berem, da eno leto velja, če pooblastilo overiš na HR Pošti, če pa pri notarju, pa velja do datuma navedenega na pooblastilu. Jaz sem overil pri notarju a veljavnost nisem navajal. Sicer pa kaj bi se zgodilo, če nebi "podaljašal" pooblastila. A bi se registracija prenehala? Menda ja ne, a ne. Konec koncev poznam ljudi, ki so registrirali predlani in še niso navajali pooblaščenca, pa dobivajo pošto v Slovenijo.
Pa da nebo pomote pri razumevanju. Stvar je da ti pooblaščaš tujca, da prejema tvojo pošto (ti dovoljuješ da on prejema pošto in nena on dovoljuje da jo prejema). Torej ne rabiš overjat njegovega podpisa, temveč svojega. In če poznaš recimo OIB in št. osebnega dokumenta bake Ivice iz Brača, lahko navedeš njo, dejansko brez njene vednosti. Vprašanje je le potem kaj si bo baka mislila, ko bi prejemala položnice.... Seveda pa ni tvoj cilj da položnice romajo v koš.

Tako je moje mišljenje, kapetan me ni opozoril o kakem preteku, tudi na obrazcu ni pisalo do kdaj velja. Celo obrazci so različni od kapetanije do kapetanije. Pač Hrvaški Texas, kaj čmo.

Če pa se motim, pa me prosim popravite.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Po Nov 19, 2018 12:50

Pooblaščenec prejme tvojo položnico za pomorsko dobro....in če je to baka Ivica z Brača(Ivica je moško ime), bo to položnico vrgel v smeti in ker dajatev ne bo plačana bodo verjetno sledile sankcije,...pomoje "Ivica z Brača" ni najboljša rešitev.
Moj prijatelj z Krka je prejšni teden dobil položnice za pomorsko dobro zame in za še dva morjeplovca, ki sta ga pooblastila za prejemanje pošte
mirno morje
marez
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: To Jul 20, 2010 21:03
Kraj: novo mesto-vir

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a marez » Po Nov 19, 2018 15:41

Kaj flancate,da pooblaščeni dobiva vaše položnice?Jaz dobivam že par let položnice na domači naslov.Pooblaščenec je naveden samo za rezervo.Ne vem če se kdo spomni kakšno zbrko so hrvatje pred leti imeli v svojem registru.Zato so uvedli pooblščence za tujce.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Po Nov 19, 2018 17:09

Moja dva prijatelja sta lani registrirala plovila pod hr. eden v lučki upravi Pula, drugiv LU Reka in za oba je položnica prišla na hr. naslov. Lahko, da je za stare komintente drugače, za nove je pač tako, kot sem napisal.
Marez, na forumu nimam volje flancat,.....kar napišem prej preverim.....
mirno morje
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Nov 19, 2018 17:27

Roman 1 napisal/-a:Moja dva prijatelja sta lani registrirala plovila pod hr. eden v lučki upravi Pula, drugiv LU Reka in za oba je položnica prišla na hr. naslov. Lahko, da je za stare komintente drugače, za nove je pač tako, kot sem napisal.
Marez, na forumu nimam volje flancat,.....kar napišem prej preverim.....


točno tako, sam imam dva čolna registrirana na hrvaškem, enega LK Jelsa enega LK Mali Lošinj
in za oba dobivam plačilo pomorskega dobra in svetlarine na naslov na hrvaškem k pooblaščencu
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a bojan11 » Po Nov 19, 2018 18:52

Tako je, posto dobiva pooblascenec. Dokler ni blo potrebe po pooblascencu, pa je prihajala posta lastniku. Se pa tukaj pojavi problem, ce pooblascenec ni resen in o prispeli posti ne obvesti lastnika. Namrec prejsnji teden so mi povedali da je ogromno neplacanih poloznic, sedaj ze prihajajo opomini. V kolikor pa lastnik ne bo placal naj bi HR Porezna uprava zacela dajati plombe na plovila za katere pristojbine niso bile placane.
Panty Dropper
Štabni vodnik
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Okt 30, 2017 13:32

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a Panty Dropper » Po Nov 19, 2018 20:55

Jaz imam tudi HR registracijo na enem čolnu in dobivam položnice na naslov v Slovenijo, pooblaščenec do zdaj še ni prejel nobene moje pošte.
Očitno je odvisno od LU kakšna interna pravila imajo.
Uporabniški avatar
Savo1953
Admiral
Prispevkov: 956
Pridružen: Če Jan 22, 2009 13:32
Kraj: Škofljica - Kvarner (Duga uvala)

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a Savo1953 » To Nov 20, 2018 10:43

Jaz imam barko registrirano na LI Rabac. Vsa pošta gre preko pooblaščenca. Moj pooblaščenec je bil tudi prodajalec plovila.
Ostala sva v kontaktih in stvari tečejo brez problema. ( že dve leti).
Kdor hoče, najde pot, kdor noče, najde izgovor.
AS
Admiral
Prispevkov: 614
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 23:20

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a AS » Sr Nov 21, 2018 18:43

Moj pooblaščenec še ni nikoli dobil nobene pošte. Vse pošiljajo meni domov .
debelalignja
Praporščak
Prispevkov: 30
Pridružen: Pe Jun 19, 2015 12:36

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a debelalignja » Ne Mar 31, 2019 00:20

Pozdravljeni
Imam barko 6.9 m registrirano v SLO. Kaj potrrbujem in kako jo najlazje in najhitreje registrirat na HR? Ksm sr obrnit in katere vse papirje rabim. Privez bo verjetno okrog pule..

Hvala
Lp
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a MareC » Ne Mar 31, 2019 07:06

debelalignja napisal/-a:Pozdravljeni
Imam barko 6.9 m registrirano v SLO. Kaj potrrbujem in kako jo najlazje in najhitreje registrirat na HR? Ksm sr obrnit in katere vse papirje rabim. Privez bo verjetno okrog pule..

Hvala
Lp

gumb "IŠČI" o tem je bilo ogromno napisanega

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti