Pomoc hr.registracija

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

l&l
Kapitan korvete
Prispevkov: 93
Pridružen: Če Jul 10, 2014 12:51

Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a l&l » Po Apr 02, 2018 21:43

Prosim za malo pomoci namrec kako bi lahko 6m fishermana registriral pod Hrvasko zastavo tukaj imam tezavo,ker nikogar nimam na Hr.kateri bi imel stalno prebivalisce in zato me zanima kako bi lahko to resil.Coln imam pa vso sezono v Puli.
Hvala. :oops:
KOMA
Poročnik fregate
Prispevkov: 67
Pridružen: Ne Sep 02, 2012 21:01

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a KOMA » To Apr 03, 2018 13:03

Načeloma ni težav.
V Hr na davčni odpreš OIB (osebni indentifikacijski broj) in greš z njim in vsemi dokumenti od čolna (račun, kupoprodajna, homologacija,..) na luško kapetanijo in registriraš kot vsi ostali. Verjetno bodo zahtevali, da so papirji od čolna prevedeni v hrvaški jezik (ni nujno, včasih gre baje skozi tudi slo).
Ja v vsakem primeru pa boš rabil nekoga na hrvaškem, s katerim se dogovoriš, da prevzema tvojo pošto oz. kam ti lahko kapetanija pošilja položnice, obvestila...(1-2 pošti letno)
Jaz sem tako registriral lani decembra.
Uporabniški avatar
bluesky
Viceadmiral
Prispevkov: 539
Pridružen: To Sep 02, 2008 21:00
Kraj: Ljubljana Šentvid
Kontakt:

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a bluesky » To Apr 03, 2018 14:11

KOMA napisal/-a:Ja v vsakem primeru pa boš rabil nekoga na hrvaškem, s katerim se dogovoriš, da prevzema tvojo pošto oz. kam ti lahko kapetanija pošilja položnice, obvestila...(1-2 pošti letno)


http://www.primanjepismena.hr/
BlueSky
bouton
Admiral
Prispevkov: 873
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a bouton » To Apr 03, 2018 23:01

Jaz sem se zmenil z lokalnim odvetnikom.
l&l
Kapitan korvete
Prispevkov: 93
Pridružen: Če Jul 10, 2014 12:51

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a l&l » Če Apr 05, 2018 10:33

Zgleda bo zopet treba dati naši bogi državi davek in ostalo. :oops:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Apr 05, 2018 12:52

Živ!
Junija mi poteče hr plovno dovoljenje, ki je veljalo 5 let. Kakšen je postopek ponovnega tehničnega? A moram rezervirat termin pregleda barke, a moram barko pripeljat v Pulo na pomol? Barko pa imam v ITA.
Če bo treba, sem mislil stvari urediti med prvomajskimi ali kakšen dan po, ko bom plul tam mimo.
toni8

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a toni8 » Če Apr 05, 2018 13:22

Marchi napisal/-a:Živ!
Junija mi poteče hr plovno dovoljenje, ki je veljalo 5 let. Kakšen je postopek ponovnega tehničnega? A moram rezervirat termin pregleda barke, a moram barko pripeljat v Pulo na pomol?


Odgovor je: ni treba peljat v Pulo, vse lahko urediš v lokalni pekarni v Trstu.

Moderatorji in administratorji imam predlog: taka vprašanja takoj pobrisat.

Kot bi na BMW forumu postavil vprašanje: poteče mi veljavnost tehničnega pregleda. Kakšen je postopek? Ali moram avto peljat pokazat oz. rezervirat termin pri subjektu, ki se s tem ukvarja itd itn. Lepo vas prosim, no...
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Apr 05, 2018 13:28

toni8 napisal/-a:
Marchi napisal/-a:Živ!
Junija mi poteče hr plovno dovoljenje, ki je veljalo 5 let. Kakšen je postopek ponovnega tehničnega? A moram rezervirat termin pregleda barke, a moram barko pripeljat v Pulo na pomol?


Odgovor je: ni treba peljat v Pulo, vse lahko urediš v lokalni pekarni v Trstu.

Moderatorji in administratorji imam predlog: taka vprašanja takoj pobrisat.

Kot bi na BMW forumu postavil vprašanje: poteče mi veljavnost tehničnega pregleda. Kakšen je postopek? Ali moram avto peljat pokazat oz. rezervirat termin pri subjektu, ki se s tem ukvarja itd itn. Lepo vas prosim, no...


mislim, da je prvo potrebno spravit v banovce tončije in morostarje, ker to presega meje dobrega okusa
Daki

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a Daki » Če Apr 05, 2018 14:50

toni8 napisal/-a:
Marchi napisal/-a:Živ!
Junija mi poteče hr plovno dovoljenje, ki je veljalo 5 let. Kakšen je postopek ponovnega tehničnega? A moram rezervirat termin pregleda barke, a moram barko pripeljat v Pulo na pomol?


Odgovor je: ni treba peljat v Pulo, vse lahko urediš v lokalni pekarni v Trstu.


Vprašanje ni bilo trapasto, je bil pa odgovor. Izgleda, da je tvoj edini namen na forumu provociranje in žaljenje ostalih :(
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Apr 05, 2018 15:28

Tonči malo smiri :wink: :roll:
Včasih se je dalo kombinirat s pregledom v SLO in potem registracijo nekje v HR, da ni bilo treba barke vozit k dotičnemu keptnu ampak si mu pokazal papir o tehnični ustreznosti plovila. Kakorkoli, upam da sem ti polepšal dan :shock: in verjamem, da ne boš namesto mene urejal stvari. Samo, če nimaš kaj pametnega za povedat potem pssst :evil:
Uporabniški avatar
WSurfer
Kapitan
Prispevkov: 163
Pridružen: Sr Jul 29, 2015 22:51
Kraj: Domžale - Novigrad

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a WSurfer » Če Apr 05, 2018 15:30

Daki napisal/-a:
Vprašanje ni bilo trapasto, je bil pa odgovor. Izgleda, da je tvoj edini namen na forumu provociranje in žaljenje ostalih :(

Točno tako! Vprašanje bilo korektno postavljeno, veliko morjeplovcev se letno najde v enaki situaciji in informacija korektnega odgovora bi koristila vsem.

(Admin, ko poš brisal smetenje po tej temi izbriši tudi ta post, ker se ne navezuje na temo)
toni8

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a toni8 » Če Apr 05, 2018 15:44

Prosim vas lepo... Nekdo, ki se je prebil skozi postopek registracije barke na HR zastavo, "parkirano" pa ima nato v ITA, menda ja ne bo postavljal takega vprašanja.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Apr 05, 2018 19:18

Pregled lahko opraviš kjekoli. Nato pošlješ v Pulo, kjer ti podaljšajo za pet let.

Toni-8 : Vprašaj mirante, če se na pregled barke pripelje čez ocean in se po končanem birokratskem protokolu lepo vrne na Karibe. :roll:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a val » Če Apr 05, 2018 20:47

toni8 napisal/-a:
Marchi napisal/-a:Živ!
Junija mi poteče hr plovno dovoljenje, ki je veljalo 5 let. Kakšen je postopek ponovnega tehničnega? A moram rezervirat termin pregleda barke, a moram barko pripeljat v Pulo na pomol?


Odgovor je: ni treba peljat v Pulo, vse lahko urediš v lokalni pekarni v Trstu.

Moderatorji in administratorji imam predlog: taka vprašanja takoj pobrisat.

Kot bi na BMW forumu postavil vprašanje: poteče mi veljavnost tehničnega pregleda. Kakšen je postopek? Ali moram avto peljat pokazat oz. rezervirat termin pri subjektu, ki se s tem ukvarja itd itn. Lepo vas prosim, no...




Tudi v pekarni v Trstu če želiš.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Pomoc hr.registracija

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Apr 05, 2018 22:52

val napisal/-a:
toni8 napisal/-a:
Marchi napisal/-a:Živ!
Junija mi poteče hr plovno dovoljenje, ki je veljalo 5 let. Kakšen je postopek ponovnega tehničnega? A moram rezervirat termin pregleda barke, a moram barko pripeljat v Pulo na pomol?


Odgovor je: ni treba peljat v Pulo, vse lahko urediš v lokalni pekarni v Trstu.

Moderatorji in administratorji imam predlog: taka vprašanja takoj pobrisat.

Kot bi na BMW forumu postavil vprašanje: poteče mi veljavnost tehničnega pregleda. Kakšen je postopek? Ali moram avto peljat pokazat oz. rezervirat termin pri subjektu, ki se s tem ukvarja itd itn. Lepo vas prosim, no...




Tudi v pekarni v Trstu če želiš.

Seveda, toni8 vse registrira v pekarni v trstu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov