Pas za plavalce

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Pas za plavalce

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Po Jun 18, 2018 14:17

Lep pozdrav

Spet so na morju rumene in oranžne boje ki ločujejo 150 m pas za plavalce in kjer mi z čolni ne smemo. Ma dobro že tako se včasih nimaš kam dat z našimi malimi prdulami zdej še to. Kajti plovba in sidranje je prepovedano kaj ni to če greš počasi in pravokotno na obalo in da paziš na plavalce dovolj, problem je ko imam familjo na čolnu eni bi radi pa še malo na obalo pa lulat ne v morje ,.. pa nevem kaj. Popizdiš te kar prime da bi luknjo nardil in ga tam pustu. ima kdo izkušnje so narejeni koridorji kjer se lahko pride na obalo in pol greš tam z čolnom in itak se najde kdo od plavalcev in začne brundat.
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Pas za plavalce

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Po Jun 18, 2018 23:43

zakon pravi da z barko se moras drzat dalec od urejene plaze kamor je za plavalce dovoljeno plavati (in je plaza oznacena s ustrezno zastavico za kopanje) razen ce to ni rezervat ali zasciteno okolje).

Postavili so boje v predelih kamor so plaze divje, torej ni urejeno za kopalce, plavalce. Ni ustrezne zastavice, itd zato so v prekrsku. Zato ce te dobijo na takem obmocju, Tudi ce je boja te ne morejo kaznovat.
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Pas za plavalce

OdgovorNapisal/-a Lure » To Jun 19, 2018 17:26

Ne vem, če bi se jaz zanašal na to da te ne bodo oglobili. Ta vikend sem videl da je Kapitanija na Belih skalah samo opozarjala, da se pomaknejo ven iz območja novo postavljenih boj, ki označujejo divjo plažo.

Nekaj več pa v tem članku v Delo in lanski objavi od Uprave za pomorstvo
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Pas za plavalce

OdgovorNapisal/-a moro12345 » To Jun 19, 2018 18:53

Kako lahko je divja plaza zasciteno obmocje z bojami to mi ne gre dol....ponavadi ko si na divji je tabla: kopanje na lastno odgovornost. Zakaj z barko pol mi je prepovedano na divjo a tisti ki pride pes pa dovoljeno?
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Pas za plavalce

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » To Jun 19, 2018 21:09

V članku Dela govorijo o tragičnih nesrečah v preteklosti. Pozabijo pa omeniti, da je plavalko pred Ankaranom povozil policijski gumenjak, ki ga je vozil policist, in to bližje kot 100 metrov od obale, pa do smrti... toliko o tragičnih nesrečah.

težko si predstavljam, da bi plavalca poškodovalo plovilo, npr. jadrnica, ki se z 2 vozloma sidra.

Za glisiranje in razne skuterje na vodi ob obali pa brez milosti, tu se strinjam. Ampak to res nima veze s sidranjem.


Kje se bomo sploh še lahko sidrali ali vezali na slovenskem morju. Naj dajo koncesijo nekomu ob belih skalah, debelem rtiču, v mesečevem zalivu pa še kje. Naj nekdo postavi boje, pa bo varna pozejdonija, plavalci (noben ne bo glisiral med bojami) in mi bomo lahko nekje preživeli ta ubogi vikend na morju... da malo pozabimo na to, koliko davkov smo spet plačali v zadnjem mesecu.
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Pas za plavalce

OdgovorNapisal/-a moro12345 » To Jun 19, 2018 22:33

Kje si prebral da je policist v ankaranu to naredil?
Uporabniški avatar
j.k.
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 135
Pridružen: Če Nov 01, 2012 09:27

Re: Pas za plavalce

OdgovorNapisal/-a j.k. » Sr Jun 20, 2018 08:50

morosito napisal/-a:Kje si prebral da je policist v ankaranu to naredil?

https://www.dnevnik.si/70886
Očitno vojak. . .

Mene zmoti, ko smo sidrani v kakšnem zalivu, in vsake toliko kdo pribrzi mimo in vijuga med sidranimi plovili. Otroci pa v vodi. Enkrat se mi je eden z gumico (kar konkretno), peljal tik ob boku barke (nevem,
če je bilo dva metra). Šestletni mulec pa v vodi okoli barke nabiral kroge. . . Me je kar stisnilo, ker nisem točno vedel kje je. K sreči je ravno počival za krmo. :|

Vsako opozarjanje, da so na obmocju plavalci je dobrodošlo. Če pa zaradi tega v zaliv/do obale ne smeš pripluti.... Pa tudi ni ravno "fer"
:?
Konec koncev, morje, vendarle, odkrije vsako napako!
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Pas za plavalce

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Sr Jun 20, 2018 20:45

Evo vceraj zvecer je kolega po nesreci pregazil eno rumeno bojo in zvil alu propeler...podal je danes zavarovalnici pravi agent da bo dobil kar “posteno izplacilo”..ocitno vsem motijo te boje
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Pas za plavalce

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » Sr Jun 20, 2018 20:56

morosito napisal/-a:Kje si prebral da je policist v ankaranu to naredil?



Mea culpa, v spominu sem imel, da je bil policist. Očitno je bil pripadnik SV.

Nesrečna okoliščina... ampak naj se država ne sklicuje na potrebo po postavljanju boj zaradi nesreč, ki jih povzročijo zaposleni v državnih organih.
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Pas za plavalce

OdgovorNapisal/-a moro12345 » So Jul 28, 2018 10:35

Ste vsi slisali za 65 letno zensko ki je umrla v ankaranu?
Ta plavalni pas....postavili so boje 350m od obale kamor so tokovi pri tako mocni, da te kar peljejo in ne mores nazaj na obalo. Tako je ta zenska plavala na odprtem morju in baje da ni imela moci in je iskala pomoc in kricala od panike in baje da so bila plovila samo niso mogli takoj na pomoc ker so pred tem bili skoraj kaznovani od kapetanije ker so bili sidrani v plavalni pas.


Ponoci pa sem vidu kako svinjsko in na skrito so ti colni (policaji) premikali nazaj boje zdaj so po novem 50m od obale.

Kaksna je to glava slovenska ki je dolocil pozicijo teh boj in povzrocil spet smrt.
Da spolnemo se enkrat:
Prvi incident ga je povzrocil policaj ki je z gumonom povozil in ubil zensko 50m od obale.
Drugi incident 2018 ki je plavalni pas 350m od obale ubil zensko ki se ni mogla vrniti zaradi mocnih tokovov v morju.

Kdo bo odgovarjal zdaj za smrt? Naj mi kdo razlozi kdo je izumil in studiral postavitev boj in oznacevanja plavalnega pasa? Bodo mnozicno odgovarjali za smrt?
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3220
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Pas za plavalce

OdgovorNapisal/-a Grega295 » So Jul 28, 2018 11:36

Kaj pa lastna zdrava pamet in zavedanje, da je 350 m pač daleč?
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Pas za plavalce

OdgovorNapisal/-a jozko » So Jul 28, 2018 11:49

Grega295 napisal/-a:Kaj pa lastna zdrava pamet in zavedanje, da je 350 m pač daleč?

Na žalost je najlažje okrivit nekoga drugega :idea:

Grega295, se popolnoma strinjam s teboj :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
jure1
Kapitan
Prispevkov: 203
Pridružen: Če Okt 07, 2010 13:43

Re: Pas za plavalce

OdgovorNapisal/-a jure1 » So Jul 28, 2018 12:53

Ja isti primer recimo Sukošan, sam sem šel do začetka boj na obali, lepo tam vrgu sidro in privezal na kocko, ki drži vrv od boj od obale naprej in smo šli pač peš 50 metrov do bifeta. Je pa res da sem se zmočil do kolen :D
Vmes sem vprašal, če je tam kaj napoti, pa so rekli, da je ok.
lp
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Pas za plavalce

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Ne Jul 29, 2018 13:33

Na promet za obalo na fb so ujeli kapetanijo ki je glisirala 100m od obale od izole do kopra in ogrozala plavalce na pas za plavalce

https://www.facebook.com/groups/prometz ... 075653484/
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

Re: Pas za plavalce

OdgovorNapisal/-a cibro » Po Avg 06, 2018 10:19

Itak je že cenzura.
Se furam po ac od dalmacije tempomat na 145 prigura ko metak za mano ford policija se ves usran umaknem da bo kazen on odšopa dalje 160+ nič lučk itd sem naštimal nazaj na 145.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov