Na dopust iz IT v HR

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

Na dopust iz IT v HR

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Po Jun 25, 2018 21:38

Po novem imam barko na vezu v IT, pa se odpravljam na dopust spet na Hrvaško stran… in imam par vprašanj o »pravilnem« prestopu meje;
V It se seveda nikjer ne prijavljamo, niti odjavljamo ob prihodu/odhodu, a zadnjič sem na sprehodu na ograji marine zasledil priporočilo, ki sem ga razumel samo na pol (vse samo v italijanščini) – češ naj se jadralci, ki odhajajo proti hrvaški obali raje odjavijo…

Zdaj pa razmišljam kako bo najbolj prav, ker med Slo in IT se nič ne prijavljam (saj Schengen velja, kajne?), plujem pa mimo Pirana… a bi bilo najbolje da se ustavim v Piranu in naredim odjavo, preden se potem prijavim nekje v Novigradu ali Poreču?
Blizu marine v IT ni nobene uradne institucije, kjer bi se lahko odjavil in bi moral okrog iskat z avtom – do česar mi pa res ni.

Ali enostavno – tako kot včasih – samo priplujem na hrvaško in se prijavim?
Kakšne misli ali izkušnje?
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Na dopust iz IT v HR

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Jun 25, 2018 21:55

Rok-11 napisal/-a:Po novem imam barko na vezu v IT, pa se odpravljam na dopust spet na Hrvaško stran… in imam par vprašanj o »pravilnem« prestopu meje;
V It se seveda nikjer ne prijavljamo, niti odjavljamo ob prihodu/odhodu, a zadnjič sem na sprehodu na ograji marine zasledil priporočilo, ki sem ga razumel samo na pol (vse samo v italijanščini) – češ naj se jadralci, ki odhajajo proti hrvaški obali raje odjavijo…

Zdaj pa razmišljam kako bo najbolj prav, ker med Slo in IT se nič ne prijavljam (saj Schengen velja, kajne?), plujem pa mimo Pirana… a bi bilo najbolje da se ustavim v Piranu in naredim odjavo, preden se potem prijavim nekje v Novigradu ali Poreču?
Blizu marine v IT ni nobene uradne institucije, kjer bi se lahko odjavil in bi moral okrog iskat z avtom – do česar mi pa res ni.

Ali enostavno – tako kot včasih – samo priplujem na hrvaško in se prijavim?
Kakšne misli ali izkušnje?

Tisto kar si zasledil, da naj se v it. odjavijo velja za it. zastave. Praviloma naj bi se z slo. zastavo odjavil v piranu in prijavil v hr. jaz že več let plujem iz it. v hr. in se samo v umagu prijavim, ko me vprašajo od kje sem krenil pač rečem iz pirana in to je to, če pa se želiš odjavit v it. te bodo na kapitaniji samo debelo gledali, od kje je pa ta padel :roll: :lol:
Kot si napisal:Ali enostavno – tako kot včasih – samo priplujem na hrvaško in se prijavim.
Uporabniški avatar
borh
Viceadmiral
Prispevkov: 398
Pridružen: Ne Dec 27, 2009 14:06
Kraj: PO

Re: Na dopust iz IT v HR

OdgovorNapisal/-a borh » To Jun 26, 2018 01:31

Alesjo kako pa ravnaš ob povratku?
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Na dopust iz IT v HR

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Jun 26, 2018 08:43

borh napisal/-a:Alesjo kako pa ravnaš ob povratku?

Plujem direktno na privez v it in nobenmu nič ne rečem :wink: :)
Uporabniški avatar
borh
Viceadmiral
Prispevkov: 398
Pridružen: Ne Dec 27, 2009 14:06
Kraj: PO

Re: Na dopust iz IT v HR

OdgovorNapisal/-a borh » To Jun 26, 2018 11:53

Čudno,da te ob naslednji prijavi noben ne vpraša kdaj si se odjavil.Kaj nimajo nič v rač.sistemu?
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Na dopust iz IT v HR

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jun 26, 2018 11:58

borh napisal/-a:Čudno,da te ob naslednji prijavi noben ne vpraša kdaj si se odjavil.Kaj nimajo nič v rač.sistemu?

Prav je, da se odjaviš. Praktično pa ni, vsaj za jadralce ne, ker če dobro piha ali pa če bežiš pred nevihto na odprto morje ... 8)
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Na dopust iz IT v HR

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Jun 26, 2018 12:22

borh napisal/-a:Čudno,da te ob naslednji prijavi noben ne vpraša kdaj si se odjavil.Kaj nimajo nič v rač.sistemu?

Nikoli nihče nič ne reče, za njih je najpomembneje, da jim kunjke prineseš :wink: :lol: :lol: če pa bo kdo kdaj kaj vprašal sem bil na odprtem in bežal pred nevihto in se nisem mogel odjavit 8)
blisk
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 142
Pridružen: Sr Jan 21, 2015 15:56

Re: Na dopust iz IT v HR

OdgovorNapisal/-a blisk » To Jun 26, 2018 12:51

Alesio ni glih tako.
Pri izstopu iz šengena se je treba tudi v Italiji odjavit. V kolikor pluješ italija - hrvaška se moraš odjavit v Trstu na kapetaniji. Če pluješ prvo v Slovenijo se ni treba, bi pa moral narediti odjavo v Piranu. Tako je po zakonu odkar so migranti in izvajajo tudi italijani kontrolo meje.
Je pa dekret objavljen na strani kapetanije trst. Kdo to prakticira je pa druga stvar :D
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Na dopust iz IT v HR

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Jun 26, 2018 13:17

blisk napisal/-a:Alesio ni glih tako.
Pri izstopu iz šengena se je treba tudi v Italiji odjavit. V kolikor pluješ italija - hrvaška se moraš odjavit v Trstu na kapetaniji. Če pluješ prvo v Slovenijo se ni treba, bi pa moral narediti odjavo v Piranu. Tako je po zakonu odkar so migranti in izvajajo tudi italijani kontrolo meje.
Je pa dekret objavljen na strani kapetanije trst. Kdo to prakticira je pa druga stvar :D

To vse vem, delam pa drugače in tudi v umagu že več let samo vprašajo, odakle ste došli, jaz rečem, iz pirana, in nikoli me niso vprašali ali sem se sploh v piranu odjavil. Kot sem že povedal, važno je da kunjke prineseš :wink: :)
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Na dopust iz IT v HR

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jun 26, 2018 15:28

Pred 14 dnevi sem zvečer štartal iz Italije (Devin) in zjutraj pristal na carinskem pomolu v Puli. "Odakle ste došli?", "Iz Italije". "OK". Izpolniš vstopno crew listo, ki ti jo da mejni policaj, jo odneseš na kapetanijo, ki poštemplja in vzame svoj izvod, potem odneseš nazaj policaju njegov izvod, eden pa ostane tebi. Naslednji dan sem šel nazaj v Italijo in se odjavil v Novigradu. Hotela je poštempljati kar vstopno crew listo pa je vseeno rekla, da me prosi, da izpolnim izstopno crew listo. Poštemplja, vzame kopijo, neseš policaju in adijo. To je to. V Italiji imej prižgano VHF postajo na 16 kanalu, če bi kdo kaj želel preveriti. Taka je bila praksa do sedaj. Če se bo kaj spremenilo, bo to množični pojav, ki ga ne bo možno spregledati, do takrat pa veter v laseh 8)
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Na dopust iz IT v HR

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Jun 26, 2018 18:23

Marchi napisal/-a:Pred 14 dnevi sem zvečer štartal iz Italije (Devin) in zjutraj pristal na carinskem pomolu v Puli. "Odakle ste došli?", "Iz Italije". "OK". Izpolniš vstopno crew listo, ki ti jo da mejni policaj, jo odneseš na kapetanijo, ki poštemplja in vzame svoj izvod, potem odneseš nazaj policaju njegov izvod, eden pa ostane tebi. Naslednji dan sem šel nazaj v Italijo in se odjavil v Novigradu. Hotela je poštempljati kar vstopno crew listo pa je vseeno rekla, da me prosi, da izpolnim izstopno crew listo. Poštemplja, vzame kopijo, neseš policaju in adijo. To je to. V Italiji imej prižgano VHF postajo na 16 kanalu, če bi kdo kaj želel preveriti. Taka je bila praksa do sedaj. Če se bo kaj spremenilo, bo to množični pojav, ki ga ne bo možno spregledati, do takrat pa veter v laseh 8)

:D simpl ko pasulj 8) :D
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

Re: Na dopust iz IT v HR

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Sr Jun 27, 2018 00:29

Ok, hvala!

Zaenkrat torej (še) brez kompliciranja.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov