Nakup plovila iz Italije

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Zevs
Praporščak
Prispevkov: 30
Pridružen: To Avg 14, 2018 20:55

Nakup plovila iz Italije

OdgovorNapisal/-a Zevs » Ne Avg 26, 2018 18:12

Pozdravljeni prosiv bi za pomoc pri nakupu rabljenega plovila iz Italije
Gre za gliser Trimarchi 62s ali Salmeri Caylipso 21 isti proizvajalec z drugim imenom podjetje izdeluje gliser v Siciliji tam kjer ga je Italjanski lastnik iz okolice Benetk kupil brez racuna,zaterjuje mi da oni ne rabijo racuna za gliser ima pa certifikat od covna ,racun in certifikat od motorja in prikolice
Zakon v Italiji ce sem ga prav razumel dopusca voznjo z colnom brez registracije do 10m vpise se pri njih v register in to je to
Zanima me ce je imel gdo podobno izkusnjo z nakupom ali uvozom v Slo ter seveda registracijo takega colna v Slo ter placilo Dmvja ali kaj podobnega
Prosiv bi za kakrsne koli informacije pred nakupom le tega on mi zaterjuje da je dosti neka pogodba sklenjena v Italiji za fizicne osebe in izbris tega covna iz njihovega registra ter vpis v nasega v Slo, hvala.
Zevs
Praporščak
Prispevkov: 30
Pridružen: To Avg 14, 2018 20:55

Re: Nakup plovila iz Italije

OdgovorNapisal/-a Zevs » Ne Avg 26, 2018 18:38

Zevs napisal/-a:Pozdravljeni prosiv bi za pomoc pri nakupu rabljenega plovila iz Italije
Gre za gliser Trimarchi 62s ali Salmeri Caylipso 21 isti proizvajalec z drugim imenom podjetje izdeluje gliser v Siciliji tam kjer ga je Italjanski lastnik iz okolice Benetk kupil brez racuna,zaterjuje mi da oni ne rabijo racuna za gliser ima pa certifikat od covna ,racun in certifikat od motorja in prikolice
Zakon v Italiji ce sem ga prav razumel dopusca voznjo z colnom brez registracije do 10m vpise se pri njih v register in to je to
Zanima me ce je imel gdo podobno izkusnjo z nakupom ali uvozom v Slo ter seveda registracijo takega colna v Slo ter placilo Dmvja ali kaj podobnega
Prosiv bi za kakrsne koli informacije pred nakupom le tega on mi zaterjuje da je dosti neka pogodba sklenjena v Italiji za fizicne osebe in izbris tega covna iz njihovega registra ter vpis v nasega v Slo, hvala.
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

Re: Nakup plovila iz Italije

OdgovorNapisal/-a goahead » Ne Avg 26, 2018 19:11

Ce ima CE certifikat (spricevalo), ima libreto dell motore ima vse kar potrebujes. Izbris iz ITA registra ni mogoc, ker ga za mala plovila nimajo. Naredis na obcini prepis(atto d' nottarieta), izroci ti libretto in to je vse. Za prikoico pa moras narediti odjavo na ACI club.
Zevs
Praporščak
Prispevkov: 30
Pridružen: To Avg 14, 2018 20:55

Re: Nakup plovila iz Italije

OdgovorNapisal/-a Zevs » Ne Avg 26, 2018 19:30

Ok kam pa grem poj z temi papirji pri nas,ker prepis ce sem prov razumel se nardi v Italiji ali je tudi mogoca varjanta da prepis nardim pri nas v Slo
dizel
Poročnik korvete
Prispevkov: 55
Pridružen: To Avg 29, 2017 07:04

Re: Nakup plovila iz Italije

OdgovorNapisal/-a dizel » Ne Avg 26, 2018 20:06

Za registracijo se pri nas naročiš na kapetaniji(KP,IZ,PI).Potrebuješ ovirjeno kupoprodajno pogodbo(oviriš pri njih na občini),CE certifikat čolna in libreto od motorja.Predlagam ,da ti prodajalec vse papirje poslika in pošlje in ti jih pošlješ na Kopersko kapetanijo g.Banu. Povedal ti bo ,če je vse v redu in pole si brez skrbi.Tako sem napravil lani ko sem uvažal gumenjak.
Zevs
Praporščak
Prispevkov: 30
Pridružen: To Avg 14, 2018 20:55

Re: Nakup plovila iz Italije

OdgovorNapisal/-a Zevs » Ne Avg 26, 2018 20:16

Ja to bi blo super,sej nekaj dokomentov sem ze sam poslikav nekaj mi jih bo poslal, kaj pa je libreta od motorja.Vem pa da nima racuna od gliserja najberz ga je kupil brez ddv je pa prakticno vse novo staro par mesecev ,a bi lahko dobiv od g.Bana kontakt hvala.lp
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 263
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: Nakup plovila iz Italije

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » Ne Avg 26, 2018 21:01

Zevs napisal/-a:Ja to bi blo super,sej nekaj dokomentov sem ze sam poslikav nekaj mi jih bo poslal, kaj pa je libreta od motorja.Vem pa da nima racuna od gliserja najberz ga je kupil brez ddv je pa prakticno vse novo staro par mesecev ,a bi lahko dobiv od g.Bana kontakt hvala.lp


'Libretto del motore' je po novem 'Dichiarazione del Potenza'. Običajno ga dobiš v obliki modrega A4 lista s karateristikami motorja, letnico, serijsko številko, itd....

Izgleda približno takole: https://www.gommonauti.it/imm/31472/1399282337.jpg

Mi smo pred nekaj mesci potrebovali tudi zadnjo polico zavarovanja za plovilo, ki 'nadomešča' vpisni list za natante plovila in tako potrjuje lastništvo plovila neke osebe. Več o temu ti bo lahko jutri povedal g. Ban. Po telefonu ne na stopaj kot glavni heroj, ker ti bo gospod takoj dal vedeti kdo je šef in kdo koga rabi za info-kar je tudi edino pravilno.

Tel. št. kabineta za vpis čolnov v Kopru: 05 6632 105
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

Re: Nakup plovila iz Italije

OdgovorNapisal/-a goahead » Ne Avg 26, 2018 21:03

dizel napisal/-a:Predlagam ,da ti prodajalec vse papirje poslika in pošlje in ti jih pošlješ na Kopersko kapetanijo g.Banu. Povedal ti bo ,če je vse v redu in pole si brez skrbi.Tako sem napravil lani ko sem uvažal gumenjak.

Lajkam,... Tudi sam sem tako naredil, da te kasneje ne boli glava.
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

Re: Nakup plovila iz Italije

OdgovorNapisal/-a goahead » Ne Avg 26, 2018 21:07

Napisi mu zelo vljuden mail z vso dokumentacujo v priponkah in ga povprasaj ce je vse ok za registracijo. Nekaj v tem stilu: Spostovani g. Ban, vljudno vas naprosam.......... :)
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5111
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Nakup plovila iz Italije

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Avg 26, 2018 21:18

Izkušnje v slovenski kapetaniji pri uvozu plovila iz Italije...
Barka je sedaj registrirana v Belgiji in prav nobene potrebe ni, da bi jo prestavil na Slovensko "zbirokratizirano" zastavo.
Zevs
Praporščak
Prispevkov: 30
Pridružen: To Avg 14, 2018 20:55

Re: Nakup plovila iz Italije

OdgovorNapisal/-a Zevs » Ne Avg 26, 2018 21:32

Ok libretto del motore imam ze slikano bom ko dobim se od covna ce certifikat poslov g.Banu pa upam da gre skozi hvala vam za vse informacije,bi vas pa se vprasal kam bi blo dobro pelat motor na servis...
In kako se kej obnesejo te motorji so dejansko res tako dobri kot jih promovirajo motor je sledeci Evinrude G2 150km HO na Salmeri Caliptosu 21 motilo me je to da se na testni vozni ni zavertel vec kot 5000rpm v papirjih pise da 5750rpm mogoce propelar ? Coven ima cca 700kg gor sva bila dva poraba pri 20n/m je bila 16l/h kar je najberz kar sprejemljivo za te konje na ful gas 40n/m pri 5000rpm 45l/h ceprov mislem da bi za te konje in tezo mogel iti coven kar nekaj hitreje mogoce je glih fora v teh zadnjih 1000rpm ,ki bi jih lahko se dosegel pa jih ni hvala za odgovor
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Nakup plovila iz Italije

OdgovorNapisal/-a MareC » Ne Avg 26, 2018 22:51

Zevs napisal/-a:Ok libretto del motore imam ze slikano bom ko dobim se od covna ce certifikat poslov g.Banu pa upam da gre skozi hvala vam za vse informacije,bi vas pa se vprasal kam bi blo dobro pelat motor na servis...
In kako se kej obnesejo te motorji so dejansko res tako dobri kot jih promovirajo motor je sledeci Evinrude G2 150km HO na Salmeri Caliptosu 21 motilo me je to da se na testni vozni ni zavertel vec kot 5000rpm v papirjih pise da 5750rpm mogoce propelar ? Coven ima cca 700kg gor sva bila dva poraba pri 20n/m je bila 16l/h kar je najberz kar sprejemljivo za te konje na ful gas 40n/m pri 5000rpm 45l/h ceprov mislem da bi za te konje in tezo mogel iti coven kar nekaj hitreje mogoce je glih fora v teh zadnjih 1000rpm ,ki bi jih lahko se dosegel pa jih ni hvala za odgovor


predno pišeš na kapetanijo, ti priporačam, da pišeš slovensko, ker to, kar si napisal je za čisto ena v osnovni šoli :twisted:
predvidevam, da si jo končal uspešno, ker jo mora vsak :roll: :roll:
dizel
Poročnik korvete
Prispevkov: 55
Pridružen: To Avg 29, 2017 07:04

Re: Nakup plovila iz Italije

OdgovorNapisal/-a dizel » Po Avg 27, 2018 07:52

Kopija zadnjega zavarovanja potrjuje lastništvo. Gor so podatki od lastnika in motorja.Vse kar spada v kategorijo (natante) v Italiji ne potrebuje vpisnega lista ali karkoli podobnega.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Nakup plovila iz Italije

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » To Avg 28, 2018 20:28

Se bom mal vrino. Kaksen je postopek za pridobitev CE certifikata? Ima kdo izkusnje? Originala ni.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5111
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Nakup plovila iz Italije

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Avg 28, 2018 21:11

Marcel_Mastnak napisal/-a:Se bom mal vrino. Kaksen je postopek za pridobitev CE certifikata? Ima kdo izkusnje? Originala ni.

Identičen kot če bi nameraval postavit tovarno in izdelat tisoč takih plovil! :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov