zavarovanje - prosim

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator, moderator2, pajer1

Majestral

zavarovanje - prosim

OdgovorNapisal/-a Majestral » Ne Jul 28, 2019 18:34

Sem nov član. Imam vprašanje. Sem prebrskal že ta forum, ki moram rečt, da je zelo super. Hvala za pomoč. Nisem pa našel jasnih odgovorov.
Imam jet ski-ja letnik 2018. Registriran v Sloveniji. Sedaj sem ga imel zavarovanega pri Adriatiku ( nikoli več! - so pa žal edini, ki zavarujejo kasko jet skije ). Ga lahko zavarujem na Hrvaškem? Imam kolege in sorodnike doli in kolikor sem bral je dosti ceneje. Tu sem plačala obvezno in kasko skoraj 800€. Za to, da je v morju 15 dni na leto. Hvala.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: zavarovanje - prosim

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Ne Jul 28, 2019 19:49

.

Prvo bo držalo, kot že mnogokrat, kolikor denarja toliko muzike.

Verjetno okoli zavarovanja tvoje branje ni bilo dovolj pozorno.
Osnovno, ali po domače, obvezno zavarovanje v Sloveniji, je permanentno za pet let in ga ne moreš prekiniti pred tem rokom. Lahko, če prodaš, izpišeš iz vpisnika, itd., sicer pa vsako leto plačaš premijo. Beri drobni tisk na polici.
Slovenske zavarovalnice pri obveznem zavarovanju krijejo škodo na osebah in stvareh do določene vsote. Začne se tam pri miljonu EUR in naprej. Višina premije za kasko je pa odvisna od odbitne franšize, kje se plovilo veže, itd.
Hrvaške zavarovalnice pa v osnovno zavarovanje, ki je res občutno cenejše od slovenskega, ne izplačujejo škode povzročene na materjalu, ampak samo na osebah. Pa ni pri vseh enako, eni imajo korektno zavarovano pri HR zavarovalnicah.
Bo potrebno še enkrat pozorno prebrat , kar je napisanega.

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Majestral

OdgovorNapisal/-a Majestral » Ne Jul 28, 2019 21:56

Pajer1 hvala za odgovor. Res sem samo verjetno površno preletel. Sem pa se zadnjič pogovarjal z kolegom mojega kolega, ki je "nekaj več" na zavarovalnici ( ne vem točno kateri - mislim pa, da je na Adriaticu ) in je rekel, da ni več permanentnega zavarovanja, če ga ne želiš. Midva z ženo sva lani striktno zahtevala zavarovanje za 1 leto. Res pa je, da je ta najin agent vreden enega piškavega oreha. Sedaj sva dobila položnico za ponovno zavarovanje in je ta kolega rekel, naj jim pošljeva mail oz. dopis, s katerim preklicujeva zavarovanje. Če že, potem ga bova imela samo osnovno zavarovanega.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral

OdgovorNapisal/-a jozko » Ne Jul 28, 2019 22:06

pajer1 napisal/-a:Osnovno, ali po domače, obvezno zavarovanje v Sloveniji, je permanentno za pet let in ga ne moreš prekiniti pred tem rokom. Lahko, če prodaš, izpišeš iz vpisnika, itd., sicer pa vsako leto plačaš premijo.

Tole ne drži :!:
Navajaš podatke, ki so veljali v preteklosti, od lanskega leta pa ne več :roll:

Zavarovalno polico zavarovanja odgovornosti pri SLO zavarovalnici sedaj skleneš letno, ko plovila ne uporabljaš, jo enestavno prekineš, saj zavarovanje, po novi zakonodaji, potrebuješ le v času plovbe :idea:
Nekatere zavarovalnice pogojujejo kasko zavarovanje plovila s predhodno ureditvijo zavarovanja odgovornosti :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Kuhan_Vinček
Kapitan korvete

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » So Avg 03, 2019 13:19

Pozdrav!

Upam, da avtorja teme ne moti, če se pozanimam kar tukaj...

Namreč, katero zavarovalnico v SLO priporočate kot najcenejšo za najbolj osnovno varianto obveznega zavarovanja?

Zavaroval bi pa gumenjak dolžine 2,97 m, kupljen v 2019, z motorjem 9.9 KM.
stangarbojan
Višji štabni praporščak

OdgovorNapisal/-a stangarbojan » Ne Avg 04, 2019 14:30

Živjo,Grawe(CRO),preverjeno.Če dopustuješ na HR pa ga tam tudi registriraj,ne bo ti žal.Pozanimaj se,za najmanj dobiš
največ.Pa srečno.
Coastliner
Darh
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a Darh » Ne Avg 04, 2019 15:17

stangarbojan napisal/-a:Živjo,Grawe(CRO),preverjeno.Če dopustuješ na HR pa ga tam tudi registriraj,ne bo ti žal.Pozanimaj se,za najmanj dobiš
največ.Pa srečno.

Res je, ker si napisal Slovensko se niti nisem javljal, drugace pa ja Grawe Hrvaska. Bistveno najceneje za najvec.... no upam, da ne bo treba kdaj koli karkoli uveljavljat.
Lpd
Kuhan_Vinček
Kapitan korvete

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » To Avg 06, 2019 19:44

Res bi rad Slovensko. :D

Čoln bom namreč vpisal v SLO.

A ima kdo informacijo katera SLO zavarovalnica je najcenejša?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost