Izpisni list - Nemcija

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Izpisni list - Nemcija

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Ne Avg 11, 2019 18:38

A je kdo kupoval plovilo v Nemciji?

Kako hudica izgleda oz kako se rece tam izpisnemu listu? Kateri Nemski urad ima prek register plovil in ali je kdo iskal izpisni list naknadno?

Hrvati hocjo to met da lahko reg. barko. Kupil barko od Belgijca, med temi drzavami se pa nic od tega ne rabi. Zato moram zdaj stvari urejat post festum....
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Izpisni list - Nemcija

OdgovorNapisal/-a franc5e » Po Avg 12, 2019 08:51

Morjeplovca Val - a kontaktiraj za nasvet...
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Izpisni list - Nemcija

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Jan 10, 2020 22:51

Rešeno.

Na 'Deutscher Segler-Verband' sem poslal mejl z dokazili o lastništvu in opisom težave. V kratkem so mi potem poslali potrdilo o izbrisu jadrnice iz registra. Brezplačno.

Brez zapletov pa ni šlo, saj na začetku nisem vedel na koga se obrnit. Imajo, kot sem ugotovil, več registrov in kot kaže, centralnega ni. Najprej sem pisal na neko drugo združenje kjer so ugotovili, da moje barke ni v njem in me napotili na zgoraj omenjenega.

Nemci so torej precej odzivni, enako izkusnjo sem imel s Harbeckom ko sem rabil papirje za spremembo nosilnosti prikolice. Pa še dobro obvladajo Angleško in se da vse normalno menit.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov