Kako pripeljati barko iz Francije?

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

teodor7
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: To Sep 03, 2019 19:06

Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a teodor7 » So Sep 07, 2019 13:25

https://www.boat24.com/en/powerboats/eu ... il/396521/

Tole me mika. Kakšne so opcije spraviti zadevo v Slo?
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Ne Sep 08, 2019 10:56

.

Samo izredni prevoz.

Ali pa po morju.

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Sep 08, 2019 11:36

Po cesti te barke ni možno peljat brez odstranjenega fly bridga !!!
Grand Banks 31 je komaj šel pod najnižjim mostom na AC Lj-Portorož z odstranjenimi prednjimi okni na flyu in z do tal spuščeno prikolico. Bilo je le slabih 5cm rezerve. Problem je gredelj pri teh barkah, ker je kar globok. Barko smo iz Rima - Netuno pripeljali po morju.
Drugače pa odlična barka, ki jo bo definitivno kljub dobremu vzdrževanju in glede na opis zelo bogate opreme, potrebno temeljito obnoviti. Ne bi te rad strašil, vendar računaj na realnih 20-30.000 dodatnih stroškov.
Na tvojem mestu bi šel z ženo na izlet v Francijo. :wink:

Našel sem še ta link... te iste barke na katerem je opisano, da je barka stacionirana v Brandenburgu (to je poleg Berlina) !?
Verjetno je torej možno odstraniti zgornji del ali pa imajo toliko nižji gredelj od Grand Banksa? Preveri kako so jo transportirali in zakaj?
Pazi, da ne boš oglaševalcev klical s svojega telefona in najprej navedi, da si recimo hrvat toliko, da izveš kdo jo v resnici prodaja, kajti barko si lahko med seboj podajajo razni zastopniki-brokerji, da poberejo provizijo. Šele, ko najdeš pravega lastnika se predstavi s pravim imenom, da se boš lahko morda celo še kaj pogajal vsaj za prihranek provizije cca 5-10.000€ !!!
Gartner
Kontraadmiral
Prispevkov: 258
Pridružen: So Sep 07, 2013 17:51

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a Gartner » Ne Sep 08, 2019 13:03

Z DD Yachting 2x nisem prišel do zaključka posla. Se zelo visoko nosijo......
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Ne Sep 08, 2019 15:55

.

teodor7 napisal/-a:https://www.boat24.com/en/powerboats/eurobanker/eurobanker-42-sunbridge/detail/396521/

Tole me mika. Kakšne so opcije spraviti zadevo v Slo?


teodor7, za boljše razumevanje tvojih želja, potreb, bi bilo dobro, da se predstaviš TUKAJ!

Ker kupuješ tako barko, sem prepričan, da si izkušen morjeplovec.

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Sep 08, 2019 15:59

Tudi jaz imam izjemno slabe izkušnje z raznimi yacht brokerji. Vsi po vrsti lažejo, tako da sem sklenil, da v kolikor še kdaj pomagam kolegu ali komurkoli, da se vse snema in vse izrečeno zapiše in podpiše z strani vseh prisotnih in to na VSEH sestankih. Po telefonu pa samo osnovne zadeve dogovoriti kot je ura in datum prihoda ter kje se bo spalo in jedlo. Vse ostalo mora biti pisno!

Pajer. Jaz se dejansko nikoli nisem predstavil v tisti temi Novi člani se predstavijo. :D
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Sep 08, 2019 18:11

3 barke kupil in 2 prodal preko broakerjev. Da se samo se moras pac zavedati tako kot pri nakupu nepremicnine da je % ki ga bo vzel pac tak kot je. Seveda prej poiskusis najti na netu vse oglase barke in "izvohati lastnika" kar pa je mnogokrat nemogoce ker je lastnik velikokrat ravno zato vzel brokerja da ima mir.

Vsekakor poslusati nasvete Nikole in predvsem veliko pisati in podpisovati v smislu stanja delovanja, testov. Zahtevati test olja. (Ce je mozno in ekonomsko) . Testirati VSO ampak vso opremo.Zahtevati od brokerja da vse dela in naj popravi. Ne pristajati na to da bo malo znizal ceno pa pac nekaj ne bo delalo. Tam imajo dostop do delov in opreme...ti jih bos lovil okoli..Narediti testno voznjo ce je le mozno ob ogledu imeti s seboj mehanika za ta motor...itd na ZS vec ce bo zelja.

Velika motorna barka veliki stroski. Kjer koli ze je, sem preprican da vedo kako jo prestaviti po cesti ali vodi drugam. Vprasas in vidis kaj bodo odgovorili vec kot da ti bo predrago ne more biti. Destinacija naj ti bo Trst ( velikokrat najceneje !) Koper,Rijeka...ipd.

Se zadnje: ne sparaj s pregledi in stroski ( strokovnjaki) pred nakupom, so bistveno manjsi kot tisti potem.

PACO
pojdi se z bikom bost!
teodor7
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: To Sep 03, 2019 19:06

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a teodor7 » Po Sep 09, 2019 20:58

Trenutno poizkušam izvleči čimveč informacij od nemškega brokerja. Na prvi mail sem dobil dodatne slike, v drugem mailu, sem vprašal kako se jim zdi ponudba za 45k€, pa sploh ni bilo odgovora. Zdajle sem spet poslal mail, naj mi pojasni postopek nakupa, kdo bo prisoten pri ogledu... Bomo videli, če bo sploh kakšen odgovor.
Če bi vedel v kateri marini je barka (verjetno bi v marini dobil kontakt lastnika?) bi šel dol z avtodomom in dvema frendoma in če speljemo nakup, pelje en avtodom domov, dva pa barko po vodi v Slo...
Aja Pajer, sem se predstavil v temi novi člani....
teodor7
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: To Sep 03, 2019 19:06

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a teodor7 » To Sep 10, 2019 21:14

Od brokerja sem dobil informacijo, da barka ni v Marseillu, ampak v Španiji, v kraju Ampuriabrava. Zanimiv kraj, se splača poguglat. Dobil sem tudi ime in tel. lastnika. Bomo poklicali v kratkem.
Darh
Admiral
Prispevkov: 1165
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a Darh » Sr Sep 11, 2019 05:38

teodor7 napisal/-a:Od brokerja sem dobil informacijo, da barka ni v Marseillu, ampak v Španiji, v kraju Ampuriabrava. Zanimiv kraj, se splača poguglat. Dobil sem tudi ime in tel. lastnika. Bomo poklicali v kratkem.

To se pa res splaca pogooglat, po moje pa se lepse obiskat.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Sep 11, 2019 08:21

teodor7 napisal/-a:Od brokerja sem dobil informacijo, da barka ni v Marseillu, ampak v Španiji, v kraju Ampuriabrava. Zanimiv kraj, se splača poguglat. Dobil sem tudi ime in tel. lastnika. Bomo poklicali v kratkem.

Močno dvomim, da je barka v Empuriabrava tukaj... (Ne Ampuriabrava)
Meni lažne navedbe različnih lokacij barke v oglasih za isto barko, niso prav nič všeč.
teodor7
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: To Sep 03, 2019 19:06

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a teodor7 » Sr Sep 11, 2019 19:11

Zakaj, da ne bi bila tam? Marina je notri in menda ima plačan pavšal 6000€ do julija 2020. Pa menda je barka polna goriva, 1500 litrov.
teodor7
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: To Sep 03, 2019 19:06

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a teodor7 » Ne Sep 15, 2019 16:13

Smo se dogovorili za ceno, čez cca tri tedne grem dol, in če bo vse ok, kot pravi da je, speljem nakup. Možakar pravi, da ima vse dokumente in celo original navodila za uporabo. Bo pa barka zelo verjetno ostala v marini, pavšal ima plačan do junija. Menda je oktobra že lahko problem pluti tam okoli.
Torej, katere vse dokumente moram dobiti od njega poleg kupoprodajne pogodbe? Mora biti pogodba overjena? Lastnik je Nemec.
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a val » Po Sep 16, 2019 13:53

Obvezno overjeno kupoprodajno pogodbo.izbris iz registra kjer je bila do sedaj registrirana.izjavo o skladnosti gradnje,
,Ce certifikat. Racun ,ce ga ima.
Kje bos pa potem registriral?
Kako jo bos pripeljal sem ,ce bo odjavljena.
Ce bos rabil pomoc pri registraciji,pri pregledu plovila na Slo,Hr, zastavo.
Ali kjerkoli bos pac registriral me poklici.ali pa samo za nasvet.
Na zs imas telefonsko.
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a val » Po Sep 16, 2019 15:04

Sem sedaj videl da je 1980 letnik,ne potrebujes certifikatov.
Ce je v EU ze registrirana.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov