Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator, moderator2, pajer1

Uporabniški avatar
franc5e
Admiral

Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a franc5e » So Feb 01, 2020 22:36

Pozdravljeni, da ne smetimo vseh drugih tem, bomo tukaj dodajali novosti iz cestno prometnih predpisov, vleke priklopnikov, vozniških kategorij itd.

Joška in ostale prosim, da mi malce pomagajo, upam, da vam bo zanimivo, si pišemo.... cestni pozdrav.......
.....masaža je zakon.....
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Kraj: Ljubljana

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Feb 02, 2020 07:41

To je najbrž mišljeno kot nadaljevanje iz teme o možnosti dirke s čolni na celinskih vodah tukaj, kjer je pisce nekaj strani prispevkov zaneslo v zgodbo o prikolicah, potrebnih vozniških dovoljenjih, dovoljeni ravni alkohola v krvi in podobnem.

Če bi bil ta del foruma moderiran (marchi tam, kjer je moderator, to naredi večkrat; admin, ki ima pravice tu pa kaže, da trenutno nima časa...), bi tisto temo približno pri tisti povezavi odcepil sem, tako pa utegne priti prav ta povezava (vsaj komu, ki bo bral kdaj kasneje).
Correct me if I am wrong, please.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral

OdgovorNapisal/-a franc5e » Ne Feb 02, 2020 10:48

Tako kot praviš Tomki, lahko odcepimo, sicer pa itak bomo pa še 100 krat ponavljali zaradi vsakega novega člana.... jaz ko pridem do prostega časa, bom vedno kako zanimivost, novost, spremembe prilimal, tak da upam, da bo kar zanimivo.....

Na nek način tudi sam osvežujem znanje, iščem informacije itd. Vsekakor bom najprej zbral vse o priklopnikih, o kategorijah..... napr, kategorijo BE lahko opravljamo vozniški izpit z vozilom, ki ima avtomatski menjalnik, ker imamo že kategorijo B, z ročnim menjalnikom. (seveda to pomeni, da lahko kasneje neomejeno vozimo z ročnim menjalnikom).
Nisem nek tekstopisec, mislim pa da bo šlo....lp :D
Uporabniški avatar
jozko
Admiral

OdgovorNapisal/-a jozko » Ne Feb 02, 2020 11:36

Kjer je volja, je običajno tudi pot :idea:

Lepo franc5e, da imaš to voljo :!:

Nisem pa prepričan, da ima pomen tukaj iti preveč v podrobnosti, saj so nekateri, ki misijo da obvladajo vsa področja, pripravljeni trdit svoje, kljub temu, da jim argumentiraš svojo trditev :roll:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
entrenous71
Višji štabni praporščak

OdgovorNapisal/-a entrenous71 » To Feb 04, 2020 21:56

bom prebil led...

nekam sem založil potrdilo o TP prikolice. ve kdo, kje dobiti duplikat? hvala.
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a Wisdom » To Feb 04, 2020 22:12

entrenous71 napisal/-a:bom prebil led...

Pokliči na tehnične preglede, kjer si zadnjič imel prikolico na tehničnem pregledu in ti bodo povedali kaj in kako.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral

OdgovorNapisal/-a franc5e » To Feb 04, 2020 22:13

entrenous71 napisal/-a:bom prebil led...

Tam, kjer si delal pregled, meni so v arhivu našli dvojnik...., drugače sem pa to potrdilo A4 format pokazal hrvaški policajki na carini, pa je našega policista vprašala, šta je ovo :shock:

S stranjo pa lepo počasi, saj bo, hvala za prebiti led :D
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral

OdgovorNapisal/-a franc5e » To Feb 04, 2020 22:16

Joško, saj vem, sva se namatrala v podobni temi, ampak na koncu je vse ok izpadlo..... saj bo, moram malo natuhtati za začetek, bom verjetno kar malo povzel in strnil priklopnike...., potem pa malo bolj detaljno opišem potek vozniških izpitov... etc
Uporabniški avatar
jozko
Admiral

OdgovorNapisal/-a jozko » To Feb 04, 2020 22:45

Ni izpadlo ravno OK :!:

pajer1 ni mogel preboleti arumentov, drugače kot s provokacijo :roll:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral

OdgovorNapisal/-a franc5e » Sr Feb 05, 2020 08:36

Eh, včasih pač eni malo pretiravajo, česa ne razumejo. To tudi sam težko razumem, da bi jaz pametoval naprimer pri jadrnicah etc, niti oglašam se ne. Malo sem že pameten pri PVC gumenjakih in 2t motorjih, sem nekaj prešraufal že...

Saj to je pajer 1 še nekak smiselno napisal:

Tudi osnovni izpit se je teža povečala na 4.250kg. Kemper 3.500kg plus lahki priklopnik 750kg.

Zdaj pa udri z rekla kazala!

mislil verjetno je, da z B kategorijo lahko voziš kamper do 3500 kg, kateri ima pripet lahki priklopnik in vse skupaj pride na težo 4250 kg :) kar je res.....
Uporabniški avatar
jozko
Admiral

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Feb 05, 2020 09:43

Pa ni nikjer napisano, da mora bit ravno "kemper" ali "kamper" :!:

Z B kategorijo lahko voziš bilo kateri avtomobil NDM do 3.500 kg, ki mu je lako pripet lahki priplopnik (NDM do 750 kg), torej NDM skupine vozil do 4.250 kg :idea:

V koliokor pa je NDM avtomobila manjša od 3.500 kg in NDM priklopnika večja od 750 kg (da torej ni lahki priklopnik), pa je kljub temu, da NDM skupine vozil ne presega 4.250 kg, potreben izpit kategorije B + koda 96 ali izpit kategorije BE :!:
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Sr Feb 05, 2020 09:55

jozko napisal/-a:Pa ni nikjer napisano, da mora bit ravno "kemper" ali "kamper" :!:

Z B kategorijo lahko voziš bilo kateri avtomobil NDM do 3.500 kg, ki mu je lako pripet lahki priplopnik (NDM do 750 kg), torej NDM skupine vozil do 4.250 kg :idea:

To pa ne bo držalo.

V tem primeru gre za skupino vozil.

V primeru, ko največja dovoljena masa skupine vozil presega 3.500 kg vendar ne presega 4.250 kg, pride v poštev Koda 96, ki se jo pridobi s praktičnim usposabljanjem v trajanju najmanj 9 ur.

Vir: https://www.amzs.si/solavoznje/vozniski ... tegorija-b

Tukaj pa je še en dobra stran z razlago kako in kaj v primeru vleke prikolice.

http://www.prikolice.eu/html/ekb-katego ... ten%20uvoz
Uporabniški avatar
jozko
Admiral

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Feb 05, 2020 10:05

Vidiš franc5e, škoda je ves trud :roll:

Nekateri pač mislijo, da samo oni "vse vedo", kljub temu, da navedejo celo povezavo do vira, ki potrjuje moj zapis, še vedno ne verjamejo :idea:
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Sr Feb 05, 2020 10:08

jozko napisal/-a:Vidiš franc5e, škoda je ves trud :roll:

Nekateri pač mislijo, da samo oni "vse vedo" :idea:

Imate prav! 5. odstavek 37.člena Zakona o voznikih vse pove. Če sem koga užalil, se mu iskreno opravičujem.

Zakon o voznikih, 56. člen, 21. alineja
(21) Imetniki vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil kategorij B, C1, C, D1 ali D smejo voziti motorna vozila navedenih kategorij tudi, kadar so jim dodani lahki priklopniki. Imetniki vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil kategorije B smejo voziti motorno vozilo te kategorije tudi, kadar mu je dodano priklopno vozilo, ki ni lahki priklopnik, če največja dovoljena masa skupine vozil ne presega 3.500 kg in taka skupina vozil ne posega v pravila o homologaciji vozil. Imetniki vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil kategorije B smejo voziti motorno vozilo te kategorije tudi, kadar mu je dodano priklopno vozilo, ki ni lahki priklopnik in največja dovoljena masa take skupine vozil presega 3.500 kg, a ne presega 4.250 kg, in taka skupina vozil ne posega v pravila o homologaciji vozil, če se usposobi v skladu s petim odstavkom 37. člena tega zakona in opravi praktični del vozniškega izpita s tako skupino vozil ter ima v vozniškem dovoljenju z ustrezno kodo označeno pravico do vožnje take skupine vozil.

5. odstavek (37. člen: Program usposabljanja kandidatov za voznike motornih vozil)
(5) Ne glede na določbo prejšnjega odstavka se praktični del usposabljanja za kandidata motornega vozila kategorije F izvede v trajanju najmanj 16 ur. Kandidat, ki že ima vozniško dovoljenje A1 ali A2 in se usposablja za pridobitev vozniškega dovoljenja kategorije A2 ali A ter kandidat, ki se usposablja za vožnjo skupine vozil, katere največja dovoljena masa presega 3.500 kg in ne presega 4.250 kg, če je vlečnemu vozilu dodano priklopno vozilo, ki ni lahki priklopnik, mora opraviti praktični del usposabljanja v trajanju najmanj devet ur.

Moderatorju predlagam, da pobriše moj prejšnji članek, ker sem očitno brcnil v temo. Ni dobro, da se smeti tema.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral

OdgovorNapisal/-a franc5e » Sr Feb 05, 2020 15:24

Joško, saj pravim da bo šlo, pridobiti si morava malo renomeja ŠE ... :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost