Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a franc5e » To Sep 08, 2020 22:17

kr3mn1 napisal/-a:Ja, pa en vikend je doma ostalo pa crkuje po Franciji pa Angliji za še ne 2k na mesec. Pri 50h pa v trugo zarad infarkta. Ostalih 95% slovenskih firm šoferjev pa ne govori slovensko, pa vozi za Jurja na mesec.


Vračajo se kot cunje po 3 mesecih vožnje po evropi predvsem vozniki iz južnih republik, .... mi pa plačujemo izpite za kamion brezposelnim, od njih pa vozi 5% če sploh :x
jernejm
Kapitan
Prispevkov: 207
Pridružen: Ne Maj 31, 2009 11:11
Kraj: TupaTam

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a jernejm » Sr Sep 09, 2020 15:36

A mi lahko kdo iz prve roke pove kakšen/kateri avto (pickup/terenc/suv/kombi) vozen z B kategorijo vleče največjo možno težo prikolice?
Ker bi bager vozil na prikolici da ne kupujem kamiona oz. pošiljam delavcev na C izpit.
...ti krmi ga v valovih, ti brani ga v vetrovih...
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Sep 10, 2020 10:32

jernejm napisal/-a:A mi lahko kdo iz prve roke pove kakšen/kateri avto (pickup/terenc/suv/kombi) vozen z B kategorijo vleče največjo možno težo prikolice?
Ker bi bager vozil na prikolici da ne kupujem kamiona oz. pošiljam delavcev na C izpit.


To smo že predelovali, kombi vleče načeloma 3500 kg NDM prikolice, osebno vozilo... terenec pa do 3000kg NDM v SLO. Za prevoz bagerja, morajo delavci imeti BE kategorijo, če te še kaj zanima, pa napiši....
jernejm
Kapitan
Prispevkov: 207
Pridružen: Ne Maj 31, 2009 11:11
Kraj: TupaTam

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a jernejm » Če Sep 10, 2020 10:49

Sem malo čudno napisal. B+E kategorija, ampak mi ni čisto jasno kako dobiš NDM priklopnega vozila? Je v korelaciji z vlečnim vozilom oz. je to kje navedeno? Če jaz butl prav razumem, lahko na kombi ki ima NDM 3500 priklopim zadaj še prikolico do NDM 3500.

V kategorijo BE spadajo skupine vozil, sestavljene iz vlečnega vozila kategorije B, ki mu je dodano priklopno vozilo. NDM (največja dovoljena masa) priklopnega vozila ne presega 3.500 kg in taka skupina vozil ne posega v pravila o homologaciji vozil.

NDM skupine vozil ne sme presegati 7.000 kg.
...ti krmi ga v valovih, ti brani ga v vetrovih...
Darh
Admiral
Prispevkov: 1165
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a Darh » Če Sep 10, 2020 11:12

V homologaciji kombija, ti pise koliko lahko vleces zadaj, ne pa avtomatsko 3500 kg! Poglej v papirje.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Sep 10, 2020 12:02

Darh napisal/-a:V homologaciji kombija, ti pise koliko lahko vleces zadaj, ne pa avtomatsko 3500 kg! Poglej v papirje.


Itak, nimam časa pisat sedaj toliko, ampak oooogromno ljudi preskoči dikcijo.... ne posega v PRAVILA o homologaciji vozil....
Jernej, vse je v papirjih, vzameš prometno in homologacijo od avta in prometno od prikolice, se vsedeš, preštudiraš in kaj ti ne bo jasno, tukaj vprašaš, zato pa imamo skupino CPP....
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Če Sep 10, 2020 12:49

Kombijev ki lahk vlečejo 3.5 skoraj ni! Mi imamo transporterja z 200KS+ pa 4motion pogonom, pa lahko vleče samo 2.5t! Večina kombijev koristi do Max 3500 svoje kapacitete volumetrično računano in ne da so 7t kompozicije. Kombiji ki lahko vlečejo in peljejo to, so povečini že vozni s C kategorijo.

'osebnih' ki toliko vlečejo ni. SUV - mercedes, BMW, Toyota, KIA, landcruiser, Nissan...spet pogledat v homologacijo. X5 3.0 lahko vleče samo 2.7t, X5 3.5 pa 3.5t - pa sta tako gledana ista avta, ampak kot že 100x napisano in izignorirano s strani brihtnežev tu ki kao z megani vlečejo šleparske prikolice, v bistvu pa pojma o pojmu nimajo - avti imajo močnejše zavore, hladilnike, ventilatorje, silene itd...

S C+E imaš problem rešen. Če imaš samo minibager pa B+E.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Sep 10, 2020 13:07

kr3mn1 napisal/-a:Kombijev ki lahk vlečejo 3.5 skoraj ni! Mi imamo transporterja z 200KS+ pa 4motion pogonom, pa lahko vleče samo 2.5t! Večina kombijev koristi do Max 3500 svoje kapacitete volumetrično računano in ne da so 7t kompozicije. Kombiji ki lahko vlečejo in peljejo to, so povečini že vozni s C kategorijo.

'osebnih' ki toliko vlečejo ni. SUV - mercedes, BMW, Toyota, KIA, landcruiser, Nissan...spet pogledat v homologacijo. X5 3.0 lahko vleče samo 2.7t, X5 3.5 pa 3.5t - pa sta tako gledana ista avta, ampak kot že 100x napisano in izignorirano s strani brihtnežev tu ki kao z megani vlečejo šleparske prikolice, v bistvu pa pojma o pojmu nimajo - avti imajo močnejše zavore, hladilnike, ventilatorje, silene itd...

S C+E imaš problem rešen. Če imaš samo minibager pa B+E.


Hvala za popravek, nisem točno vedel koliko lahko vleče kombi povprečen, za avto pa je Bojan11 napisal, da skoraj ni v SLO z 3500 kg NDM vlečne.
Jaz imam precej dela službeno z vleko priklopnika, pa se včasih moram kar vsesti, vzeti vse dokumente in v miru pogledat kaj gre in kaj ne gre. Je prejšnjič prišel gospod s kombinacijo, kjer je 30kg presegal NDM priklopnika od NDM avta, kaj še lahko vleče. :?
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Sep 10, 2020 13:13

[quote="jernejm"]Sem malo čudno napisal. B+E kategorija, ampak mi ni čisto jasno kako dobiš NDM priklopnega vozila? Je v korelaciji z vlečnim vozilom oz. je to kje navedeno? Če jaz butl prav razumem, lahko na kombi ki ima NDM 3500 priklopim zadaj še prikolico do NDM 3500.

Aha zdaj vidim, da ne ločiš NDM samega vozila in koliko NDM lahko vleče, to sta dva podatka ločena.
Torej rabiš:
- prometno dovoljenje od avta in priklopnika
- homologacijski kartonček od avta,

...to so vsi dokumenti, katere rabiš da veš kaj lahko vlečeš in kaj ne, katero kategorijo oz. kodo potrebuješ za vožnjo ...itd :D
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Sep 10, 2020 13:33

jernejm
Kapitan
Prispevkov: 207
Pridružen: Ne Maj 31, 2009 11:11
Kraj: TupaTam

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a jernejm » Če Sep 10, 2020 15:26

E zdej štekam :D
Hvala!
...ti krmi ga v valovih, ti brani ga v vetrovih...
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Če Sep 10, 2020 15:28

franc5e napisal/-a:https://www.freedom-center.si/clanki/registracija-in-voznisko-dovoljenje-za-pocitnisko-prikolico



Dobro razloženo. Vse jasno.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Sep 10, 2020 16:06

jernejm napisal/-a:E zdej štekam :D
Hvala!


:D :D
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a franc5e » Sr Okt 21, 2020 19:31

Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a Galex » Pe Okt 23, 2020 21:31

ne bom pameten ampak meni se prikolica ne zdi tako preobremenjena...glede na konstrukcijo in ojačitve je tale prikolica sigurno dizajnirana za več kot 1100 kg...verjetno je služila prej za kak gumenjak in ni bilo potrebe po velikem NDM-ju...potem pa nov čoln...prikolica pa ostane ...
Jaz sem na podobni prikolici vozil saver 590, pa teža ni nekaj bistveno večja pri 620. Je pa seveda tudi vprašanje kaj je bilo v čolnu...mogoče kakšen montažni korpomorto :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti