Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a franc5e » Sr Feb 05, 2020 16:04

jozko napisal/-a:Pa ni nikjer napisano, da mora bit ravno "kemper" ali "kamper" :!:

Z B kategorijo lahko voziš bilo kateri avtomobil NDM do 3.500 kg, ki mu je lako pripet lahki priplopnik (NDM do 750 kg), torej NDM skupine vozil do 4.250 kg :idea:

V koliokor pa je NDM avtomobila manjša od 3.500 kg in NDM priklopnika večja od 750 kg (da torej ni lahki priklopnik), pa je kljub temu, da NDM skupine vozil ne presega 4.250 kg, potreben izpit kategorije B + koda 96 ali izpit kategorije BE :!:



kamper ali velik kombi je res ponavadi z tako velikim NDM tam pod 3500 kg M1,N1, seveda pa to ne piše...
Nazadnje spremenil franc5e, dne Sr Feb 05, 2020 16:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Feb 05, 2020 16:05

Wisdom napisal/-a:Imate prav! 5. odstavek 37.člena Zakona o voznikih vse pove. Če sem koga užalil, se mu iskreno opravičujem.

Nisi nikogar užalil, tako da ni "blema" :!:

Bi pa vsem, ki pišejo na forum predlagal, da najprej rečejo "hop" in šele nato skočijo, da ne skačejo v prazen bazen
(kot te dni večkrat slišimo), oziroma svojih trditev, v katere niso povsem prepričani, ne vsiljujejo drugim :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če Feb 06, 2020 07:33

jozko napisal/-a:
Bi pa vsem, ki pišejo na forum predlagal, da najprej rečejo "hop" in šele nato skočijo, da ne skačejo v prazen bazen
(kot te dni večkrat slišimo), oziroma svojih trditev, v katere niso povsem prepričani, ne vsiljujejo drugim :idea:


Boš moral ta navodila najprej pri sebi upoštevat!

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Avg 20, 2020 14:39

Sem vlekel prikolico z mojim gumenjakom skozi predor in me eden z 5m cca plastičnim čolnom prehiteva, po števcu je moral imeti ene 120 km/h, čoln mu je kar poskakoval po valjčkih levo desno ...noro :o
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Pe Avg 21, 2020 09:27

Ko mu bo enkrat odskočil s prikolice in povzročil sranje, se bo korenjak mogoče spomnil, da je treba čoln(vsak)pritrditi spredaj in zadaj z gurtnami, ne pa le na prednjo rinko in vinč za navijanje.
mašinfirer
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Pe Avg 21, 2020 14:20

kolikor je meni znano, je prepovedano s priklopniki prehitevati v tunelih?!?
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a franc5e » So Avg 22, 2020 11:09

kr3mn1 napisal/-a:kolikor je meni znano, je prepovedano s priklopniki prehitevati v tunelih?!?


Hm, mislim da ni, razen tovornih vozil mislim... bom preveril...
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a franc5e » So Avg 22, 2020 11:11

habibi Vll napisal/-a:Ko mu bo enkrat odskočil s prikolice in povzročil sranje, se bo korenjak mogoče spomnil, da je treba čoln(vsak)pritrditi spredaj in zadaj z gurtnami, ne pa le na prednjo rinko in vinč za navijanje.


Bile sta 2 gurtne prek, samo so se od nabijanja že tolko zrahljale, da je imel čoln kak centimeter prostora nad valjčki za pomik v levo in desno......
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a polanc » So Avg 22, 2020 14:34

To je zato,ker skoraj vsi vežejo čoln na prikolco z ENO gurtno zadaj..čoln in prikolo kr obzrožijo z gurtno in zategnejo.NAROBE.Čoln je treba zadaj privezati z DVEMA gurtnama,na vsaki strani z eno in po tem se čoln ne more na prikoli vrteti v razrahljani gurtni in ne more skočit z valjev.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a franc5e » So Avg 22, 2020 18:35

Verjetno je najboljše od zadaj vkriž zvezati gurtne, v obliki črke X

Tako imam jaz gumenjak.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » To Avg 25, 2020 09:37

zakaj z dvema zadaj? Vežeš v trikotnik (levo desno spodaj in čez motor, rinke, pač kar ima čoln za vezavo) in spredaj enkrat pa je. če imaš 2 gurtni zadaj, ti ena odleti, pa gre čoln adijo na drugo stran dol. varovanje tovora je enostavno, če ne kompliciraš.

taki podvigi, da maš 3x preveč gurten pa narobe vezano, no...moram pogledat slike, ko smo že kak motor pa kak čoln nazaj gor dajali ali pa po tleh pobirali, ker pač znanstveniki vežejo. poleg tega mora bit izbira pasu prava, če je vse prav naj bo neskončna, če pa če mora bit na kaveljne, je pa potreba dodatno varovat kavlje. drugače jih razpne na kaki luknji v cesti.
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 776
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a pinosat » To Avg 25, 2020 12:40

fantje, ehhh...čolni se morajo zvezat tak, da, ko na avtocesti voziš, ti zgornjega dvigne in podtlak posledično dvigne prikolico in s tem še zadnji del kombija...s tem prišparaš bencin in manj obrabljaš gume...

Slika

HEC, da ne bo kdo resno vzel, hladen zrak je tako ohladil tube, da je res popustila španunga in se je raft dejansko dvignil. Smo takoj popravili... :P
Drugače pa jaz mojo bano vežem poleg vinč gurtne, spredaj eno gurtno za varovanje premika naprej in eno za premik nazaj, zadnjo gurtno pa dam čez bitve in drži, s tem, da je tako močna, da bi komot držala 3 in več tonski čoln, ne mojo bano...pa pazljivo na cesti seveda...
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a franc5e » To Avg 25, 2020 23:08

kr3mn1 napisal/-a:zakaj z dvema zadaj? Vežeš v trikotnik (levo desno spodaj in čez motor, rinke, pač kar ima čoln za vezavo) in spredaj enkrat pa je. če imaš 2 gurtni zadaj, ti ena odleti, pa gre čoln adijo na drugo stran dol. varovanje tovora je enostavno, če ne kompliciraš.

taki podvigi, da maš 3x preveč gurten pa narobe vezano, no...moram pogledat slike, ko smo že kak motor pa kak čoln nazaj gor dajali ali pa po tleh pobirali, ker pač znanstveniki vežejo. poleg tega mora bit izbira pasu prava, če je vse prav naj bo neskončna, če pa če mora bit na kaveljne, je pa potreba dodatno varovat kavlje. drugače jih razpne na kaki luknji v cesti.


Hm, kaj pa vem, jaz imam še 2x trikotnik z novima močnima gurtnama, prek tega lahkega gumenjaka brez motorja, tako, da ga ne utrga nič...
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Sr Avg 26, 2020 11:50

saj ni problem en lahek gumenjak. ko imaš ti tono težak čoln na prikolici za 750 kg - itaq vsi goljufajo, pa še pol nabijejo 300kg pira pa krame v čoln, prikolica pa samo z torzijo, brez vzmeti in amortizerjev - ko to prileti v luknjo, če imaš slabšo gurtno ti jo odtrga kot da bi jo prerezal. en 100kg gumenjak ne bo tega naredil, bo prej poletel kot pri pinosatu.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Cestno prometni predpisi, novosti, vleka, etc

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Avg 26, 2020 20:34

Jaz imam dve takili gurtni zadaj in eno spredaj in je čist zadost.

Slika
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov