Nakup čolna v Nemčiji

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

akraka
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne Jun 13, 2010 10:24

Nakup čolna v Nemčiji

OdgovorNapisal/-a akraka » Če Feb 20, 2020 20:54

Pozdravljeni,

Ker je tako, da več berem manj vem vam postavljam vprašanje katere dokumente rabim za registracijo gumenjaka 3.2m v Sloveniji, ki je bil kupljen nov iz trgovine v Nemčiji?

Hvala in Lp, alex
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 770
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Nakup čolna v Nemčiji

OdgovorNapisal/-a pinosat » Če Feb 20, 2020 21:25

Od čolna račun, pa sodno ga daj prevest, za vsak slučaj in certifikat, ki si ga dobil s čolnom...mene so iz Pirana poslali domov v Maribor, ker je spodaj na računu pisalo v nemščini, da se mi zahvaljujejo za nakup, se priporočajo za nadaljnje sodelovanje in želijo veliko užitka pri uporabi čolna, g. K***ž pa nemško ne razume in mi ni hotel vpisat takoj. Sem moral domov, dat v Mariboru sodni prevajalki, da mi je uradno prevedla cel račun, no, vsaj tolko je bil, da sem lahko poslal po pošti in sem dobil nazaj v roku 3 dni.
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
akraka
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne Jun 13, 2010 10:24

Re: Nakup čolna v Nemčiji

OdgovorNapisal/-a akraka » Pe Feb 21, 2020 11:07

Ok hvala za informacijo. Lp
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2741
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Nakup čolna v Nemčiji

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Feb 21, 2020 15:00

Ce je bil coln registriran, ne hodi v domov brez izpisnega lista. Sicer bos moral nazaj ;)
akraka
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne Jun 13, 2010 10:24

Re: Nakup čolna v Nemčiji

OdgovorNapisal/-a akraka » Pe Feb 21, 2020 16:53

pinosat napisal/-a:Od čolna račun, pa sodno ga daj prevest, za vsak slučaj in certifikat, ki si ga dobil s čolnom...mene so iz Pirana poslali domov v Maribor, ker je spodaj na računu pisalo v nemščini, da se mi zahvaljujejo za nakup, se priporočajo za nadaljnje sodelovanje in želijo veliko užitka pri uporabi čolna, g. K***ž pa nemško ne razume in mi ni hotel vpisat takoj. Sem moral domov, dat v Mariboru sodni prevajalki, da mi je uradno prevedla cel račun, no, vsaj tolko je bil, da sem lahko poslal po pošti in sem dobil nazaj v roku 3 dni.


A izjava o skladnosti izgleda takole? Slikana je samo prva polovica lista od skupno dveh listov. Slika
akraka
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne Jun 13, 2010 10:24

Re: Nakup čolna v Nemčiji

OdgovorNapisal/-a akraka » Pe Feb 21, 2020 16:53

1stofficer napisal/-a:Ce je bil coln registriran, ne hodi v domov brez izpisnega lista. Sicer bos moral nazaj ;)

Ne, bil je kupljen nov iz trgovine. Lp

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov