Zavarovanje plovila- korona kriza

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator, moderator2, pajer1

Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral

Zavarovanje plovila- korona kriza

OdgovorNapisal/-a Wisdom » So Mar 21, 2020 21:38

Hoj!

Predlagam, da nekako nastopimo in zahtevamo od zavarovalnic, seveda, če bo korona kriza trajala čez poletje, da nas ne olupijo glede zavarovanja, kajti čolni bi v takšnem primeru bili več ali manj na suhem. Drugo je za tiste čolne, ki so privezani v marini, v taknem primeru se zelo verjetno lastnikom gre, da imajo sklenjeno zavarovanje. Kakšno je vaše mnenje?
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Zavarovanje plovila- korona kriza

OdgovorNapisal/-a Grega295 » So Mar 21, 2020 21:51

Da je to brez veze.

Osnovno zavarovanje imam 120 €, zdaj se naj združimo, skupinski dopis in ne vem kaj, da pridem (itak ne bi uspelo, ker nas je tovrstnih zavarovancev premalo) na (če se nas usmilijo) 10% popusta. Imam kaj bolj pametnega za počet ...
Uporabniški avatar
Domi
Kontraadmiral
Kraj: Koper
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Domi » Ne Mar 22, 2020 08:36

offtopic
bolj smiselno bi bilo iti v to z marinami, tam so zneski drugačni....
Uporabniški avatar
jozko
Admiral

OdgovorNapisal/-a jozko » Ne Mar 22, 2020 10:24

Čolni vpisani v SLO vpisnik, ki so "na suhem" ne potrebujejo zavarovanja odgovornosti, dokler ne plujejo :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Kraj: Lj-Pag

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Mar 22, 2020 10:35

To ste resno debato odprli ali bolj malo za preganjanje dolgčasa za vic ?

:lol: :D :)

Vsem je jasen odgovor in vseeno se odpre debata ? WTF

Takole zgleda za tiste, ki ne razumete.
Marina:" Mi bi bili odprti dokler nas ni država zaprla in nismo nič krivi če vi ne morete dol. Zaprla nas je država . Pogajajte se in tožite državo, ki je ukrepe sprejela."

Odgovor velja generalno za vse: "najemnine" "hotele" "itd...itd" Vsi in povsod bodo s prstom kazali na državo , in konec dneva je to celo res.
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Stopi » Ne Mar 22, 2020 10:35

jozko napisal/-a:Čolni vpisani v SLO vpisnik, ki so "na suhem" ne potrebujejo zavarovanja odgovornosti, dokler ne plujejo :idea:

Res je, jaz ga zadnji 2 leti zavarujem za 2 meseca, ostalih 10 je na suhem in ni zavarovan.
polanc
Admiral
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Mar 22, 2020 10:59

Čoln ki nima zavarovanja NE more bit registriran.Kaj jih pol odjavljate iz vpisnika čolnov pa to??
Uporabniški avatar
jozko
Admiral

OdgovorNapisal/-a jozko » Ne Mar 22, 2020 11:22

polanc napisal/-a:Čoln ki nima zavarovanja NE more bit registriran.Kaj jih pol odjavljate iz vpisnika čolnov pa to??

Polanc, to ne velja že več kot dve leti :!:

Tudi ob podaljšanju vpisnega lista, za čolne, "ki so na suhem", ni potrebno predložit zavarovanja odgovornosti :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
McKenzy
Kapitan bojne ladje

OdgovorNapisal/-a McKenzy » Ne Mar 22, 2020 12:03

Stopi napisal/-a:
jozko napisal/-a:Čolni vpisani v SLO vpisnik, ki so "na suhem" ne potrebujejo zavarovanja odgovornosti, dokler ne plujejo :idea:

Res je, jaz ga zadnji 2 leti zavarujem za 2 meseca, ostalih 10 je na suhem in ni zavarovan.

Jaz sem moral v Piranu ob podaljšanju plovnega dovoljenja pokazati veljavno zavarovalno polico in rečeno mi je bilo, da mora biti plovilo vseh pet let ( Čas veljavnosti plov. dovoljenja) vedno zavarovano- drugače plovno dovoljenje preneha veljati- da naj bi imeli podatke od zavarovalnic (na kakšen način pa ne vem).

In kako lahko zavaruješ plovilo le za 2 meseca- samo informativno?

Imam pa plovilo večinoma na suhem-doma.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral

OdgovorNapisal/-a jozko » Ne Mar 22, 2020 12:10

McKenzy napisal/-a:Jaz sem moral v Piranu ob podaljšanju plovnega dovoljenja pokazati veljavno zavarovalno polico in rečeno mi je bilo, da mora biti plovilo vseh pet let ( Čas veljavnosti plov. dovoljenja) vedno zavarovano- drugače plovno dovoljenje preneha veljati- da naj bi imeli podatke od zavarovalnic (na kakšen način pa ne vem).

In kako lahko zavaruješ plovilo le za 2 meseca- samo informativno?

Imam pa plovilo večinoma na suhem-doma.

Kdaj pa si imel podaljšanje plovnega dovoljenja :?:

Kot sem že napisal, to ne velja že več kot dve leti :idea:

Zavarovanje odgovornosti urediš pred začetkom plovbe, ko prenehaš plut, pa zavarovanje enostavno prekineš :!:
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Stopi » Ne Mar 22, 2020 12:19

McKenzy napisal/-a:In kako lahko zavaruješ plovilo le za 2 meseca- samo informativno?

Jaz sem pred 2 letoma, ko sem izvedel za novi pravilnik o zavarovanju plovil, poklical večino slovenskih zavarovalnic in preveril, če ponujajo kratkoročno zavarovanje. Triglav je bila edina zavarovalnica, ki je ponujala kratkoročne police, zato sem jo sklenil pri njih. Ponujajo do 30 dni, do 60 dni, do 90 dni... Jaz zavarujem nekaj dni, preden grem na dopust (ponavadi začetek julija in zavarujem za 59 dni (do 60 dni), tako da sem lahko potem konec avgusta (po dopustu) še kakšen dan na SLO obali.
McKenzy
Kapitan bojne ladje

OdgovorNapisal/-a McKenzy » Ne Mar 22, 2020 12:57

Hvala za info, nikoli nisem nikjer zasledil tega.
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Ne Mar 22, 2020 14:58

Paco napisal/-a:To ste resno debato odprli ali bolj malo za preganjanje dolgčasa za vic ?

:lol: :D :)

Vsem je jasen odgovor in vseeno se odpre debata ? WTF

Več ljudi več ve. Jaz tudi nisem vedel, da, če plovilo ni v morju oz. uporabi, ga ni treba zavarovati, kar se mi zdi sicer logično, pa vendarle.
Dobro bi bilo objaviti kakšen vir, kje to piše, da ni potrebe po zavarovanju, če plovilo ne bo v uporabi, kajti zavarovanicam gre za pogačo, kakršnakoli bi že bila.
Tudi sam bom preveril, kako je s tem, ker me naslednji mesec oz. v začetku maja navadno kontaktirajo iz zavarovalnice, da mi poteče zavarovanje. Zakaj bi plačevali za nekaj, za kar ni potrebe. :wink:
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Stopi » Ne Mar 22, 2020 15:46

Če se prav spomnim, mi je takrat na pregledu čolna v Izoli uradnik povedal, da s spremembami zakona sploh ni več zahtevana zavarovalna polica. Ko sem se začudil, je rekel: "Pač, takšno državo imamo!" :shock:

Sedaj sem šel malo pobrskat po zakonih in res ugotovil, da se je 33. a člen (drugi odstavek, kjer je zahtevana zavarovalna pogodba) leta 2017 spremenil oz. je nehal veljati.

ZAKON (poglej 2 odstavek 33.a člena) : http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO373

SPREMEMBA (poglej 1 odstavek 9. člena): https://www.uradni-list.si/glasilo-urad ... d=20172066

Se je pa za ponujanje kratkoročnih zavarovanj očitno odločila le zavarovalnica Triglav (vsaj lani je še bilo tako).
Uporabniški avatar
jozko
Admiral

OdgovorNapisal/-a jozko » Ne Mar 22, 2020 16:09

Lani, ob koncu sezone, sem polico zavarovanja odgovornosti za plovilo, sklenjeno pri zavarovalnici Sava, enostavno prekinil in dobil vrnjen sorazmerni del plačane premije :idea:

Zanimivo ob tem je, da nihče od mene ni zahteval vračila potrdila o zavarovanju, ki izkazuje celoletno veljavnost :roll:

Sicer pa zadnja leta zavarovalnice pišejo police z veljavnostjo enega leta, za razliko od prejšnjih let, ko so pisali veljavnost do izteka veljavnosti vpisnega lista :!:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost