Vplačan čoln - nedostavljen

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator, moderator2, pajer1

Darh
Admiral
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Vplačan čoln - nedostavljen

OdgovorNapisal/-a Darh » Pe Okt 16, 2020 08:30

Dve pobriti omari v usnju.
al

OdgovorNapisal/-a al » Pe Okt 16, 2020 08:32

ma ja...
zgodbice...
kr neki
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Okt 16, 2020 13:02

Ko se boš zapletel z rogovi, boš ostal brez čolna in denarja, al boš pa dobil denar čez 2-3 leta.

Hodi tja in tež, kliči vsake dva dni, bodi vztrajen.

Če boš po mal pa po mal vsak dan tečnaril ti bo naredil čoln samo zato da se te znebi.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Zefi2014
Kapitan korvete

OdgovorNapisal/-a Zefi2014 » Pe Okt 16, 2020 14:41

AEgir napisal/-a:Ko se boš zapletel z rogovi, boš ostal brez čolna in denarja, al boš pa dobil denar čez 2-3 leta.

Hodi tja in tež, kliči vsake dva dni, bodi vztrajen.

Če boš po mal pa po mal vsak dan tečnaril ti bo naredil čoln samo zato da se te znebi.

To že delam :twisted:

Bomo vidli kaj bo do konc meseca ;)
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Pe Okt 16, 2020 17:50

Ene par zadev mi tu ni jasnih. Si vplačal kaj?
Si dobil ponudbo in dal avans? So izdali račun in si plačal tega?

Najbrž nisi nakazal na račun, ker ti je Hrvoje reku, da bo skonto, extra za tebé. Namen, na podlagi česa, kaj to vključuje,....

Torej, v prvih dveh primerih imaš nekaj možnosti, dočim v tretjem pa ne vidim srečnega izhoda.

Hrvoje je trebao novce, da nabavi material za resne barke... te sedaj spravlja skupaj... že ima kupca... kako ga bo ta plačal?... hmmm, nisem optimist.
https://vodovod-rh.si/
SR 290
Admiral

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Pe Okt 16, 2020 19:29

Upam, da pretiravam in paničarim, ampak mislim, da si zaguzil in zdaj rešuj kar se rešit da in nič več! Kot prvo takoj v ponedeljek k dobremu odvetniku po nasvet in ukrepanje.
Situacija je na splošno slaba in podjetja, ki proizvajajo dobrine za zabavo in šport znajo biti še posebej na udaru. Če se še nekaj časa pogovarjaš boš lahko pristal v stečajni masi, pol se pa obriši za svoje premoženje.
Nimam izkušenj iz čezmejne brodogradnje, ampak iz drugih izkušenj ti povem, da preveri bonitete dobavitelja in če so dobre pohiti, če so slabe si pa že prepozen. Miren si morda lahko le, če ima še vedno odlične bonitete. ko je taka situacija je tudi 60% vrnjenega dnarja bolje kot nič!

Ampak če imaš slabo pogodbo, ali slabe pogoje v predračunu in ponudbi, potem si verjetno pečen, ker se tožba ne bo dovolj hitro odvila. Moral bi mu poslat orenk rubežnika, ki pozna svoj posel. Glede na to, da si plačal z gotovino se mi zdi, da je vse skupaj naravnano tako, da ti edino "rubežnik" lahko pomaga, ampak to ni hec.
nac
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a nac » Pe Okt 16, 2020 19:44

Zefi-dal si aro ali si dal kompletno kupnino???
Zefi2014
Kapitan korvete

OdgovorNapisal/-a Zefi2014 » So Okt 17, 2020 06:25

Tako je:

- dal sem celotno kupnino na kraju ob podpisu pogodbe za naročilo (in je lepo napisano kupec je dne xxx izročil xxxx eur z namenom izdelave barke z opremo xxxx(našteta vsa oprema ki bo vključena)
- podpisano in potrjeno imam pogodbo o vplačilu in naročilu izdelave barke iz strani direktorja firme in mene (na pogodbi prav tako piše, da bo barka dostavljena do 3/2020 vendar iz razlogov katere sem zgoraj napisal ni bila
- sama likvidnost podjetja je dobra, ker kot spremljam večje čolne redno dostavljajo in izdelujejo

Kot pravim zdaj kaj je je....bomo vidli kaj bo.
SR 290
Admiral

OdgovorNapisal/-a SR 290 » So Okt 17, 2020 08:24

Redne dobave ne povejo vsega. V tej corona eri ti najboljša firma splesni v treh mesecih.
Meni ne gre v glavo, da je bila barka že pomladi pripravljena na transport, a je usekala corona. Nato je še dvakrat ali trikrat prestavil dobavo, vmes pa poveš da jo v enem tednu spravi supaj. Če bi hotel lahko mimogrede spotoma ulijejo še tvojo barko, ko gredo delat eno večjo.
Pri barkah delovna sila ni odločujoč del stroška in neka firma, ki ji dobro gre b.p. zaposli dovolj ljudi, da izpolnjuje pogodbene obveznosti. Če mene vprašaš nima denarja za sprotne nabave materiala, zato zamuja in ima težave z dobavnimi roki. Pri večjih barkah je morda dobil kak avans ali bančno garancijo in gara, da reši kar se da. Ti si mu plačal vnaprej in se mu fino šmirkla. Rešil si ga težav z nabavo materijala za kako večjo barko in ko mu bo ostalo kaj fiberglasa bo pa še tebi tvojo ulil.

Ne vem, jaz bi se ga lotil na polno in mu poizkusil močno zagrenit poslovanje, saj ti je en dopust že uničil in naj plača tudi za to. Če ne drugega naj ti da barko in obresti, saj ga od pogodbeno določenega dobavnega roka že pol leta kreditiraš. Ti si ob dopust, te skrbi, on pa služi z tvojim denarjem. Tudi, če dobiš barko ti krade!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Okt 17, 2020 17:23

Ne bit paničen pa bo. Po moje je vse ok sam se je zavleklo kar je glede na okoliščine normalno.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
PogachnyK
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Ne Okt 18, 2020 12:38

Nikoli mi ni jasno to jamranje po forumih.... ajde, sej so mene tud že nategnili, ampak sem vedno dal jasno vedeti kdo in kako.

Napišeš firmo in razlog, ceno pač vse kar se tiče natega.

Graja se z imeni, naslovi.... Ne pa "neznana oseba na neznanem kraju"

Ker jutri sem lahko jaz ta, ki bo tam naročil barko (priznam ne bom, ker nimam financ :D )

In na koncu tudi napišeš epilog zgodbe (vedno), še posebno bolj enostavno je to narediti, ko je vse urejeno in glava ohlajena)
Slika
Zefi2014
Kapitan korvete

OdgovorNapisal/-a Zefi2014 » Če Nov 12, 2020 11:15

AEgir napisal/-a:Ne bit paničen pa bo. Po moje je vse ok sam se je zavleklo kar je glede na okoliščine normalno.

Tako, da malo osvežim temo - da nebo kdo rekel da ni epiloga.

S prodajalcem sva na lep način prišla do novega dogovora. Pojasnil je, da trenutno res dela večje projekte in pa da mu primanjkuje delavne sile.
Vprašal me je do kdaj bi še bil sprejemljiv rok za dobavo barke oz ali povrne denar.
Dal sem mu čas do 31.1.2021 kar se mi zdi v teh časih pošteno in pa konec koncev je itak zima.

Poslal mi je tudi podpisano izjavo v kateri se zavezuje za dobavo barke do določenega datuma in v primeru da ni dostave povrne denar.

Zdaj pa še malo čakanja ;)
Uporabniški avatar
jozko
Admiral

OdgovorNapisal/-a jozko » Če Nov 12, 2020 12:26

Upajmo, da bo zadeva na koncu uspešno rešena :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
primusr
Admiral
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a primusr » Če Nov 12, 2020 12:49

Lepa beseda lepo mesto najde.. :D
Fiat Justitia ... Some day....
tomaz_slo
Admiral

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Če Nov 12, 2020 15:04

primusr napisal/-a:Lepa beseda lepo mesto najde.. :D

Ko je v igri par 10k€, qurc gleda lepo besedo... Pogodba, ki vsebuje penale za zamudo, je bolj na mestu.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta