registracija jadrnice na ameriško zastavo

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

dolfisi
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Okt 29, 2007 12:25

registracija jadrnice na ameriško zastavo

OdgovorNapisal/-a dolfisi » To Okt 30, 2007 10:45

Pozdravljeni!
V zvezi z registracijo jadrnice na ameriško zastavo me zanima, kako je z plutjem v Grčiji in Italiji. Imam namreč eno varianto kupiti dobro jadrnico 12m, železno, švicarske zastave, staro 24 let, potrebno obnove. Trenutno je na suhem v Italiji v bližini Trsta, kjer bi jo rad tudi obnavljal. Registracija na ameriško zastavo ne bi bila problem, problem se pa pojavi, ker sem državljan EU. Barka nima CE certifikata zato je ne morem uvoziti v Slovenijo, čeprav bi jo rad. CE certifikat bi naj lahko sicer pridobil, a z visokimi stroški, saj bi moral menjati skoraj vse na barki, od motorja dalje + stroški certifikata, ki niso majhni. Vse to bi itak imel v planu zamenjati, vendar v roku dveh, treh let.
Predstavljal sem si, da bi poleti plul na Hrvaškem, ostali del leta pa bi bila v Italiji na suhem, v obnovi, saj je to najcenejša varianta, vendar se bojim, da bo potrebno plačati kak davek, oziroma mi bodo prepovedali plovbo, dokler ne plačam carine, ki pa je ne morem plačati dokler nimam CE certifikata...
Sedanji lastnik je švicar in ni EU državljan, zato je lahko eno leto plul v EU, potem se je pa moral odpeljati izven EU ()Hrvaška) in potem nazaj, da so mu podaljšali spet za eno leto. Seveda mi je predlagal, da storim enako, da bo zame tudi to veljalo, vendar se bojim ,da ne.
Ali ima kdo kakšne izkušnje ali samo ideje kako bi rešil ta problem...
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Okt 30, 2007 17:47

Mislim, da je problem nerešljiv. Tudi če si ti pridobiš tuje državljanstvo (npr. Švicarsko ali ZDA), ne sme na barki nihče od posadke biti državljan EU. Tak je uraden zakon, sicer pa ga nekateri kršijo, vendar če se kdo zapiči vate, si v "riti". :shock: Žal...

LP
dolfisi
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Okt 29, 2007 12:25

OdgovorNapisal/-a dolfisi » Sr Okt 31, 2007 19:31

:? hvala za odgovor. Kje bi se pa dalo pogledat ta zakon? In kaj pomeni če te "dobijo". plačaš carinske dajatve,DDV ali samo kazen, ali ti zaplenijo plovilo, tako kot na Hrvaškem?jaz bi rad plačal carino, pa ne gre brez certifikata. Za ameriško zastavo ga pa ne rabiš...
marjan5
Viceadmiral
Prispevkov: 363
Pridružen: Ne Apr 29, 2007 20:29
Kraj: Sevnica, Osor

OdgovorNapisal/-a marjan5 » Sr Okt 31, 2007 20:24

Zdravo
Imam isti problem in ne gre brez tega kar si naštel, če te pa dobijo pa se mi zdi da ti lahko celo barko zaplenijo saj pri avtomobilih je bilo tako, nisem pa 100% LP Marjan
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Sr Okt 31, 2007 21:41

Na Ibizi sem bil lansko zimo vezan ob Jongert-u 52 z imenom "Tor del Mar " pod svicarsko zastavo, kjer je skipper amerikanec, ki dela za lastnika ze 14 let. Je zelo kompetenten kar se tice svicarskih zakonov. Poskusi ga poklicati in mu povej, da ti je njegovo stevilko dal skipper Mattias z Pershinga 76 iz Marine Botafoch, Ibiza. Ime mu je Mike, stevilka pa je 00 34 609 7902.Seveda govori anglesko in seveda si mi dolzen pivo-HAHAHAHAHAHAHAHHA!
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov