Koncesije

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Po Jul 16, 2018 23:06

Če greste na boje, najugodnejše cene so na sidriščih, ki jih upravljajo županijske lučke uprave. Privatniki, plati, kolko tražim, ili idi. Letos vplujem v zaliv pod rtom Kranje na jugu Vrgade, okrog 11 ure, boje :( Vežem na bojo, kopanje kosilo in naprej. V 15 min se pripelje marinero in hoče računat dnevni vez. Štrik iz boje in naprej :twisted:
ODSVETUJEM :!:
Na SZ Vrgade, pod Artino te čez dan pustijo pri miru, vljudno te poprosi, da popoldne zapustiš bojo, če nimaš namena nočit in pustiš prosto drugim :D
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Jul 17, 2018 20:51

Pravkar sem bil v zalivu Soline pri verudi. KATASTROFA kaj so naredili. Postavili so cel kup boj.
Srečal sem enega slovenca in ga vprašal kako je s sidranjem, kdaj kasirajo itd...
Zadeva je taka. Prostora za sidranje je še vedno dovolj, vendar ne pustijo in preganjajo vse na lastnem sidru. Za škodo na bojah ne odgovarjajo. Kako dolgo bodo to na tak način še lahko počeli bomo videli.

Kasirati pričnejo ob 19h. To lahko traja dve uri. Če prideš pozno se torej še vedno lahko v prvem delu sidraš in zjutraj zgodaj kreneš naprej. V tem zalivu sem vedno le nočil na poti na jug. Vsa leta do sedaj in nikoli nisem ostal dlje razen takrat, ko so bile nevihte.
Sedaj plujem naprej. Trenutno sem pri Albanežu in bom prečkal Kvarner v nočni plovbi, kajti nevihte so šle mimo in kot kaže jih vsaj nocoj ne bo več. Za cilj sem si postavil zaliv Artaturi.


Ja konec je romantike na Jadranu. Vprašanje, če bi danes še nabavil barko. Verjetno le kakšnega gumenjaka za na prikolico in se verjetno bolj posvetil ostalim hobijem. Čudno da o tem razmišljam kajti meni je morje in jadrnica pomenila vse. Danes pa bi na podlagi vsega tega dvakrat razmislil in se po vsej verjetnosti ne bi več odločil zanjo, kajti zadnje kar si želim je na dopustu imeti opravka s primitivnimi metodami in primitivci.
LP Iztok
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Jul 17, 2018 21:16

Nikola T. napisal/-a:Pravkar sem bil v zalivu Soline pri verudi. KATASTROFA kaj so naredili. Postavili so cel kup boj.
Srečal sem enega slovenca in ga vprašal kako je s sidranjem, kdaj kasirajo itd...
Zadeva je taka. Prostora za sidranje je še vedno dovolj, vendar ne pustijo in preganjajo vse na lastnem sidru. Za škodo na bojah ne odgovarjajo. Kako dolgo bodo to na tak način še lahko počeli bomo videli.

Kasirati pričnejo ob 19h. To lahko traja dve uri. Če prideš pozno se torej še vedno lahko v prvem delu sidraš in zjutraj zgodaj kreneš naprej. V tem zalivu sem vedno le nočil na poti na jug. Vsa leta do sedaj in nikoli nisem ostal dlje razen takrat, ko so bile nevihte.
Sedaj plujem naprej. Trenutno sem pri Albanežu in bom prečkal Kvarner v nočni plovbi, kajti nevihte so šle mimo in kot kaže jih vsaj nocoj ne bo več. Za cilj sem si postavil zaliv Artaturi.


Ja konec je romantike na Jadranu. Vprašanje, če bi danes še nabavil barko. Verjetno le kakšnega gumenjaka za na prikolico in se verjetno bolj posvetil ostalim hobijem. Čudno da o tem razmišljam kajti meni je morje in jadrnica pomenila vse. Danes pa bi na podlagi vsega tega dvakrat razmislil in se po vsej verjetnosti ne bi več odločil zanjo, kajti zadnje kar si želim je na dopustu imeti opravka s primitivnimi metodami in primitivci.
LP Iztok

Iztok, ne se sekirat, saj ni tako hudo, res je vedno več boj povsod, ampak če hočeš jih ni nikjer, vsaj jaz tako mislim, ker grem vedno mimo kjer jih zagledam, varnih zalivov brez boj pa je itak veliko, pa saj tudi sam veš :wink: prijetno nočno in predvsem varno plovbo želim, tudi jaz bom kmalu krenil na jug, se srečamo :D 8) l.p. alesjo
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » Sr Jul 18, 2018 13:08

V Solinah so že lani imeli koncesijo vendar še niso postavili boj.

So pa zato računali samo sidrišče :) ... seveda s popustom.

Škoda je Solin za boje saj je super sidrišče in bodo z bojami samo sitnosti. Res so nepotrebne.

Sam podpiram dobro postavljene in izvedene boje v zalivih, ki so sicer super zaščiteni vendar se v slednjih ali zaradi globine, ali zaradi sestave dna ne da varno sidrati. Seveda bi moral koncesinar imeti zavarovano odgovornost in odgovarjati za škodo, ki izvira iz dejavnost, v kolikor je nastanek škode njegova odgovornost (beri pretrganje vrvi/verige, druge napake na infrastrukturi boje). In če kdo mene vpraša koncesionar tudi odgovarja za škodo, ki jo povzroči, saj je seveda Cro podvržena predpisom varstva potrošknikov. Je pa res, da se bo potrebno pravdati. Pa kolikor vem je pogoj pridobitev koncesije tudi ustrezno zavarovanje odgovornosti, vsaj tako so mi razlagali imetniki koncesije. Torej zavarovani so.

Ko si pa že dajamo duška: vsakič znova popizd. ob vezanju na boje v Unijah ali Hvaru, ko so postavljene tako blizu druga drugi da se ne moreš vezati, zlasti ne ob bočnem vetru, ko te 100% zanese na sosednjo bojo ali pač plovilo... Briga jih, kako naj bi se človek vezal, glavno da jih zložijo kar se da veliko v meje koncesije. Mal spominja na novogradnje v Ljubljani, kjer ti na 100 m2 parcelo postavijo dvojčka s po 300 m2 vsak... :D

Pa cena priveza bi morala biti določena, to da koncesionar sam postavlja ceno je absurd. Letos bom spet debelo gledal, ko bom povsod plačeval več kot lani...
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a hrošč » Sr Jul 18, 2018 14:58

En članek na temo Vinkuranske uvale: http://www.regionalexpress.hr/site/more ... nskoj-vali
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » So Jul 21, 2018 14:17

Slika

:D
Na Silbi v glavni lučici na vzhodni strain otoka ni koncesionarja. Privezi prosto po Prešernu. Kud ko stigne :lol:
Uporabniški avatar
jandrej
Viceadmiral
Prispevkov: 432
Pridružen: Če Jul 28, 2011 15:56

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a jandrej » So Jul 21, 2018 20:49

Super, ravno tja sem namenjen.
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Ne Jul 22, 2018 19:29

:D
Samo pazi na komarje. Pijejo ti kri :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Po Jul 23, 2018 20:10

Na Istu, v zalivu Široka, ni boj. Vrvi so pritrjene na betonske bloke in na večini no privezane steklenice. Kasira ne nihče.
Jadranje je odklop
CAR
Admiral
Prispevkov: 2268
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a CAR » Sr Jul 25, 2018 21:49

Danes sem poslalna Ministrstvo CRO vprašanje po lokacijah koncesij po zalivih, pa so mi poslali povezavo na njihovo aplikacijo, kjer se da dobiti razne zanimive podatke in jo delim z vami.

Poštovani,
Za sve informacije upućujemo Vas na nautički informacijski servis nIS http://www.mppi.hr/default.aspx?id=29353


L.p.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Jul 25, 2018 22:26

:lol: :lol: jaz pa od ribiske vasi pa do srednje dalmacije nisem se nobene boje vidu razen ribiskih :lol: :lol: ce hoces jih ne vidis in je sigurno bolje tako :D
Uporabniški avatar
Kristijan
Kapitan
Prispevkov: 177
Pridružen: To Jan 26, 2016 18:45

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a Kristijan » Po Jul 08, 2019 12:58

Letošnja izkušnja na Susku: Zaradi napovedanega maestrala čez noč in napovedanega obrata na jugo proti jutru, sem se odločil za uporabo boj v zalivu Bok, namesto sidranja v zalivu Porat (lani sem sidral v Poratu pri napovedanem rahlem maestralu in se nisem kaj dosti naspal :D ).

Ker sem že več kje prebral, da koncesionar v zalivu Bok ne dovoli sidranja, sem šel direktno na boje:

- Se privežemo na prvo bojo, želim barko privezat tudi na muring in potegnem ven celoten muring - očitno se je odvezal iz bloka.
- Se želimo privezat na drugo bojo in potegnemo ven celo bojo - boja je plutala in ni bila privezana nikamor
- Se privežemo na tretjo bojo, vidimo da je odvijačen gambet - skupaj ga je držala samo še vezica...

No, s četrto bojo smo pa potem imeli srečo in je bilo vse ''OK''. Moram pa priznat, da bi se bolj naspal na sidru z valovi direktno v zaliv, kot pa na teh bojah...

Nekaj bark se je tudi zasidralo in hitro je pridrvel koncesionar s polnim gasom okoli bark. Vsem je kazal naj se privežejo na bojo, ali pa naj se odstranijo. V eno jadrnico se je celo zaletel s premcom (in to ne z majhno hitrostjo) in se zraven drl: knockout, knockout...

Po nekaj časa divjanja po zalivu pa mu je očitno nekaj zaštekalo in mu ni več uspelo prestavit v brzino. Cca 20 minut je toriral motor, nato se ga je pa le nekdo usmilil (očitno nekdo, ki ni videl kaj je delal po zalivu) in ga odšlepal na obalo...
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » To Jul 09, 2019 14:14

Verjamem, da je stanje z bojami tako.
Tudi drugi izkušeni morjeplovici so napisali da je bolj varno spati na sidru kakor na boji.

Nekdo je zadnjič napisal, da je betonska utež, bila tako majhna, da ga je v neurju odneslo na obalo skupaj z utežjo.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jul 09, 2019 14:53

Da dodam še v to temo.
Dugi otok, Pantera, zaračunavajo sidranje 25kn/m. :twisted:
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a admin » To Jul 09, 2019 15:05

Je že kdo poskušal s komunikacijo okrog info iz uradne aplikacije ministrstva?
Konkretno Pantera piše da je boja 15 kn/m, sidranje pa nima cene... Torej?
Vidim, da tudi ostali zalivi kjer računajo boje niso po tej ceni, kot ti jo zaračunajo... Kdo ima prav? So podatki v NIS stari???

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov