Koncesije

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jul 09, 2019 15:10

admin napisal/-a:Je že kdo poskušal s komunikacijo okrog info iz uradne aplikacije ministrstva?
Konkretno Pantera piše da je boja 15 kn/m, sidranje pa nima cene... Torej?
Vidim, da tudi ostali zalivi kjer računajo boje niso po tej ceni, kot ti jo zaračunajo... Kdo ima prav? So podatki v NIS stari???

Nisem prišel do konca registracije v app, ker me je minilo ob opozorilu, da lahko spremljajo tvojo pozicijo... Itak da je enako kot pri vseh appih ampak pri hrčkih me je to še posebej zmotilo.
Ni podatkov o koncesija 2019 nikjer. Divji zahod rula! :evil:
A je v appu možnost prijave piratov?
Uporabniški avatar
j.k.
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 135
Pridružen: Če Nov 01, 2012 09:27

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a j.k. » To Jul 09, 2019 15:22

Marchi napisal/-a:
admin napisal/-a:Je že kdo poskušal s komunikacijo okrog info iz uradne aplikacije ministrstva?
Konkretno Pantera piše da je boja 15 kn/m, sidranje pa nima cene... Torej?
Vidim, da tudi ostali zalivi kjer računajo boje niso po tej ceni, kot ti jo zaračunajo... Kdo ima prav? So podatki v NIS stari???

Nisem prišel do konca registracije v app, ker me je minilo ob opozorilu, da lahko spremljajo tvojo pozicijo... Itak da je enako kot pri vseh appih ampak pri hrčkih me je to še posebej zmotilo.
Ni podatkov o koncesija 2019 nikjer. Divji zahod rula! :evil:
A je v appu možnost prijave piratov?


V app nIS je možna prijava prekrška, kjer lahko priložiš slike, video in lokacijo. Ter seveda zadevo opišeš.
Prijava je lahko tudi anonimna.

Sam še nisem uporabljal.
Konec koncev, morje, vendarle, odkrije vsako napako!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a admin » To Jul 09, 2019 15:22

V aplikaciji NIS so cene vseh privezov, boj, sidrišč, kontaktni podatki, itd...
Tvojo lokacijo spremlja večina aplikacij, ki jih imaš nameščene na telefonu, vsi razni FB, INSTA, VIBER, WHATSAPP in ostala sranja, vremenske napovedi, itd... Enako ponavadi vsem tem dovolimo tudi do kamere, galerije slik, itd. Brez fobij, ker tole hrvaško ministrstvo en klinc briga kje ti pluješ, npr. FB in Goolge pa živita od tega. :D

V aplikaciji lahko delaš prijave, tudi idiotov, ki glisirajo ob obali... Sicer nimam pojma kako to poteka, še nikogar nisem prijavil, sem pa začel razmišljati, da bo treba začet.
Čisto za primer, po Puntarski Dragi je hitrost omejena na 2 KN, ja samo 2 KN! Normalno se pluje 5 KN z barkami do 10 m, če si res majhen, pa je prav, da spustiš na 4 KN, da ne delaš brez veze vala. Ampak ne, rent a boat-erji se redno mimo marine premikajo s 15 vozli, pa še trim motorja pusti dvignjen, ker je tako doglisiral in itak ne ve čemu služi. Val od 6 m čolna pri taki hitrosti je vsaj meter, če ne več in to 10 metrov ob marini! :evil:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jul 09, 2019 15:55

Sem oddal prijavo za Pantero, pa da vidimo kaj se bo zgodilo.
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a Lure » To Jul 09, 2019 16:55

Najbližje seznama koncesij za 2019 sem našel na eNavtiki - ne vem pa kje so oni dobili.
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Sr Jul 10, 2019 15:19

Lansko leto sem plačal vez na boji na Silbi, pred luko, potem sem ga pa lepo vptašal zakaj se njegova cena ne sklada s ceno objavljeno v omenjeni aplikaciji, saj vendar te podatke objavlja ministerstvo. Nič ni vedel o tem, rekel pa je, da ga ni človeka, ki bi njemu določal ceno. Letos sem tudi nekje prebral, da ta isti koncesionar letos nima koncesije, vendar boje so. Gostilničar, kateri si je v mandraču prilastil par muringov, pravi da omenjeni človek ima koncesijo.
Jadranje je odklop
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Jul 10, 2019 17:16

Sedaj pa vedi, kdo ima prav :?: :?: :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Jul 10, 2019 17:47

jozko napisal/-a:Sedaj pa vedi, kdo ima prav :?: :?: :?:

:lol: :lol: :lol: tu so zakoni kot na barki, 1.kapitan ima vedno prav
2. če kapitan nima prav, velja prvo pravilo
3. če so ne strinjaš z 1, in 2. pravilom takoj zapusti barko................... :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5109
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Jul 11, 2019 08:01

Morda kdo kaj več ve o nasedlih plovilih na Susku katere je vrglo na obalo??
Dvomim, da so bili na sidru, saj jih je pirat Alen definitivno nagnal na zelo nevarne boje, zahteval plačilo brez računa (kot vedno do sedaj), da ne omenjam še ostalega kriminalnega početja...

Še ena o Susku
Moj kolega H.S. je šel junija na testno plovbo s svojo "novo" barko iz Pule. Na Susku je želel na kopno na pijačo in v trgovino predno se obrne nazaj v Pulo. Prejšnji lastnik je imel zelo slabo sidro, zato ni upal sidrati. V tistem je namreč še čakal na dobavo novega sidra. Privezal se je na bojo. Seveda takoj prilleti pirat Alen. Kolega mu razloži situacijo in ga prosi naj mu dovoli za dobro uro privezati barko. V tem času ni bilo nobene barke. Ne popusti in zahteva 200kun. Kolega pravi, "Ne rabim računa. Naredi popust." Nato pirat Alen, "To ti je več bez računa i s popustom." Kolega ni hotel toliko plačati, pa še brez računa, zato je šel z barko do trajektnega pomola in tam prosil, drugega koncesionarja, ki je zadolžen za lučico, da je tam pustil barko za nekaj minut in skočil v trgovino s svojim sinom.

Vsi slikajte ali še bolje posnemite s kamero vse te pirate, ki niti ne izdajo računa in jih obvezno prijavite na finančno upravo (FINA), drugače bo v naslednjih letih še slabše. Že sedaj se počutim skrajno nelagodno vsakokrat, ko se približam sidrišču s koncesijo (beri piratskim mitnicam).
Počasi me tale navtika mineva, ker si ne morem misliti, da država celo podpira lupljenje za nekaj, kar je JAVNO DOBRO.
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Če Jul 11, 2019 14:13

Imaš prav, res je treba snemat in vse posnetke objavit na youtubu. Pirati vedo, da na morju ni inšpektorja zato delajo kar čejo.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » Če Jul 11, 2019 14:22

MarjanT napisal/-a:Lansko leto sem plačal vez na boji na Silbi, pred luko, potem sem ga pa lepo vptašal zakaj se njegova cena ne sklada s ceno objavljeno v omenjeni aplikaciji, saj vendar te podatke objavlja ministerstvo. Nič ni vedel o tem, rekel pa je, da ga ni človeka, ki bi njemu določal ceno. Letos sem tudi nekje prebral, da ta isti koncesionar letos nima koncesije, vendar boje so. Gostilničar, kateri si je v mandraču prilastil par muringov, pravi da omenjeni človek ima koncesijo.


No lansko leto sem govoril s tem fantom na Silbi, to je ta isti, ki je tistega italjana odvlekel s sidra. Vidi se mu, da je umetnik, ni pa po naravi slab fant. Kapitalizem ga je očitno zdelal in želi pač čimveč zaslužiti.

Že dve leti nazaj ni imel koncesije, vzeli so mu jo, ker je postavil bloke izven območja, pa zavarovanja mislim da ni imel. To je sam povedal, plačat sem pa moral vseeno :D ... s 50% popustom, pa v ceno je bil vključen prevoz na obalo in nazaj, dal je tudi osebno telefonsko kamor smo ga poklicali, ko smo potrebovali prevoz.

Meni je ta mentaliteta, da nima koncesije pa vseeno zahteva plačilo za SIDRANJE na območju nekdanje koncesije, neverjetna :D.
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a weta » Pe Jul 12, 2019 23:38

JulesVerne napisal/-a:
MarjanT napisal/-a:Lansko leto sem plačal vez na boji na Silbi, pred luko, potem sem ga pa lepo vptašal zakaj se njegova cena ne sklada s ceno objavljeno v omenjeni aplikaciji, saj vendar te podatke objavlja ministerstvo. Nič ni vedel o tem, rekel pa je, da ga ni človeka, ki bi njemu določal ceno. Letos sem tudi nekje prebral, da ta isti koncesionar letos nima koncesije, vendar boje so. Gostilničar, kateri si je v mandraču prilastil par muringov, pravi da omenjeni človek ima koncesijo.


No lansko leto sem govoril s tem fantom na Silbi, to je ta isti, ki je tistega italjana odvlekel s sidra. Vidi se mu, da je umetnik, ni pa po naravi slab fant. Kapitalizem ga je očitno zdelal in želi pač čimveč zaslužiti.

Že dve leti nazaj ni imel koncesije, vzeli so mu jo, ker je postavil bloke izven območja, pa zavarovanja mislim da ni imel. To je sam povedal, plačat sem pa moral vseeno :D ... s 50% popustom, pa v ceno je bil vključen prevoz na obalo in nazaj, dal je tudi osebno telefonsko kamor smo ga poklicali, ko smo potrebovali prevoz.

Meni je ta mentaliteta, da nima koncesije pa vseeno zahteva plačilo za SIDRANJE na območju nekdanje koncesije, neverjetna :D.

Kako lahko za idiota, ki ima na vesti očitno nešteto incidentov, izsiljevanj pa še česa, govoriš, da po naravi ni slab fant?
Zame tako govno od človeka ni vredno imena človek.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5109
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » So Jul 13, 2019 10:26

Se strinjam.

...pacientu je ime Marko in kot vem je bil čez zimo pogosto v Lj.
:lol:
pale
Admiral
Prispevkov: 1901
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 06:34
Kraj: ˇljubljana

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a pale » So Jul 13, 2019 17:15

Milna boje samo za goste restavracije
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Koncesije

OdgovorNapisal/-a evovii » So Jul 13, 2019 22:35

Nikola T. napisal/-a:Morda kdo kaj več ve o nasedlih plovilih na Susku katere je vrglo na obalo??

Jaz sem bil na Susku ko je usekalo. Ker sem vedel kaj se kuha sem bil na varnem v starem delu mandraca. Nasvet vsem morjeplovcem.... novi del je totalno nevaren v primeru burje ali tramontane. Uglavnem v novem delu hvaal bogu ni bilo nobene barke ker jih je koncesionar opozoril. Uglavnem morje je tako zavrelo da je voda spricala ene 5m visoko. Zjutraj smo pobirali iz pomola mrtve ribe ki jih je zmetalo na kopno. Uglavnem ta vecer so nastradala tri plovila. En gliser je vrglo na skale, jadrnica je nasedla in jo je naslednji dan resil Sea help, eneo motorno jahto (cca 15m) so pa tud prislepal v mandrac celo obuskano in brez pogona. Kolikor jaz vem naj bi gliser utrgalo iz boje, jadrnica pa naj bi bila na sidru. Kje je bila pa ta jahta pa zal ne vem. So pa v paniki v morje vrgli resilni splav....
Uglavnem meni je odneslo natikace :), odlomilo vindeks in se par malenkosti. Kolegu ki je bil zraven mene (salona 40) je razparalo lazy bag in mu potegnilo ven jadro. Hvala bogu sva bila oba na barki in sva resila situacijo in vse skupaj zvezala kot klobaso. Drugace pa vsako cast dlmacinom ki so v takem leteli ven z ribisko barko in zvozili nesrecne posadke na varno. Kasneje je pa priletela se policija in Seahelp. Lp iz Ilovika ;)
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov