Koncesije

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

dobra_vila
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 137
Pridružen: Pe Mar 07, 2008 12:54
Kraj: Ljubljana

Koncesije

OdgovorNapisal/-a dobra_vila » To Jun 15, 2010 07:26

Sedaj je možno dobiti karte koncesij, ki so jih iz koordinat narisali nekateri člani Nautica portala. Koristno - če bomo vsi vedeli za področja, se bodo koncesionarji sčasoma začeli vesti bolj spodobno. Še link: http://sites.google.com/site/vragec32/sidrista

LP Dobra vila
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5106
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Jul 07, 2010 05:57

Letos si moram to sprintati, da se enostavno izogibamo takih krajev. Prvič zaradi boj, ki niso izdelane po nobenem standardu, ker nihče ne odgovarja za eventuelno škodo, ker glede varnosti zaupam samo bojam na Iloviku in če povzamem še pripetije mojih prijateljev s plovili potem ni zares nobene logike tam se vezati. Eden od kolegov je bil priča, ko so po neurju v zalivu Pantera na Dugem otoku zjutraj kar povlekli s skal nasukana plovila ne glede na to kaj bo potem lastnik naredil, če bi se plovilo pričelo potapljati. Brez opravičila, brez sramu so goste katerim plovila je vrglo na skale zaradi prelahkih blokov odslovili, za kakršno koli odškodnino pa so se lahko samo obrisali pod nosom, ker (PAZI TO) zavarovalnica ne krije poškodb (kasko), ki so nastale zaradi uporabe priveznih boj. V istem zalivu pod istimi pogoji pa povrne brez težav škodo, če bi jo utrpel na lastnem sidru. Največkrat je sidro veliko varnejše. Več o tem je bilo napisanega tudi že v temi Sidranje..Plačilo?
Lep pozdrav
Nikola Tesla

Podatki so objavljeni na link-vragec32

PODROČJA KONCESIONARJEV, kjer imajo dodeljene pravice kasirati ?

01G_Zirje_VelikaStupica
Slika

02G_Kakan_Borovnjaci
Slika

03G_Tisno_Mimonjak
Slika

04G_Zirje_Tratinska
Slika

05G_Kakan_Tratica
Slika

07G_Olib_Sv. Nikola (mesto Olib je na 27G, 8G)
Slika

08G_Olib_Slatinica
Slika

09G_Iz_Dolinje_23_MaliIz
Slika

10G_Ist_Mljake
Slika

11G_Rava_Grbavac
Slika

12G_Dugi_otok_Pantera
Slika

13G_Dugi_otok_Cuna
Slika

14G_Dugi_otok_Strzna
Slika

15G_Pakostane2
Slika

16G_Pakostane1
Slika

17G_Molat_Zapuntel
Slika

18G_Molat_Brgulje
Slika

19G_Ist_Siroka
Slika

20G_Rava_Lokvina
Slika

21G_Vrgada
Slika

22G_Silba_SvAnte_jug (Silba zahod je na 26G, glej tudi 29G)
Slika

23G_MaliIz_09G_Iz_Dolinje
Slika

24G_Pasman_Landin
Slika

25G_Ugljan_Zdrelascica
Slika

26G_Silba_SvAnte_zapad (22G, 29G)
Slika

27G_Olib (glej še 7G in 8G)
Slika

28G_Skarda_Griparica
Slika

29G_Silba_Drage (22G, 26G)
Slika

30G_Dugi_otok_Brbinj
Slika

31G_32G_Dugi_otok_Lucina_1 in 2
Slika

33G_34G_Pasman_Soline 1 in 2
Slika

35G_Pasman_Zaklopica
Slika

36G_Rava_Paladinica
Slika

37G_Hvar_StariGrad_Zavala
Slika

38G_39G_Brac_Lucice_istok_Smrceva
Slika

40G_Brac_Pucisca
Slika

41G_Ilovik
Slika

42G_Unije_Maracol
Slika

43G_Kaprije_Nozdra
Slika
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Jul 07, 2010 07:23

Bravo nikola Tesla, zopet si se potrudil.

Samo nekaj ne štekam. Izven označenega območja ni koncesije in temu posledično ni pravice kasiranja ?
Tu nekako ni logike. Ali ni koncesija za cel zaliv ? Po tej teoriji je npr. na Istu v Široki več kot pol boj izven začrtanega in regularnega !
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5106
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Jul 07, 2010 08:39

Tako je. Nezakonito si upravljalci razširjajo svoje pravice, zato so tudi objavljene TOČNE meje njihovih pristojnosti ter cenik.

Priporočilo: V primeru, da bi vam na področju za katerega ste prepričani, da ni znotraj vrisanih polj in če bi Vam hotel upravljalec vseeno zakasirati ali Vas kakorkoli izsiljeval ga slikajte ter točne koordinate z GPSa. Če je le možno mu slikajte značko na prsih. če jo ima!

Na Silbi v zalivu Sv. Ante so me predlani dobesedno napadli in mi med drugim popraskali barko, čeprav smo se zaustavili daleč od boj in še to samo zaradi tega, da v miru pojemo večerjo na poti proti domu. Poklical sem policijo, vendar so rekli, da to ni njihova stvar... HALOOO. Kje je pravna država?

Tale je prišel in pričel kričat name, ko sem ju vprašal, če ne vidita, da sem na svojem sidru daleč od njihovih boj prav zato, da jih ne bi oviral medtem, ko smo se zaustavili, da v miru pojemo večerjo. Kričal je: "Vi ste ušli u privatnu kocesiju i dužni ste platiti nebitno šta i kako..."
Slika

Ko je pričel tolči po ograji z vso ihto tako, da so se žena in hčerki v salonu zelo ustrašili. V tistem je ven prišla starejša hči. Meni je dvignilo pokrov in zares verjemite, da bi ga nalomil ko hudiča, če me ne bi starejša hči prijela za roko ravno v tistem, ko sem že zamahnil, da ga z vso silo treščim po gobcu. Za hip sem zastal v tistem pride še žena in pravi: "Prosim pojdimo." Starejši naročim naj takoj prinese fotoaparat in namesto, da sem ga nalomil sem ga slikal.

Slika

Njegov kompa pravi:"Ajde ostavi ga." po tistem ko je videl da z menoj ni šale.
Slika

Ribiška barka v ozadju je bila tudi na sidru.
Kaže mi na tablo prepovedano sidranje ampak, če bi plačal potem pa znak ne velja.
Slika

Rekel sem, da mi je dosti in da naj zapustita barko in se je ne dotikata. V tistem pa: "Šta .. Evo ovako, ja ču se vezat pa se ti jebi. Šta mi možeš ?...", po tistem ko je videl da je varen, da ga ne bom nalomil, da ne bi imel sam zaradi tega še večjih težav.
Slika

se je vezal na mojo barko
Slika

in z svojim trupom pričel ripsati po moji. da so vijaki v njegovi žuljnici pustili globoke raze v mojem trupu in govoril: " I šta mi sad možeš..?
Slika

zaliv Sv. Ante na Silbi
Slika

Dogodek sem takoj telefonsko prijavil zavarovalnem zastopniku, ki je svetoval prijaviti dogodek. Kasneje sem tudi poklical policijo ampak so se distancirali od incidenta, češ da niso pristojni za te zadeve. Prosil sem policistko, da se predstavi, ker bom podal prijavo tudi zoper njo, ker ne ukrepa medtem, ko smo bili mi očitno in brez vsakega dvoma napadeni z strani piratov. Po nasvetu odvetnika sem kasneje vse opustil, ker se proti korupciji v tuji državi ne da boriti.

LP
Nikola Tesla :(
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

OdgovorNapisal/-a val » Sr Jul 07, 2010 09:20

Zelo si se potrudil Nikola.
Vendar kot si sam napisal v spodnjem delu,Kot tujec v nepravni državi nimaš nobenih možnosti ,da uveljaviš svoj prav.
Žal me to navdaja samo z nemočno jezo in besom,in v petek odplujem v "lipo našo".V zadoščenje mi je vsaj to ,da imam barko v Sloveniji in da jim ne plačujem dvojne priveze.
Drugače pa moram priznati ,da nimam slabih iskušenj,tudi na meji v Umagu ne,se pa prijavim na izpostavi v marini.
lp
Uporabniški avatar
Mike
Admiral
Prispevkov: 1373
Pridružen: To Jul 01, 2008 11:01
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Mike » Sr Jul 07, 2010 09:50

Nikola, zob za zob. On se je vezal na tvojo jadrnico, ti bi se moral pa sidrati na njega in mu na barko vržeš najtežje sidro, kar ga imaš. Potem bi samo še pomahal ko bi šel med ribe. Pi*** jim ma****
V8 + Jet drive
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Jul 07, 2010 10:33

Dobro. Z zalivi in koncesijami v njih smo si na jasnem. Kaj pa mandrači, za katere je prav tako podeljena koncesija.

Npr. Olib. Menim da mojster, ki je pobral po 75 kun udeležencem rute, kateri so vezali med ribiške barke, tega ni naredil glih regularno. Na tej strani, kjer sem bil sam privezan, gregor.n in Primula O.K. Za nasprotno stran pa sem 99,99 %, da nima koncesije. Kajti potem bi moral pobirati tudi domorodcem :x

Pa na Susku dan pred ruto. Pajac mi napiše račun : 11 mtara po 12 kuna = 132 kun. O.K. Ampak pazi ! Spodaj pa še 11X4,2 kune = 46,2 kun, torej skupaj 178,20 kun.
Ko ga vprašam kaj je to in da sem takso za tri mesece plačal že v Umagu, mi pojasni: "To vam je lučka prisojbina!" Pa se jebi. Takoj so našli substitut za turistično takso.
Ko sem mu rekel, da so te njihove male prevare že kar malo moteče, se je le nasmehnil. Pa še od danih 180 kun mi ni vrnil dveh ! Kaj čmo.
Le na Susak ne it !!!
Pa je ta pajac spravil ob zaslužek restavracijo (večerja), pa trgovino, pa šiptarja kjer smo pojedli burek in spili kafe, pa un kafič, kjer sta bladzo in mornar spila flašo Whisky-a, pa še in še ...
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Sr Jul 07, 2010 12:20

Ta tip na sliki z brado je tudi lani na ruti prišel do nas in nam zaračunal (ali pa ne, se ne spomnim) privez na bojo. Potem mu je eden naših ponudil kozarec pijače (mislim da je bil cviček ali pa nekaj rdečega) in jo je nekam bolj na hudo spil. Ko mu je ponudil še enega se ga je branil na vse pretege. Malo nam je to bilo čudno. Naslednji dan, pa je ta eden, ki mu je ponudil pijačo ugotovil, da mu je nalil poln kozarec čistega malinovca. Ni čudno da se je naslednjega branil. :lol: :lol: :lol:
Mogoče sem si to izmislil, ampak nekako mi je tako ostalo v spominu, gotovo ve še kdo kaj več o tem, ki je bil bolj trezne glave takrat.
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » Sr Jul 07, 2010 12:22

Ne vem, mislim da nima smisla delati nekih izgredov, saj imaš na koncu le zasran dopust in par dni življenja manj zaradi živcev. Verjamem da imaš prav NT, ampak s takim načinom po mojih izkušnjah se v "lipi naši" ne da. Bolje bi bilo da bi povabil koncesionarja na eno laško na barko.
Uporabniški avatar
Mike
Admiral
Prispevkov: 1373
Pridružen: To Jul 01, 2008 11:01
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Mike » Sr Jul 07, 2010 12:40

Hehehe, Janadino skoraj sem se zadavil od smeha. Gaso, pa ne moreš tipu pustit da te olupi kot mladega zajca, potem mu daš pa še laško???
V8 + Jet drive
Uporabniški avatar
CC
Admiral
Prispevkov: 1071
Pridružen: To Maj 15, 2007 14:24
Kraj: Veleje~Dunat

OdgovorNapisal/-a CC » Sr Jul 07, 2010 13:12

lani nam na ruti ta dva na Silbi nista računala,ker sta dobila vsak hladno pivo-iz mojega hladilnika-janadinotu je hladilnik grel :lol:,so me pa hoteli nategnit potem v gostilni,da bi plačal zraven piva še jagnetino,sam pri men to ne gre:lol: Nikola,drugič ga prej vprašaj a hoče batine al mrzlo pivo-boš videl kako bo vesel piva :lol:
še mal se naj zajebavajo,pa si bojo sami seb računali-
Lp CC
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » Sr Jul 07, 2010 13:20

Mike, zamenjaj vrstni red, prvo laško potem lupljenje.
Uporabniški avatar
JanezJ
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 87
Pridružen: Če Avg 27, 2009 13:09
Kraj: Slovenj Gradec

OdgovorNapisal/-a JanezJ » Sr Jul 07, 2010 13:24

Škoda, taki dogodki ti lahko uničijo pol dopusta če ne celega. Zato pa jih že veliko hodi (sploh na čarter) v Grčijo in Turčijo. Še sreča NT, da ga nisi ..., sigurno bi si nakopal velike težave. Odlična ideja to z slikanjem :)
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5106
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Jul 07, 2010 14:26

Vsekakor sem jim lepo povedal, da smo se samo ustavili, da v miru pojemo, kajti, če že prenočim na boji potem to vedno storimo na Iloviku, ter da nas tudi prijatelji tam čakajo in da nimamo namena tu prenočiti. lepo sem jih prosil naj dajo mir saj jih nikakor ne oviram pri izrabi njihove koncesije, zato sem se navsezadnje tudi toliko odmaknil od boj, obenem pa uporabljam lastno sidro.
Nisem provociral niti bil nevljuden, zato tudi nista imela nobenega povoda tako nesramno postopati in dobesedno besno tolči po ograji, ko sem ju odslovil. Sem prepričan, da je oster napad sprovocirala slovenska zastava, saj se je to zgodilo tudi naslednji dan, ko nas je oglobila še policija zaradi otroške palice za ribolov v kokpitu, drugega niso našli, čeprav sem imel pravo opremo lepo pospravljeno in do prejšnjega večera veljavno mesečno ribiško dovolilnico, ki sem jo tudi pokazal. Vseeno so mi zaračunali kazen in da ne omenjam njihovega nesramnega postopka. Že pristop je bil naslednji: "Da vidimo najprije dokumente i koju kaznu čete platiti !?" Pregledali so samo nas, čeprav nismo bili najbližji patrulji obenem pa je bilo v zalivu vseh skupaj najmanj dvajset plovil. Brez nadaljnega komentarja, ker me kar zmrazi, ko se spomnim.

Provokacijo sem doživel zopet brez povoda še isti dan ob prehodu Osorja z strani tamkašnjega upravljalca, ki se je vozil okoli bark medtem, ko smo čakali, da se odpre most in nas vse pošiljal v PM. "S ovakvima imamo najviše problema" pri tem je mislil zastavo, ko se je peljal mimo nas. Ob meni je bil v prehodu tudi morjeplovec iz Izole z barko Muzika, ki lahko to potrdi. Da ne omenjam, da je avstrijcu zaračunal nočenje, ker v nasprotnem sledi velika kazen. Edini greh Avstrijca na Azimutu je bil ta, da se je držal s čakljo tistih dvajset minut za bojo, da mu ni bilo treba imeti prižganih motorjev. Bili so popolnoma osupli in piratu plačali. Ostali smo samo gledali in dejansko bili čisto iz sebe, da si kdo lahko privošči kaj takega.

Pred tem nisem imel NIKOLI in nikjer po svetu nobene slabe izkušnje takrat pa v dveh dneh kar tri nepojmljive provokacije. Še dobro, da se je to zgodilo na poti domov saj bi nam verjetno drugače popolnoma uničilo dopust.

V prihodnje se bomo definitivno izogibali vsem možnim konfliktnim situacijam, zato sem se tudi potrudil in pripel vse slike, da smo informirani o področjih katerih vsaj jaz ZAGOTOVO ne obiščem.

Pa še nekaj fantje. Pivo pijem samo s prijatelji, da pa bi ponujal pijačo samo zato, da bom bolje prišel skozi pa se mi ne zdi ravno prav in če smo pošteni tudi malce hinavsko.
LP
Nikola Tesla
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Jul 07, 2010 21:00

kr en napisal/-a:Dobro. Z zalivi in koncesijami v njih smo si na jasnem. Kaj pa mandrači, za katere je prav tako podeljena koncesija.

...


Kako je v vaseh ?
Obstaja kakšen seznam ?

lp
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov