Bunarina-dnevni vez

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

matkoro8
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Ne Dec 02, 2007 22:32

Bunarina-dnevni vez

OdgovorNapisal/-a matkoro8 » Sr Avg 18, 2010 11:48

Pozdravljeni,

Zanima me, ali je kdo od vas morjeplovcev letos bil na dnevnem vezu v marini Bunarina in koliko je plačal?
Konec julija sem se ustavil v omenjeni marini s sedem metersko jadrnico čez noč. Mornar na pomolu mi pove, da je nočenje cca. 120-130 kn (17-20EUR). OK, prenočimo. Naslednji dan na blagajni pa presenečenje, na računu piše 272kn (38EUR). Pogledam račun:

nočenje oz. dnevni vez = 17EUR
stroški prijave bivanja = 20 EUR (5 oseb x 4EUR)

Sprva sem mislil, da je kakašna pomota ali pa da so mi zakasirali kakšno turistični takso, ki pa sem jo že plačal ob prihodu na HR. Razložijo mi, da to ni turistična taksa ampak stroški prijave oseb, ki prebivajo v marini na policijo.
Vprašam, če se zvečer zopet vrnem ali bom moral zopet plačat stroške prijave. Odgovor je pritrdilen. Nisem želel več razpravljati, plačal sem in odšel kajti hotel sem izkoristiti lep dan v okolici Kamenjaka.
Zaradi poslabšanja vremena v naslednjih dneh sem se odpravil v malo marino v Medulinu. Cena dnevnega veza je 150kn in to je tudi vse. Vprašam kako je z prijavo na policijo in mi razložijo, da jo opravijo za vsak dan posebaj vendar, da je to že vse zajeto v ceni dnevnega veza.
Iz radovednosti sem se zapeljal do bližnje marine Pomer in se pozanimal o ceni dnevnega veza. Odgovor je enak kot v marini v Medulinu s tem, da ju tu cena višja (40EUR).

Kakšne pa so kaj vaše izkušnje?


Lp, Roman
Uporabniški avatar
luftar
Admiral
Prispevkov: 837
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 16:23
Kraj: Ljubljana, Pula - Bunarina

OdgovorNapisal/-a luftar » Sr Avg 18, 2010 12:16

Do dveh let nazaj, sploh ni bilo potrebno nič plačati, si se samo privezal. Sedaj zgleda, da hočejo vse nadoknaditi.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Avg 18, 2010 12:23

Luftar to pa ne bo držalo. Leta 2007 sem čakal prijatelje in v Bunarini nočil. Potrebno je bilo plačati, a ni bilo drago. Mislim da cca 280 kun za 11,25 metra.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Avg 18, 2010 13:22

Prijavi na inšpekcijo, naj oni raziskujejo in usklajujejo. Kopija računa v prilogi bo pomagala. Te stvari glede prijave morajo biti enotne, cena se spreminja samo za privez.

Prijavo izvedeš tukaj, na Državnem inšpektoratu

http://www.inspektorat.hr/prijavi-povredu-propisa/

Turizem pokrivajo gospodarski inšpektorji.
Uporabniški avatar
luftar
Admiral
Prispevkov: 837
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 16:23
Kraj: Ljubljana, Pula - Bunarina

OdgovorNapisal/-a luftar » Sr Avg 18, 2010 19:53

Ne me držat za besedo. Tam imam privez že 18 let in vem da zelo dolgo ni bilo potrebno nič plačati, tako, da sem jim že sam predlagal da bi začel zaračunavati dnevne priveze (za pivo). Dvomim pa da zaračunavajo priveze več kot 4 leta.
matkoro8
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Ne Dec 02, 2007 22:32

OdgovorNapisal/-a matkoro8 » Če Avg 19, 2010 19:49

Pozdravljeni,

Evo, poiskal sem račun od plačila v BUNARINI in takole piše:

1. PRIVREMENI VEZ U MORU-DNEVNO .................. 16,99EUR
2. JEDNOKRATNA PRIJAVA 5 OSO (PET OSEB).......20,74EUR

Poleg računa pa sem dobil še pet manjših listkov, na katerh so za vsako osebo posebaj priimek in ime, datumi prijave, rojstni datum, št. osebnega dokumenta. Na vrhu pa z velikimi črkami piše:

POTVRDA
o prijavi boravišta-prijavi in odjavi prebivališta odnosno prijavi promjene stana

Enake listke z istimi podatki (samo datumi so drugi) sem dobil tudi pri prestopu meje v Umagu. Ko sem jim pokazal te iz Umaga in rekel, da je potrdilo o spemembi stanovanja že izvršeno so mi rekla "što možemo, tako treba da radimo".
So me pač nateg...., ampak osel gre samo enkrat na led. Za to sem se kasneje vedno točno informiral koliko me bo stalo nočenje, kot sem že navedel v prvem prispevku. Najcenejše je pač sidro le če je vreme tapravo.

Če ima kdo podobne izkušnje mogoče tudi od kje drugod pa naj kaj napiše.

LP, Roman
ben
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 132
Pridružen: Ne Feb 22, 2009 12:53
Kraj: Zasavje- Umag

OdgovorNapisal/-a ben » Pe Avg 20, 2010 13:42

Hojla.

To so te nategnili,letos glede na vremenske pogoje sem kar nekajkrat prespal v lučicah ali marini pa nisem nikjer posebej plačal prijavljine.

Lp Ben.
matkoro8
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Ne Dec 02, 2007 22:32

OdgovorNapisal/-a matkoro8 » So Avg 21, 2010 19:56

Ja seveda so me nat...., samo ko pa je bila ta nočitev v Bunarini letos razen veza na pomol v Novem gradu prva.
Kasneje mi tudi drugje niso nič dodatnega računali. Pa kaj se čem tam z njimi prepirat in zajeb... lep dan? Zaradi 20 EUR me ne bo hudič vzel ampak bom od sedaj naprej bolj previden.



LP
Uporabniški avatar
opus
Kontraadmiral
Prispevkov: 242
Pridružen: To Maj 13, 2008 16:22
Kraj: Pula

OdgovorNapisal/-a opus » Pe Avg 27, 2010 21:48

Meni bi bilo pa iznimno zanimivo videt kaj bi se zgodilo z prijavo, ker bunarina nima koncesije za komercijalno marino, samo za sportsko (domace registracije), pac ze neomejeno deluje tudi kot komercijalna. :evil:
http://www.glasistre.hr/istra/vijest/220403
http://www.glasistre.hr/istra/vijest/183280
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » So Avg 28, 2010 09:03

opus napisal/-a:Meni bi bilo pa iznimno zanimivo videt kaj bi se zgodilo z prijavo, ker bunarina nima koncesije za komercijalno marino, samo za sportsko (domace registracije), pac ze neomejeno deluje tudi kot komercijalna. :evil:
http://www.glasistre.hr/istra/vijest/220403
http://www.glasistre.hr/istra/vijest/183280


Opus ne se hecat in podajat takšne informacije na morjeplovca ! Nenazadnje ti tam živiš! Ti bodo šefi iz Bunarine še tvojo barko potopili. :wink:

Sicer sem te pa mislil že pred časom pohvalit, kako lepo deliš izkušnje in nasvete z nami, tudi kot hrvaški državljan. Očitno res na tem forumu sodelujejo neobremenjeni ljudje, ki jih druži le morje. Le tako naprej !
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
ttomi73
Admiral
Prispevkov: 975
Pridružen: To Jul 21, 2009 22:41
Kraj: Kranj-okolica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a ttomi73 » So Avg 28, 2010 10:15

Dnevni vez je na Medulinski rivi zastonj in to brez kakršnegakoli plačila. Sam sem vezal moj gumon tam skoraj vsak dan tud zvečer, ko smo šli plesat in na kalamare. Ko sem šel pa po bencin s kantami sem se pa švercal med ribiškimi čolni v mandraču ali blizu tavelikih ribiških bark čisto na koncu.

Ti si pa vezal v mali marinici za kempom Medulin se pravi to je marina Puntica. Tam je vedno prisoten vsaj en mornar ponoči in je zelo prijetna in varna ni pa kakega luksuza.

Ampak tile hrvatje so pa pasji. Ma vse se jim bo še maščevalo. Dočiče pravi sat vremena :twisted:
Izpit za čoln sedaj imam, kaj pa zdaj... na morje seveda.
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » So Avg 28, 2010 18:33

ttomi73,
kar se Medulinskega zaliva tiče pa samo to: Letos sem se prvič ustavil v Medulinu (večkrat sem bil v marini Pomer ali na sidru v uvali Portič). Ker sem potreboval sadje in zelenjavo sem šel v plitki kanal pred samo mesto (točno pred prve boje v zalivu, na rivi je preplitko) in tam sidral. Ko sem začel devati pomožni motor na tenderja sta priplula dva mlada fanta- mornarja in me pučila, da je pred luko Medulin prepovedano sidrati, naj se privežem na bojo, ter da je potrebno za mojo barko plačati 130 kun. Ko sem mu rekel, da je na karti, peljarju in ploterju tu označeno sidrišče, je rekel, da to njega ne briga, pod odgovor, da grem samo na tržnico po drobnarije, pa je dejal 15 minuta ili jedan dan, njemu je sve isto.
Zato sem jezen dvignil sidro in šel v en zaliv naprej (mislim, da se mu reče pomerski zaljev) in se sidral tam, kjer se sidrajo barke, ki prespijo na sidru.
To je le moja izkušnja.
Ko pa sem letos v Bunarini obiskal našega Luftarja, tudi sam nisem nič plačal priveza, res pa je, da sem prišel ob 15 uri ko mornarji končajo delo in odplul naslednji dan, takoj ob 7 uri, ko mornarji prihajajo na delo.

LP
:wink:
Uporabniški avatar
opus
Kontraadmiral
Prispevkov: 242
Pridružen: To Maj 13, 2008 16:22
Kraj: Pula

OdgovorNapisal/-a opus » Ne Avg 29, 2010 00:15

Novinec napisal/-a:Ko pa sem letos v Bunarini obiskal našega Luftarja, tudi sam nisem nič plačal priveza, res pa je, da sem prišel ob 15 uri ko mornarji končajo delo in odplul naslednji dan, takoj ob 7 uri, ko mornarji prihajajo na delo.

LP
:wink:

Na Bunarini je zmerno eden mornar dezuren.
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Ne Avg 29, 2010 12:13

opus napisal/-a:
Novinec napisal/-a:Ko pa sem letos v Bunarini obiskal našega Luftarja, tudi sam nisem nič plačal priveza, res pa je, da sem prišel ob 15 uri ko mornarji končajo delo in odplul naslednji dan, takoj ob 7 uri, ko mornarji prihajajo na delo.

LP
:wink:

Na Bunarini je zmerno eden mornar dezuren.



Opus, očitno ga takrat ni bilo. Če pa je bil, se mu pa ni dalo spiti enega piva :lol:

LP v Istro

:lol:
Uporabniški avatar
opus
Kontraadmiral
Prispevkov: 242
Pridružen: To Maj 13, 2008 16:22
Kraj: Pula

OdgovorNapisal/-a opus » Po Avg 30, 2010 05:14

Ocigledno se dobro skrivajo. :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov