Hrvaska registracija

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a MareC » To Jan 28, 2020 17:21

BE84 napisal/-a:Oživljam tole temo....
Ker se je verjetno v tem času od kar je tema odprta spremenila verjetno tudi zakonodaj me zanima naslednje.

- Tašča prodaja čoln (gumenjak), katerega je lastnica in je trajno registriran na Hrvaškem. V njenem primeru ni bilo problema registrirati čoln, ker je HR državljan.
- Čoln bi pa sedaj kupil Slovenec in obdržal trajno registracijo na Hrvaškem.

Kakšen je postopek za kupca (Slovenca), da se tole izvede.

Hvala za odgovore :)

OIB , če ga še nimaš je obvezen, dobiš ga na vsaki upravni enoti(oddelek za finance)
naredi se kupoprodajna pogodba (hrvaška) overi pri javnom bilježniku, dodaš(pooblastiš) osebo, ki bo zate sprejemela pošto
in to je to, če bo čoln v isti luški kapetaniji, če ne pa delaš prenos na drugo LK
Nazadnje spremenil MareC, dne To Jan 28, 2020 19:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a Paco » To Jan 28, 2020 19:39

Na davčni enoti pa moraš pridobiti OIB za tujca, to tole sploh lahko izvedeš.
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a MareC » To Jan 28, 2020 19:45

Paco napisal/-a:Na davčni enoti pa moraš pridobiti OIB za tujca, to tole sploh lahko izvedeš.


hvala Paco sem pozabil, ker je meni samoumevno da ga imam, ker sem non stop dol :)
Uporabniški avatar
BE84
Poročnik fregate
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Sep 22, 2019 21:12
Kraj: Maribor

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a BE84 » To Jan 28, 2020 21:42

Torej če prav razumem more ta kupec iz Slovenije na hrvaškem zaprositi za OIB, ostalo pa kot napisano zgoraj (pogodba + overitev in pooblastilo za prejemanje pošte)
stangarbojan
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 130
Pridružen: To Jan 02, 2018 16:18
Kraj: TURJAK

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a stangarbojan » To Jan 28, 2020 22:03

Verjetno za marsikoga nima smisla,toda kljub temu,mogoce kak pameten nasvet oz.odgovor:
imam čoln registriran na Hrvaskem,bi pa ga zaradi zamenjave lokacije dopustovanja prepisal na drugo LK.Če imaš privez med domacini in druga registracija,že izstopaš.Iz podobnega razloga sem ga tudi registriral na HR,pred tem mi je znanec svetoval: če ga boš reg. na HR,dokler ne odpreš ust,si Hrvat in se do tebe predvsem pa do plovila ne obnašajo diskriminatorno,podobno kot z avti Slo reg. tablic.
Kakšen je postopek in seveda stroški ?,je to od vas kdo storil ?
Coastliner
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a MareC » To Jan 28, 2020 22:14

stangarbojan napisal/-a:Verjetno za marsikoga nima smisla,toda kljub temu,mogoce kak pameten nasvet oz.odgovor:
imam čoln registriran na Hrvaskem,bi pa ga zaradi zamenjave lokacije dopustovanja prepisal na drugo LK.Če imaš privez med domacini in druga registracija,že izstopaš.Iz podobnega razloga sem ga tudi registriral na HR,pred tem mi je znanec svetoval: če ga boš reg. na HR,dokler ne odpreš ust,si Hrvat in se do tebe predvsem pa do plovila ne obnašajo diskriminatorno,podobno kot z avti Slo reg. tablic.
Kakšen je postopek in seveda stroški ?,je to od vas kdo storil ?


kaj zdaj bluziš, gor je vse napisano
x jih je to naredilo :roll:
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a Paco » To Jan 28, 2020 22:19

Mater pa kje vi dopustujete folk ? A majo Ku Klux tud tam ? Ne vem no v 30 letih kake res posebne štale ni bilo, vsaj ne večje kot jo naredijo pijani Slovenski turisti v stilu obiska maturantov v Grčiji ( vse to naše ) ipd..

Drugače pa odgovori:
- ja drugega ne rabiš
- greš v drugo lučko in zadevo pač prepišeš med lk pa se potem pošljejo papirji. btw a ni bolj enostavno v tisto LK vprašat kaj hočejo kot tu spraševati ker vsi že vemo da je od Lk do LK druga zgodba
pojdi se z bikom bost!
Nole
Višji praporščak
Prispevkov: 34
Pridružen: Po Jan 21, 2008 18:44

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a Nole » Ne Mar 15, 2020 17:31

MareC napisal/-a:
BE84 napisal/-a:Oživljam tole temo....
Ker se je verjetno v tem času od kar je tema odprta spremenila verjetno tudi zakonodaj me zanima naslednje.

- Tašča prodaja čoln (gumenjak), katerega je lastnica in je trajno registriran na Hrvaškem. V njenem primeru ni bilo problema registrirati čoln, ker je HR državljan.
- Čoln bi pa sedaj kupil Slovenec in obdržal trajno registracijo na Hrvaškem.

Kakšen je postopek za kupca (Slovenca), da se tole izvede.

Hvala za odgovore :)

OIB , če ga še nimaš je obvezen, dobiš ga na vsaki upravni enoti(oddelek za finance)
naredi se kupoprodajna pogodba (hrvaška) overi pri javnom bilježniku, dodaš(pooblastiš) osebo, ki bo zate sprejemela pošto
in to je to, če bo čoln v isti luški kapetaniji, če ne pa delaš prenos na drugo LK


Živjo,
ali je postopek enak, če Slovenec kupi plovilo slovenskega lastnika, ki je registrirano pod hrvaško zastavo ali v tem primeru ni potrebna hrvaška kupoprodajna pogodba?

Hvala
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2310
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Po Mar 16, 2020 12:02

Živijo,

itak da je enak. A ti ni logično?

lp
Nole
Višji praporščak
Prispevkov: 34
Pridružen: Po Jan 21, 2008 18:44

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a Nole » To Mar 17, 2020 15:54

Živjo,
hvala za odgovor. Če je men logično še nič ne pomeni :D :D

Lep dan, Rok
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2759
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Mar 17, 2020 18:31

Na Hrvaskem se delajo uradi, kapetanije? Ve kdo?
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a MareC » To Mar 17, 2020 18:46

1stofficer napisal/-a:Na Hrvaskem se delajo uradi, kapetanije? Ve kdo?


jaz sem danes na Lošinju vse urejal bp, delajo pa skrajšano in po eden in eden je vstop
bil sem pa edini :mrgreen: :mrgreen:
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a janadino » Sr Maj 27, 2020 09:37

Če je komu jasno, mi lahko razloži, ker meni ni....
Jet registriran v Biogradu, hrvaški lastnik, on ga zaradi nesporazuma izbriše iz registra v Biogradu ker gre v Slovenijo, sedaj pa slovenec več v Biogradu ne more vpisati nazaj, ker nima CE certifikata? :shock:
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2759
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Maj 27, 2020 13:35

Ravno registriral barcico na Krku.

Ce komu kaj koristi: Reg. cifre so 6-mestne po novem in izgledajo grdo. Delal sem prvi vpis, rabil tehnicnega, izpisni list iz nemcije, sodno overjeno prevedeno kupoprodajno, prav tako pri podpisu overjeno pri notarju. Papirji o motorju, certifikat barke. Kar nekaj jajc torej, a je slo z vsemi zbranimi papirji hitro. Strosek: tehnicni 100kn, vpis 35kn. Vpis delas na lokalni luski kapetaniji. Kasko zavarovanje 300 eur, osnovno je sicer ful poceni. Nalepke 198kn.
Jape
Viceadmiral
Prispevkov: 529
Pridružen: So Sep 13, 2008 10:41
Kraj: Stranska vas - Pag

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a Jape » So Jul 25, 2020 16:45

S kolegom, kateri je HR državljan in stalni naslov v HR bi skupaj kupila barko (lastništvo 1/2), katera je vpisana v HR register. Barka bi ostala v HR registru, edino imela bi dva lastnika (1/2) HR/SLO.
Ali ima kdo izkušnje s takim primerom, ter koliko je komplikacij glede tega.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov