Hrvaska registracija

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

abri2
Štabni vodnik
Prispevkov: 27
Pridružen: Sr Apr 18, 2012 18:33

zimovanje barke

OdgovorNapisal/-a abri2 » Po Avg 27, 2012 14:46

Tudi jaz imam par vprašanj glede nakupa plovila na hrvaškem. Sicer pa sem sam malo zmeden.Kajti jaz bi kupil plovilo ki pa je trajno registrirano na fizično osebo.Je pa res da na zimovanje pa bi jo vozil v slovenijo.Zanima me kje naj pričakujem težave,pravzaprav ali je to sploh mogoče
Fantocci
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 75
Pridružen: To Avg 12, 2008 14:10

OdgovorNapisal/-a Fantocci » Če Avg 30, 2012 11:46

Očitno noben ne zna odgovoriti ne tebi ne meni.... :?
matjaz007
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: To Jan 27, 2009 15:16
Kraj: Radenci-Premantura

OdgovorNapisal/-a matjaz007 » Če Avg 30, 2012 13:14

Uporabita funkcijo išči. Res je bilo že zelo dosti o tem napisanega. Tako za pravne kot za fizične osebe.
Dokler niso v eu ne bosta mogla čolna vozit v slo brez carinskih formalnosti (uvoz).

lp
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Če Avg 30, 2012 13:17

V Slovenijo ne bo šlo, vsaj še eno leto ne.
Jadranje je odklop
KLJUKEC
Naddesetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne Avg 26, 2012 20:11

OdgovorNapisal/-a KLJUKEC » Pe Sep 28, 2012 19:39

Pozdravljeni!

Vidim da na to nima nobeden pravega odgovora!!!!??
No kako pa naj naredim ker je plovilo registrirano na HR in je tam registrirano že celih 30 let!! Kaj bo zdej ko bojo Hrvati v EU in je plačevanje poreza na HR čolen upravičen po 10 letih!?? Davek na plovila starejša od 10 let se na hrvaškem ne plačuje!!! Slovenec z Hrvaško davčno Številko in čolnom registriranim na hrvaškem od novega!! Kako bo z nami verjetno isto kot z Hrvaškimi državljani?? Plovilo je bilo novo kupljeno v Mariboru!!
Isto sem imel problem z HR Vinjeto (Plovno dozvolo)! Pa ni v SLO noben znal povedat da je plovilo reg. na hrvaškem ne rabi!!!

Hvala!!
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » Pe Sep 28, 2012 20:23

Ne vem, kaj vam ni jasno, zadeve so že parkrat obdelane tudi tukaj na forumu.

Za tuje državljane, je vse enako kot za HR državljane, rabiš le naslov, kamor ti pošiljajo račun, v Slovenijo pa ne moreš pripeljati čolna, če ni bil v eni izmed držav znotraj EU plačan DDV, glede HR zastave, če je bil čoln kupljen na HR in plačan PDV, pa ga ne moreš pripeljati vsaj še do vstopa HR v EU, saj v nasprotnem primeru boš moral plačati DDV Sloveniji, pa še kakšno carino, odvisno od porekla, se pravi moraš narediti UVOZ, ali trajni ali začasni.

KLJUKEC napisal/-a:No kako pa naj naredim ker je plovilo registrirano na HR in je tam registrirano že celih 30 let!!

Kaj pa bi rad naredil, jaz ti predlagam da ga tankaš in voziš, do vstopa HR v EU le zunaj Unije. :)
KLJUKEC napisal/-a:Kaj bo zdej ko bojo Hrvati v EU in je plačevanje poreza na HR čolen upravičen po 10 letih!??

Kdo je upravičen, kakšen porez? Če si ti vpisan v Plovno dozvolo, si ti lastnik čolna in lahko delaš z njim kar te je volja.
KLJUKEC napisal/-a:Davek na plovila starejša od 10 let se na hrvaškem ne plačuje!!!

Kateri davek, se ne plačuje na Hrvaškem, daj malo konkretneje, pomorsko dobro, če si to mislil, vsi plačujemo.
KLJUKEC napisal/-a:Slovenec z Hrvaško davčno Številko in čolnom registriranim na hrvaškem od novega!!

Daj preberi še enkrat tvoje vprašanje, jaz ne vem kaj sprašuješ, kaj od novega, čolna, lastnika, zakona, ni mi jasno na kaj misliš.
KLJUKEC napisal/-a:Kako bo z nami verjetno isto kot z Hrvaškimi državljani??

Kako pa je sedaj, pa ni kaj drugače.
KLJUKEC napisal/-a:Plovilo je bilo novo kupljeno v Mariboru!!

S tem ni kaj narobe, se pravi Sloveniji(EU) je bil plačan DDV, če ga boš po vstopu Hrvaške v EU hotel, na HR hotel registrirati, boš moral plačati še trošarino HR državi, popolnoma enako kot če ga sedaj hočeš registrirati v kakšni drugi EU državi.
KLJUKEC napisal/-a:Isto sem imel problem z HR Vinjeto (Plovno dozvolo)! Pa ni v SLO noben znal povedat da je plovilo reg. na hrvaškem ne rabi!!!

Temu se reče funkcionalna nepismenost, če ne veš kdo rabi vinjeto. Vinjeta in Plovna dozvola sta dve različni zadevi, za ilustracijo, kot vinjeta za AC in Prometno dovoljenje za avto.

KLJUKEC, prav utrujate z že 100x enakimi vprašanji, vsake toliko časa se pojavi kakšen KLJUKEC, ki enako sprašuje, kot ti, daj vsaj preberi, kar je bilo že napisano, ker meni se ne da 10x enako pisati.
KLJUKEC
Naddesetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne Avg 26, 2012 20:11

OdgovorNapisal/-a KLJUKEC » Po Okt 15, 2012 22:56

Lp,

Vinjeta za plovilo pod HR registracijo ni potrebna za plovbo po HR vodah. Tako je razložil kapetan v Novalji! Glede davka!? Novo plovilo je bilo dalnega leta 80 kupljeno v Mariboru in me zanima kako je bilo takrat z trošarino ko smo bili se v Yu??
Hvala!
Uporabniški avatar
marcus
Admiral
Prispevkov: 1434
Pridružen: Če Okt 23, 2008 13:42

OdgovorNapisal/-a marcus » So Okt 27, 2012 11:23

Gaso ti je pridno pripravil več kot disertacijo na to že 100x obravnavano temo, zato malo uporabi funkcijo "išči" :cry: :cry: :!:
YU smo že pozabili :idea: :lol:
no rain, no rainbow
marez
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: To Jul 20, 2010 21:03
Kraj: novo mesto-vir

OdgovorNapisal/-a marez » Sr Okt 01, 2014 20:18

luftar napisal/-a:Tudi jaz imam barko registrirano na Hrvaškem in sem moral nekoga pooblastiti. Vendar ni bilo nobenega problema. Na roko sem napisal pooblastilo, ime in naslov hrvaškega prijatelja in zadev je bila rešena. Prijatelj še vedel ni za to ter sem mu naknadno povedal. :wink:


Zdravo,zanima me ali še vedno komplicirajo s tem pooblaščencem za prejem pošte.Ali je na pooblastilu dovolj samo ime in priimek ter naslov pooblaščenca?Kaj če napišem kolega slovenca,ki ima vikend blizu?

LP marko
Uporabniški avatar
elbarto
Admiral
Prispevkov: 743
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 13:50

OdgovorNapisal/-a elbarto » Če Okt 02, 2014 06:34

Komplicirajo komplicirajo...
Im priimek naslov in oib moras napisat.
Firma ne more biti (razen odvetnik ali podobno) ampak fizicna oseba.
Kreteni.
marez
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: To Jul 20, 2010 21:03
Kraj: novo mesto-vir

OdgovorNapisal/-a marez » Če Okt 02, 2014 07:22

Se pravi mogoče bi šlo skozi da pooblastim kolega slovenca,seveda ima svoj OIB,edino ne vem ali lahko preverijo njegovo bivališče.
Mater so smotani tile hč.....i, imam dol vikend in plačujem vse prispevke za tole 4m banjo bi pa komplcirali.
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » Če Okt 02, 2014 09:04

lahko je tudi podjetje pooblaščenec za sprejem pisanj, v mojem primeru je to d.o.o. na otoku Murter, lastnik je moj prijatelj slovenec
Uporabniški avatar
elbarto
Admiral
Prispevkov: 743
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 13:50

OdgovorNapisal/-a elbarto » Če Okt 02, 2014 14:14

Ce je podjetje mora imeti med vpisanimi dejavnostmi vpisano tudi "primanje pismena" ali koj k. Oni to imenujejo.... jaz sem imel vpisan en doo ki to ni imel pa mi niso hoteli naredit....
marez
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: To Jul 20, 2010 21:03
Kraj: novo mesto-vir

OdgovorNapisal/-a marez » Če Okt 02, 2014 14:51

Za vsak slučaj sem napisal še pooblastilo na sosedo,in bom videl v torek kako bo šlo skozi.Najprej bom probal na svoj naslov vikenda če ne bo šlo bom pa sosedi dolžan. :oops:
Uporabniški avatar
elbarto
Admiral
Prispevkov: 743
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 13:50

OdgovorNapisal/-a elbarto » Če Okt 02, 2014 17:54

no da ne boš pisal pooblastila, ker ga itak ne bi prav napisal, imaš tu enega lepega.. .
http://www.mppi.hr/UserDocsImages/c-Pun ... 2-2_13.rtf

biti mora overjen pri "javnom bilježniku", notarju po našem.
Zraven rabiš osebno ali potni list, vozniška ( nova) ni dovolj dobra, pa cca 50 gozdnih živali.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov