Zastavice na plovilu

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator, moderator2, pajer1

Uporabniški avatar
hrast
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a hrast » Sr Jul 02, 2008 18:47

Splav pozdravljen!
Desna stran na plovilu (desna pripona) naj bo vedno za državo po katerem morju plujemo. Zastava lastnika pa naj bo levo (spredaj se na večjih plovilih dajejo zastave kompanij ali lastnika), priporočam pa ti, da poizkušaš montirati nastavek za SLO zastavo na krmi (zadaj)
Uporabniški avatar
hrast
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a hrast » Sr Jul 09, 2008 16:29

Dobil sem tudi informacijo MUP RH, da je tuje plovilo dolžno pri plovbi v teritorijalnih vodah RH dolžno razviti zastavo države, kjer je plovilo registrirano in zastavo Republike Hrvatske (Hrvaške). To ne velja za plovila registrirana v RH in plovila,ki koristijo neškodljivi prehod v mednarodne vode.Izvajanje določila je dolžna kontrolirati Luška kapitanija.Pomorski zakonik, Narodne novine št. 181/2004 in 76/2007
Uporabniški avatar
luftar
Admiral
Kraj: Ljubljana, Pula - Bunarina

OdgovorNapisal/-a luftar » Sr Jul 09, 2008 19:46

Vse morjeplovce bi rad opozoril, da zadnje čase hrvaška policija pregleduje stanje zastavic, posebno sem dobil opozorila za plovbo okoli Lošinja. Če je zastavica malo natrgana te bo policija ustavila in plačal boš 200 Hrk. Nekateri so mi namignili, da so za to krive vinjete?!
Dodal bi pa še neko zanimivost, ki jo pri zastavici mnogi ne poznajo, so pa nas v starih časih to učili. Bela zastavica obešena tam, kjer so obešene klubske zastavice (posebno velja za sidrišča) pomeni, PUSTI ME PRI MIRU. Včasih so rekli, da lahko obesiš tudi bele gate. "Lahko si mislite kaj to pomeni"! :oops:
Sparrow
Višji vodnik

OdgovorNapisal/-a Sparrow » Po Jun 29, 2009 17:41

Ne vem če je tale tema še aktivna, pa bom vseeno poizkusil:

V prvem postu je napisano, da mora biti zastava primerne velikosti glede na velikost plovila. Me lahko kdo usmeri h kakšnim natančnejšim podatkom?

Ali pa vsaj če kdo ve kakšne zastave rabim za 4.5m dolgo jadrnico (jambor 6m, motor tomos 4.5)

Hvala in lep pozdrav!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jun 29, 2009 18:42

Velikost 30 x 20 bo povsem primerna za tvojo barko, kot tudi za vse barke do nekje 10 m dolžine. Lahko pa imaš seveda tudi večje zastavice, čeprav menim, da ni ravno estetsko, da bi imel na 7 m barki 2 metrsko zastavo. :shock:

LP
polanc
Admiral
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Jun 29, 2009 19:01

Glejte.da boste imeli zastavico Morjeplovca dovolj veliko,in izobešeno,da bomo vedli s kom se da kak pir skupaj spit..No,moja je po moje pravih mer.. :lol:
LP Iztok
Sparrow
Višji vodnik

OdgovorNapisal/-a Sparrow » Po Jun 29, 2009 19:06

Ker sem nov na tem forumu mam še malo dolgo lajtungo glede tele zastavice Morjeplovca. Lahko prosim za kratko razlago?
polanc
Admiral

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Jun 29, 2009 19:18

Admin je dal natisniti prav lepe zastavice,na kateri je logo navtični portal,morjeplovec . net...To zastavico lahko kupiš,če želiš pri Adminu in jo po tem obesiš na plovilo.Če bom videl na kakem plovilu v zalivu tako zastavico,se bom zagotovo zapeljal bliže,saj da rečem dober dan in mirno morje z glih prav vetra...
LP Iztok
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Po Jun 29, 2009 20:59

Polanc tvoja je ravno prav velika.

No ja, mogoče si mal pretiraval, saj si v Pogani videl, da je bila večja od hrvaške zastave :D :D :D
janadino
Admiral

OdgovorNapisal/-a janadino » Po Jun 29, 2009 22:24

Polanc, tvoja pa je res velika kot rjuha, da pride med jadri sploh do izraza. :lol: Očitno bi res rad, da pol jadrana vidi to zastavo in da ti vrne za tvoj kolodont, ki si ga razvažal na ruti. :lol:
Guma je guma, zaenkrat.
polanc
Admiral

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Jun 29, 2009 22:59

Pa jonadino saj veš,kar dam,dam...mi nikoli nič ne manjka..Čer pa kdo da kak pir ga pa tudi uničim.. :lol:
LP Iztok
oklof
Štabni vodnik

OdgovorNapisal/-a oklof » Sr Nov 11, 2009 23:49

Ali moraš imeti na gumenjaku tudi zastavo pa luči pa vedro z korcem itd, ker če je temu tako potem ne vem kje naj človek na 3.2 meterski gumici sploh sedi.
Uporabniški avatar
p4pe
Kapitan bojne ladje
Kraj: Kranj - Sv Marina - Lošinj

OdgovorNapisal/-a p4pe » So Maj 21, 2011 07:59

Na zadnji post ni noben odgovoril, pa me zanima kako je s tem zastavam na teh malih gumenjakih? Imam 3,1m gumico. Verjetno moram imeti zastave, glede na to da je čoln registriran? Kam za hudiča nej jih dam, ko že tako ni nobenga pretiranega placa na čolnu? :shock:
SLOMARINE
Višji vodnik

OdgovorNapisal/-a SLOMARINE » So Maj 21, 2011 09:15

p4pe napisal/-a:Na zadnji post ni noben odgovoril, pa me zanima kako je s tem zastavam na teh malih gumenjakih? Imam 3,1m gumico. Verjetno moram imeti zastave, glede na to da je čoln registriran? Kam za hudiča nej jih dam, ko že tako ni nobenga pretiranega placa na čolnu? :shock:

Lahko si na tube prilimaš nosilec za zasavico; lahko si na zrcalo ( tam kjer je obešen motor ) prevrtaš in daš dve objekmi notri eno palico in gor obesiš zastavce,...

Moj predlog - ne kompliciraj z zastavicami!!!

www.slomarine.si
Uporabniški avatar
PACEK
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a PACEK » So Maj 21, 2011 10:03

Berem poste o zastavicah, opazujem zastavice na plovilih in opažam, da je vse več plovil, ki namestozastav lastnih držav, izobešajo zastavo EU. Torej v hrvaških vodah, zastavo RH in spodaj zvezdice EU, v slovenskem in italjaskem morju pa le zastavice EU.
Je nekao bolj praktično,ker, če greš iz obalnih vod slovenije v obalne vode Italije, ti sploh ni treba zastavice menjati.
Kako pa je to z zakonodajo usklajeno pa ne vem. Morda so tu bolj domači kateri od članov?
Sem mislil, da zijajo v čoln, so jim pa le ( .)( . ) bokobrani na čolnu všeč.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost