plutje po USa zastavo

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Maj 24, 2012 23:59

matjaz007 napisal/-a:Samo malo. A to z vožnjo avtomobila vi resno mislite. Moj bratranec že 15 let živi v Nemčiji in ima tam le začasno prebivališče, stalnega ima v Sloveniji in avto registriran v Nemčiji. pa se vozi tudi po Sloveniji k pride na obisk. Pa je državljan Slovenije.
lp


Pa saj si si sam odgovoril, porka flek no. Pa ne sedaj z vprašanji ki so na ravni blondinke. :evil:
Tvoj bratranec živi v Nemčiji, tam dela, tam plačuje davke, je tam začasno prijavljen... Državljanstvo nima veze!!!
Pa da jaz dam kontra nazaj butasto vprašanje... Zakaj ti Matjaž ne registriraš avta v Nemčiji?
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Pe Maj 25, 2012 06:06

Tex napisal/-a:
Zakaj je za Nemce,Angleže,U.S. pa še marsikoga nekaj dobro, za nas ne ? !


Tex imaš veliko prav, čisto vse pa tudi ne.
Res je ta država, za katero so nekateri celo dali življenje, postala gnila. Ampak vseeno, naša je! Če bomo vsi razmišljali tako, bo postala "Albanija", kjer nihće ne plačuje davkov in prevladujejo mafijska posla...

Sploh pa ne razumem razmišljanja nekoga, ki ima vse plačano in urejeno za normalno registracijo, ampak NE! Treba ja komplicirat :twisted:
Očitno imajo nekateri še čas za neproduktivne reči :roll:

Poglejte dokaz, da je res z nami nekaj narobe. A ste že srečali na morju Avstrijca ali pa Nemca, z ameriško registracijo? NE! Tudi na pamet mu ne pride. On ima v zavesti (verjetno tudi nacionalni ponos), da pač plača, kar je potrebno cesarju in pika.
Res pa je, da je njegov cesar pošten in ni kot naši. Sicer pa je MitjaP že nalepu link do pesmice, ki opeva početje enega od naših cesarjev :x
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Pe Maj 25, 2012 09:18

Samo ta cesar je nekaj naredil do sedaj...

Drugi nasi cesarji pa ze 20 let samo govorijo, kradejo pa krat 10!

Pa Tex mislim, da ni govoril o slovenski zastavi, kot zastavi, ampak o slovenskem registru morskih čolnov in stvari(beri neumnih zapletov-zakonov) poveznih z njim...
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Pe Maj 25, 2012 09:37

Tako je MM, tudi jaz bi izobesil Slo zastavo, če bi bili naši zakoni normalni !

Toda še enkrat sprašujem, zakaj nam naj bi omejevali pravice, in naj bi morali imeti reg. v Slo ?
Najprej naj splošno plovbo in ostalo registrirajo v SLOVENIJI,
potem naj nas nehajo BASAT, da potrebujem za 20let staro garo CE CERTIFIKAT, pa še okoli davka in carine bi lahko kaj rekli...

Sploh pa naj se kavsnejo v RIT, da bodo pilili na luksuz, ( čeprav številka za stara plovila je sprejemljiva, ampak še vedno ni prave podlage... )
Aja in oni bi še kasirali davek, čeprav sploh nisi registriran tukaj, in to zato ker tvoja barka ne izpolnjuje pogojev registracije ?
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
matjaz007
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: To Jan 27, 2009 15:16
Kraj: Radenci-Premantura

OdgovorNapisal/-a matjaz007 » Pe Maj 25, 2012 12:36

Pa saj si si sam odgovoril, porka flek no. Pa ne sedaj z vprašanji ki so na ravni blondinke. :evil:
Tvoj bratranec živi v Nemčiji, tam dela, tam plačuje davke, je tam začasno prijavljen... Državljanstvo nima veze!!!
Pa da jaz dam kontra nazaj butasto vprašanje... Zakaj ti Matjaž ne registriraš avta v Nemčiji?[/quote]

Mogoče bo na to "butasto" vprašanje odgovoril kdo, ki ima čoln v Nemčiji registriran.

Pa dam še eno bolj butasto.
Zakaj mora moja žena, ki dela v Avstriji in tam plačuje davke, pa ima ravno tako stalno prebivališče v Sloveniji davek plačat tudi v Sloveniji. Banana republika. Dajmo scuzat kar se da.

Zakonodaja pravi, da dokler te karkoli veže na slovenijo moraš dat napoved za odmero dohodnine. Tudi če imaš samo 1m2 gozda na Goričkem. Svašta.


[/quote]
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Pe Maj 25, 2012 13:49

Lejte fantje, ne bodite nestrpni. Komu naj taprvo odgovorim. Bom Texu:

"Tako je MM, tudi jaz bi izobesil Slo zastavo, če bi bili naši zakoni normalni ! "

Izobesil bi SLO zastavo, če bi imel davke plačane, ja. Simpl. Tud jaz.

Pa Matjažu:

Zavezanec za davke si v državi, katere rezident si. That s it.

Pa vsem nam :

Dejstvo je, da imamo najdražjo državo na svetu.
Dejstvo je, da so nam politiki s svojimi botri v gospodarstvu pokradli vse, kar se je dalo.
Dejstvo, najbolj žalostno je, da bodo te grehe plačevali še naši otroci.
Dejstvo je tudi, da smo vsi Balkanci in iščemo zgodbe. Poglejte moj post! Nisem pisal ste, ampak smo!!!

Ampak še vedno pa ne razumem, da imaš CE certifikat, Plačan DDV v Sloveniji, plačano carino v Sloveniji, plačuješ davek na plovila v Sloveniji, želiš se voziti po slovenskem morju, a teško ti je izobesiti SLO zastavo! :roll:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Pe Maj 25, 2012 15:13

kr en , nimaš prav ;) smrdi mi davek na luksuz, pri meni ga ni veliko, zaradi letnika, kaj pa če bi imel 2008 ? bi pa noru..
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » So Maj 26, 2012 11:01

Zakonodaja EU predpisuje, da lahko avto registriraš samo v državi, kjer imaš preebivališče (stalnio, začasno).
Tudi za plovila velja enako (ali podobno), vendar je to v nasprotju z mednarodnim pomorskim pravom. To je Evropska direktiva, ki je za članice zavezujoča, ampak večina članic EU ne komplicira pri registraciji plovil. Navadno je dovolj, da izkažemo plačane dajatve v EU.
Slovenci, pač takšni, kot smo, da bi dokazali svojo pokončno držo, navadno (ne samo pri plovilih) zahtevamo še kaj več, kot zahteva Evropska direktiva in dodatno zakompliciramo. Zanimivo, nekatere ostale članice EU hitro najdejo kakšen obvoz in "odpustek" za navadne smrtnike in tako poskrbijo, da se v njihove proračune nateče še kaj cvenka, ki bi sicer pripadal kakšni drugi članici (npr. Sloveniji).
Zato pač mi morjeplovci izkoristimo to možnost, naša država se pač zaradi pokončne drže lahko obriše pod nosom. :twisted:
Uporabniški avatar
d.i.r.e.
Kapitan korvete
Prispevkov: 106
Pridružen: So Jul 26, 2008 09:17
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a d.i.r.e. » So Maj 26, 2012 20:53

No fantje takole je...

1. Lahko igramo na nacionalno noto in tukaj registriram ter me vsakih 5 let lupijo, pregledi itd.

2.lahko jo imam pod usa, ce imam placane davke. Nobenih pregledov, itd.

In se tole, pomorska uprava in carina sta potrdila, cakam se uradni dokument.
Da pa je carina resnicno placana pa dobis nek inf3 papir ki velja 3 letain ti nihce nic ne more.

Nikjer ni toliko komplikacij kot pri nas.
Mirno morje in ugoden veter vam želi https://www.jkneptun.si še naprej :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti