P: sidro 5kg (kopija manthus)

Tukaj lahko dodate oglase, če kaj kupujete ali prodajate. Da se tema ne bo preveč razširila, prosim, da vsak sodelujoči odpre samo eno temo in potem tam dodaja svoje oglase...

Moderatorji: moderator, moderator2, Matejc

Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Kraj: Celje

P: sidro 5kg (kopija manthus)

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Če Avg 15, 2019 21:31

Prodam novo sidro za čoln do 6m. Novo nerabljeno. Prodajam ker sem naredil dva enaka rabim pa samo enega.
viewtopic.php?t=23856&start=105

Kdor da več ga pelje. Lahko dam tudi na pošto.
NASA
Kapitan
Kraj: Dobrova pri LJ

Re: P: sidro 5kg (kopija manthus)

OdgovorNapisal/-a NASA » Pe Avg 16, 2019 08:55

Živjo!

prosim za okvirne dimenzije.

Hvala in LP
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Pe Avg 16, 2019 11:06

D 52cm š 32cm v 30cm
kr3mn1
Admiral
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Pe Avg 16, 2019 14:09

jezus kristus Marcel, ti s temi zvari dejansko upaš sidrat?
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Pe Avg 16, 2019 14:30

Bolj kot z vsakim tovarniškim marelo :wink:
weta
Admiral

OdgovorNapisal/-a weta » So Avg 17, 2019 09:24

kr3mn1 napisal/-a:jezus kristus Marcel, ti s temi zvari dejansko upaš sidrat?

Niso najlepši, bolj je važno kaj je spodaj, kako sta bila varjenca pripravljena, kako je bilo nataljeno in zalito. Sam vizuelni izgled ne vpliva na trdnost vara.
Ce pa bi bila varjenca samo postavljena eden na drugega in bi bilo varjeno na način, da var ne bi dosegel celotne sticne površine, bi bilo pa vprašljivo.
Se pa pri amaterjih pogosto zgodi, da naredijo navzven lep var, niso pa varjenci prevarjeni in potem ti lep var nic ne pomaga, ker džzi komaj sam sebe, ne pa še obremenitev.
V tem primeru verjamem, da je marcel dobro prevaril pleh.
NASA
Kapitan
Kraj: Dobrova pri LJ

OdgovorNapisal/-a NASA » So Avg 17, 2019 12:53

Ok, gremo k stvari katera Marcela zanima. Prodaja; kljub ne najlepšem zvaru :). Meni je sidro OK, ne vem pa, če ga bi lahko zbasal v box.
Marcel koliko to ceniš?
lp NASA
kr3mn1
Admiral

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Avg 17, 2019 14:24

weta napisal/-a:
kr3mn1 napisal/-a:jezus kristus Marcel, ti s temi zvari dejansko upaš sidrat?

Niso najlepši, bolj je važno kaj je spodaj, kako sta bila varjenca pripravljena, kako je bilo nataljeno in zalito. Sam vizuelni izgled ne vpliva na trdnost vara.
Ce pa bi bila varjenca samo postavljena eden na drugega in bi bilo varjeno na način, da var ne bi dosegel celotne sticne površine, bi bilo pa vprašljivo.
Se pa pri amaterjih pogosto zgodi, da naredijo navzven lep var, niso pa varjenci prevarjeni in potem ti lep var nic ne pomaga, ker džzi komaj sam sebe, ne pa še obremenitev.
V tem primeru verjamem, da je marcel dobro prevaril pleh.

ne mi zamerit, ampak vi ne bi smeli komentirati takih zadev, če ste v tem poslu, ker vam nekako ne gre. če že na VT pade, je to odpad. in to VT na sliki ki sem jo gledal na telefonu. Prevarjen pa tudi pod točko razno ni za to debelino, ker je koren pretanek, in ne vidi se spremenjene strukture materijala na hrbtni strani. sploh cinkanje to še povdari.

nimam nič proti marcelu ali njegovemu sidru, samo tole je vse skup en hec.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » So Avg 17, 2019 15:14

Jaz vrjamem kremni da ti to lepše narediš, sploh ne bom o tem zgubljal besed ker si iz faha. Ampak ko sem hotel sidro kupit ga nisem nikjer našel človeka ki bi takega prodal ali naredil ker ni bilo časa ali volje ali karkoli že. Plačal bi ga takrat po nekem ceniku 110ali 120€ kakorkoli že. Torej dopust se je bližal in kolega mi je na laser odrezal in zakrivil materjal, jaz sem robove pobrusil pod kotom in zavaril tako da je bilo skozi žareče. Varil sem na elektro zato pa je zadeva kakršna je. Trije zvari za vsak spoj. Vmes očiščeno... upal bi tole privezat na en povprečn avto in zaorat zemljo...

Cena bo primerna povpraševanju. Ne bo 100€ in tud 20€ ne. Ker potem ga raje nekomu podarim.
kr3mn1
Admiral

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Avg 17, 2019 21:59

marcel,

jaz in ti nimava nikakršnjih problemov ali trenj v mišenjih. ostalo v tej temi pa...
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Ne Avg 18, 2019 09:33

Če ga kdo hoče ga bo kupil čene ga bom nekomu pač podaril ki ga poznam in mi je kdaj naredil kako uslugo. Tak je bil namen oglasa. Nikogar ne silim v nič. Tud nisem rekel da mam kaka trenja s kom. Vrjamem pa da čoln do 5 ali 6m lahko obdrži če le ni vrv pre tanka ali bitev pre slabo pritrjena. Sicer pa sam uporabljam sidro za dnevne izlete kar pomeni lepo vreme. Če se poslabša pa menda ja poiščeš kak zavetni zaliv. Pa ne zaradi sidra ampak zaradi sebe...

Kdo je na strani

Po forumu brska: mrdaco in 1 gost