HLADILNIK

Tukaj lahko dodate oglase, če kaj kupujete ali prodajate. Da se tema ne bo preveč razširila, prosim, da vsak sodelujoči odpre samo eno temo in potem tam dodaja svoje oglase...

Moderatorji: moderator, moderator2, Matejc

nati
Kapitan korvete
Kraj: MEDVODE

HLADILNIK

OdgovorNapisal/-a nati » Po Dec 02, 2019 17:42

KUPIM KOMPRESORSKI HLADILNIK ZA BARKO.IMA KDO NA RAZPOLAGO?
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Kraj: Solkan

Re: HLADILNIK

OdgovorNapisal/-a sova » Po Dec 02, 2019 18:18

Poglej, če je ta še na razpolago. viewtopic.php?f=14&t=24802

lp.
Markoz
Kontraadmiral
Kraj: Hraše Medvode-Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a Markoz » Pe Dec 13, 2019 19:29

Oj,
tu ga kupi jaz sem full zadovoljen z njim.
https://www.campingwagner.de/product_in ... ign=idealo
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Pe Dec 13, 2019 22:12

Za tiste, ki hočete kupiti najboljše potem je to definitivno Waeco CFX 40. Ni poceni, vendar je to edini, ki tudi zmrzne hrano ob tem da je poraba energije skoraj enaka kot pri tistih 2-3x cenejših, ki z enako energije zgolj pohladijo pijačo.
V CFX40 gredo že 1,5l plastenke pokonci, CFX35 je premajhen.
Kot sem rekel WAECO ni poceni, vendar trdim, da je vreden svojega denarja v primerjavi z low cost kamperskimi zadevami.
Povezava na Waeco CFX...
pero123
Admiral

OdgovorNapisal/-a pero123 » Pe Dec 13, 2019 22:23

ta mobicool dela enako dobro kot waeco kot mam in ni vreden denarja waeco duplega denarja . Za waeco sem dal 700 eur mobicoll 280 eur .... in za razliko 400 eur mam polno pira za celo sezono.
--Bodybanger--
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MareC » So Dec 14, 2019 06:10

Nikola T. napisal/-a:Za tiste, ki hočete kupiti najboljše potem je to definitivno Waeco CFX 40. Ni poceni, vendar je to edini, ki tudi zmrzne hrano ob tem da je poraba energije skoraj enaka kot pri tistih 2-3x cenejših, ki z enako energije zgolj pohladijo pijačo.
V CFX40 gredo že 1,5l plastenke pokonci, CFX35 je premajhen.
Kot sem rekel WAECO ni poceni, vendar trdim, da je vreden svojega denarja v primerjavi z low cost kamperskimi zadevami.
Povezava na Waeco CFX...

NT imel Waeco-ta pa so mi ga ukradli, potem sem kupil Ezetil EZC45 in je popolnoma enak, še kompresor je enak kot pri Waecu, dela enako, zmrzuje ko nor, prostora dovolj oz enako kot pri Waecu
tako, da se ne morem strinjat z s floskulo, ta je najboljši (waeco mislim)
pa še cena je zelo ugodna za Ezetila
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » So Dec 14, 2019 07:41

Kot sem napisal za pir pohladit je vsak dober.

Imam prejšnje modele Waeca in novejšega CFX. Po primerjavi pod enakimi pogoji celo med Waecovimi lahko preverjeno potrdim, da je razlika enormna. Še večja pa je, ko želiš kaj zamrzniti in ohraniti zmrznjeno na plovilu za dlje časa. Za moje potrebe uporabe, ko sem na barki tudi 2 meseca v kosu je to še kako pomembno. Tisti, ki imate male čolne in rabite pohladiti le pivo in kašno sadje za dnevno kopanje pa se strinjam, da bo vsak zadostil osnovnim potrebam. Nikakor pa Waeca CFX ne moreš primerjati z osnovno ponudbo. CFX je pač top klasa že po izvedbi in kvaliteti izolacije.

@Marec: Če ti kaj ni jasno vprašaj - normalno.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral

OdgovorNapisal/-a MareC » So Dec 14, 2019 07:50

Nikola T. napisal/-a:Kot sem napisal za pir pohladit je vsak dober.

Imam prejšnje modele Waeca in novejšega CFX. Po primerjavi pod enakimi pogoji celo med Waecovimi lahko preverjeno potrdim, da je razlika enormna. Še večja pa je, ko želiš kaj zamrzniti in ohraniti zmrznjeno na plovilu za dlje časa. Za moje potrebe uporabe, ko sem na barki tudi 2 meseca v kosu je to še kako pomembno. Tisti, ki imate male čolne in rabite pohladiti le pivo in kašno sadje za dnevno kopanje pa se strinjam, da bo vsak zadostil osnovnim potrebam. Nikakor pa Waeca CFX ne moreš primerjati z osnovno ponudbo. CFX je pač top klasa že po izvedbi in kvaliteti izolacije.

@Marec: Če ti kaj ni jasno vprašaj - normalno.

meni je vse jasno in če pogledaš na moj prispevek vidiš, da nisem nič vprašal ampak podal svoje mnenje in izkušnjo

in kaj tebi ni jasno NT
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » So Dec 14, 2019 08:29

Daj malo se umiri.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral

OdgovorNapisal/-a MareC » So Dec 14, 2019 08:55

Nikola T. napisal/-a:Daj malo se umiri.

ponovno je tvoje mnenje EDINO pravilno in zaupanja vredno a ne?
he,he
drugi smo pa papki, ker ne uporabljamo Waeca
in kdo se naj umiri, čisto mirno sem ti napisal SVOJO izkušnjo, brez tega, " to je najboljše in edino za kar se splača porabiti €"

osemnajst dni sredi julija je na open gumenjaku Ezetil zamrzoval vse :!:
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » So Dec 14, 2019 14:09

Torej primerjamo med sabo kompresorske hladilnike, primerjava termoelektričnih in kompresorskih je sicer brez veze.
cca 10 let imam Ezetil, še vedno dela, kolegu je v tem času Waeco crknil - spustil plin, pa je kupil Evercool. Mogoče je le naključna napaka. Kot vidim sedaj, Ezetil nima več kompresorskih hladilnih torb, Waeco pa se prodaja tudi pod blagovno znamko Dometic.
Primerjava dveh na hitro najdenih 40l hladilnih torb, Evercool in Waeco, ki sta si sicer podobne, le da je ena dvakrat dražja, pa mi da mislili ali ima res waeco toliko boljšo izolacijo in s tem manjšo porabo energije.
Če imaš jadrnico, ti je majhna poraba precej bolj pomembna, kot če imaš motornjaka.
Admiral
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Dec 14, 2019 16:19

motorni napisal/-a:Torej primerjamo med sabo kompresorske hladilnike, primerjava termoelektričnih in kompresorskih je sicer brez veze.
cca 10 let imam Ezetil, še vedno dela, kolegu je v tem času Waeco crknil - spustil plin, pa je kupil Evercool. Mogoče je le naključna napaka. Kot vidim sedaj, Ezetil nima več kompresorskih hladilnih torb, Waeco pa se prodaja tudi pod blagovno znamko Dometic.
Primerjava dveh na hitro najdenih 40l hladilnih torb, Evercool in Waeco, ki sta si sicer podobne, le da je ena dvakrat dražja, pa mi da mislili ali ima res waeco toliko boljšo izolacijo in s tem manjšo porabo energije.
Če imaš jadrnico, ti je majhna poraba precej bolj pomembna, kot če imaš motornjaka.

"strokovnjaki" vedo kaj je dobro, ostali pa samo pir hladimo. dobro da moja familija še živi, po 2h tednih dejanskega spanja samo na sidru in bojah, da še niso absolutni alkoholičarji, ker so samo in popolnoma samo - mrzel pir imeli (nimam Waecota). šnicle pa to so nam pa z bombardierjam dostavljal. v zameno za mrzel pir, ker drugega ni možno hladit s tem hladilnikom.

okoli porabe pa - a motorni čoln ne more bit parkiran 3 dni nekje? a jadrnica nima motorja z alternatorjem? ima? in kje potem problem? aja, je treba kupit hladilnik za 700 EUR namesto za 200EUR, pa solarnih panelov za 2 jurja, pa še kaj zraven..da ne zalaufaš motorja enkrat na dan za eno uro? buče vse skupaj.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » So Dec 14, 2019 16:53

Organiziral sem skupinski nakup za Waeco nekaj let nazaj med ribiškimi prijatelji. Kupili smo skupaj 7 hladilnikov Waeco. Mene je WaecO CFX 40 dostavljen v Trzin stal 418eur z DDV. Pacotov oce je v isti rundi dobil Weco CFX 50 za nekaj manj od 500 eur z DDV.
:lol:
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Dec 14, 2019 19:59

Ker je pol price/performance best buy?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
polanc
Admiral
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » So Dec 14, 2019 20:32

Jaz imam na barki Danfosov kompresor v hladilniku.Nimam našponanga ,tko da mi bolj hladi ,ko zmrzuje ampak da, kar od njega pričakujem.Imel sem 28 l torbo Waeco, za zmrznjeno hrano prevažat,pa sem jo prodal.Ko je bilo v barki 27 in več stopinj je kompresor veliko delal, da je zagotavljal minus 15 stopinj in posledično smo morali prižigat motor.Prodal sem jo na manjši čoln, kjer so jo koristli za hladilnik in je kompresor zelo malo obratoval v tem režimu..

Kdo je na strani

Po forumu brska: brk in 1 gost