Aplikacija za pomoc pri sidranju

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

WebMajstr
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Sep 20, 2012 17:45

Aplikacija za pomoc pri sidranju

OdgovorNapisal/-a WebMajstr » Če Sep 20, 2012 17:51

Zdravo!

Ker sem tudi sam jadralec in mi nobena od obstoječih telefonskih aplikacij za nadzor razdalje do sidra ni bila pri srcu, sem se odločil, da spišem svojo :)

Seveda je ta prispevek deloma reklama(čeprav je program zastonj), predvsem pa bi bil hvaležen za vsak komentar ter idejo za izboljšavo, saj imam cilj, da bi bila aplikacija čim bolj uporabna.

Aplikacija je za Android telefone in dostopna na: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.webmajstr.anchor

Upam da tako vrsto reklame podpirate ;)
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Sep 20, 2012 21:45

Dobrodošel na forumu.

Odlična aplikacija. Sem ga že namestil in ga čez vikend stestiram. Ti povem kako in kaj. Ta hip sem "sidran" za Bežigradom :lol: DELUJE SUPER. Všeč mi je setup, ki sem ga drugje v taki obliki tudi jaz pogrešal. Čestitam.

Kar se sidranja tiče ti lahko povem, da sem letos izdelal števec verige z daljinskim upravljanjem in imam pripravljeno tudi verzijo baze z vgrajenim BT modulom Clas1(večji doseg). Lahko bi nadgradil aplikacijo tudi s števcem verige in upravljanjem, sicer prav sedaj standardiziramo-oblikujemo svoje stavke za komande in prenos podatkov.Če te zanima me kontaktiraj na ZS.
LP NT :D

BR1 več o tem
Slika
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Sep 20, 2012 22:51

Če prav razumem mi Anchor watch pošlje SMS iz npr. mojega telefona, ki ga pustim na barki, na prijateljev telefon, če se barka premakne iz naprej določenega področja, medtem, ko midva v konobi malicava?
To je super stražar!
Sicer ne razumem dobro kakšna je razlika oz. namen označevanja pozicije sidra in ne pozicije barke, razen, v primeru, da želim vedeti, kje sem pustil sidro.
WebMajstr
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Sep 20, 2012 17:45

OdgovorNapisal/-a WebMajstr » Če Sep 20, 2012 23:19

Ja, glede SMSa je tako.

V aplikaciji se označi pozicijo sidra, nato pa aplikacija primerja to lokacijo s trenutno lokacijo telefona(barke). Če se ti dve lokaciji preveč razlikujeta(kot je nastavljeno v nastavitvah), se sprozi alarm/poslje sms.. Upam da sem razumljivo napisal :)

Pride pa kmalu tudi Slovenščina v program :)

Za števec se pa seveda javim na ZS, takoj :)
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » Če Sep 20, 2012 23:24

Zanimivo. V soboto gremo za en teden na morje, pa bom preizkusil zadevo.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Sep 20, 2012 23:49

Zanimivo...

Jaz sem sicer dobil poleg se eno drugo asociacijo.

Sicer sem zelo nahitro prebral in si morda razlagam po svoje ima tudi SMS respond, torej če posljes nazaj na barko SMSjavi položaj plovila?!
Sem razumel prav?

Ce sem razumel prav bi to lahko bil tudi odličen GPS tracker, ce ti recimo ukradejo čoln ali, kot se je zgodilo letos pri nas, ko je burja iz privezov odtrgala jadrnico in čoln. ALi letos moj skuter, ker sem zaradi njega zelo slabo spal, da mi ga kdo ne bi ukradelčez noč...


Zanima me še nekaj. Ali bi lahko delovalo na prednaložene zemljevide, da ne bi potreboval interneta? Koliko pa porabi prenosa?
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
WebMajstr
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Sep 20, 2012 17:45

OdgovorNapisal/-a WebMajstr » Če Sep 20, 2012 23:54

Trenutno aplikacija kot odgovor na sms javi samo oddaljenost od mesta sidranja. Bi se pa seveda dalo zadevo razširiti še s koordinatami.

Ravno vsi ti predlogi so mi koristni, da vem v katero smer naj se aplikacija razvija :) - ceprav je to bolj hobi projekt :)

Trenutno ne deluje na prednalozene zemljevide, bi si moral pogledati kako je s tem.. Naceloma je internet potreben samo za prikaz zemljevida in na ostale funkcije programa ne vpliva..
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Pe Sep 21, 2012 00:25

Res zanimiva stvar, da te obvesti na SMS, da gre barka svojo pot.
Poceni varovanje tako na sidru, kot recimo, ce se nekam privezes, da gres na kosilo in ti kaksen jezen domacin odveze barko. In spet razni privezi preko sezone bolj na horuk, ce se pripravlja nevihta pustiš gor telefon in si malo bolj miren.
Imam enega v kampu, na pol ure je hodil gledat, da mu ni odtrgalo colna, celo noč... (čeprav tudi ce bi jo odtrgal ne bi mogel nic)

Le tako naprej...

Če se pa še kaj spomnim bom pa še malo sitnaril.

P.S. ce studiras kam hodi zena ji das to na mobija... samo bo treba koordinate imet za to :D
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

OdgovorNapisal/-a val » Pe Sep 21, 2012 09:12

Tebe najbolj skrbi žena :D :D
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Pe Sep 21, 2012 10:05

val napisal/-a:Tebe najbolj skrbi žena :D :D


bolj moja denarnica :D
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
jandrej
Viceadmiral
Prispevkov: 432
Pridružen: Če Jul 28, 2011 15:56

OdgovorNapisal/-a jandrej » Pe Sep 21, 2012 10:56

val napisal/-a:Tebe najbolj skrbi žena :D :D


Malo off, pa vseeno.

Čuvaj imovinu od neprijatelja, a ženu od prijatelja. :wink:
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Pe Sep 21, 2012 11:42

WebMajstr
A si ponoči prevedel v SLO verzijo? Tole je bilo pa hitro. Če bi želel nazaj ANG jezik kaj moram narediti? V aplikaciji nisem našel izbire jezika. Aplikacijo bi namreč rad pokazal avstrijskemu prijatelju na pomolu.
LP NT

PS: Se vidiva naslednji teden.
WebMajstr
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Sep 20, 2012 17:45

OdgovorNapisal/-a WebMajstr » Pe Sep 21, 2012 11:49

Ja, če je porast zanimanja je pač potreben prevod :)

Jezik se pa samodejno prilagaja glede na jezik telefona. (To je ze vgrajeno v Android).

Tako da če želiš angleščino, moraš v nastavitvah telefona nastaviti kateri koli drugi jezik (ker je angleščina privzeta).

Pri mojem telefonu grem v nastavitve, Jezik & vnos, Jezik
Na drugem pa gre tako: Nastavitve, Območne nastavitve, Krajevne nastavitve

Verjetno je podobno tudi pri ostalih :)
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » Ne Sep 23, 2012 20:06

WebMajstr pozdravljen. Veseli me, da je si se odločil razviti aplikacijo, ki mislim, da ima zelo velik potencijal med Morjeplovci. Predvsem med tistimi, ki uporabljamo tudi dlančnike za navigaijo in ostale stvari.
Sam že kar nekaj časa poznam podobne aplikacije in sicer najbolj pogosto uporabljam Anchor Watch aplikacijo. Tvojo aplikacijo sem si naložil in potestiral, vendar bi predlagal še nekaj dodatnih funkcij, ki jih pri vseh ostalih pogrešam. Preden je prišel Android sem imel na Nokiji in sicer na Symbianu eno super aplikacijo, ki je imela vse kar sem potreboval, pri novejših Androidnih aplikacijah pa tega žal še nisem zasledil.
Evo par mojih predlogov:
Super bi bilo če bi omogočal tudi grafični prikaz položaja plovila skupaj z radijem, ki je določen inpremikanjem plovila. Nekaj takega kot je na sliki spodaj

https://lh3.ggpht.com/DV4IiXFyQuXf9Appb ... ojVbUwftGQ

Pri nobenem nisem zasledil, da bi bilo mogoče naknadno določiti položaj sidra. Običajno ga moraš aktivirati ko pričneš spuščati sidro, na kar pa zelo velikokrat pozabim. Torej bi bilo dobrodošlo da bi naprimer rekel sidro je 20m pred mano v smeri npr 45 stopinj.

Dobrodošlo bi bilo tudi, da bi lahko omejil kot gibanja plovila (verzija na Symbianu je to imela). Naprimer določiš, da se lahko barka giblje samo v določenem kotu, ki je omejen z stopinjami (pride prav kadar je gužva in kadar sidraš blizu obale).

Šeena od lastnosti, ki bi bila dobrodošla je da bi lahko določil intervale delovanja GPSa zaradi varčevanja za baterijo. Nekateri programi imajo opcijo, da lahko določiš ali je gps stalno vključen, lahko pa nastaviš, da se vključi vsake 2 min, pobere pozicijo in nato izklopi. Na ta način, mislim, da bi se dalo privarčevati na bateriji telefona.

Drugače pa super, da si se lotil tega področja in tole obeščanje po smsu je TOP :)

Lp Andrej
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
WebMajstr
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Sep 20, 2012 17:45

OdgovorNapisal/-a WebMajstr » Ne Sep 23, 2012 21:58

Super, odlični predlogi :)

Bom razmislil o rešitvah vseh predlogov (in jih realiziral) :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 6 gostov